The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Странни смущения на радиото...

#11
kingvolvo Wrote:здрасти зачетох се във проблема ти и моето мнение е че има два начина да разбереш що е то ...
пускаш радиото завърташ контактния ключ на позиция едно или позиция при която ти светят фаровете ако тогава има смущения значи е от баланста но ако смущенията са само при запален двигател с уред замери входящите волтове от динамото и ако има аномалния проблема е там. успех в решаването на загадката

И това ще направя макар че в сервиза сигурно са го направили...мерси за съвета Smile
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply

#12
дано съм ти полезен
успех
Ако пренебрегнете страха, вие изпускате психологическата спирачка - Аертон Сена
клубна карта № 00168
Reply

#13
tronixxx Wrote:От сервиза където слагаха музиката ми казаха че проблема е в ксенона а в сервиза за ксенона естествено се оправдаха с тези от сервиза за музиката, общо взето и в двата сервиза ми обясниха колко професионално работят и как са монтирали хиляди до сега и аз съм първия с подобен проблем...

Big Grin Big Grin Big Grin

Това най ме кефи... :lol:


Според мен или е проблем с масите или баластите на ксеноните (които са си най обикновенни step-up DC/DC конвертори) шумят докато работят. Но щом се чува само в радиото то най вероятно са хармоници, които не стигат радиото през захранване.
Провери следните неща:
1. Корпуса на баласта ако е метален - задължително с кабел към най близката маса(шасито на колата). Кабела трябва да е възможно най къс.
2. Изкрене в цоклите на лампите. Изкрене на някой кабел от баласта до лампата.
3. Минуса на захранването на касетофона - задължително в една точка. Много е възможно ако в колата има антенен усилвател, смущенията да влизат през ширмовката на антенния кабел заради замасяване в две точки... демек при кастафоня и при ант. усилвател.

И още какво ли не включително и калпави баласти... :wink:
Reply

#14
tronixxx Wrote:Може ли според вас да е от усилвателя за бас касата??? Макар че не виждам никаква връзка...

Абе ще си кажеш ти. Tongue

Вече съм 99% сигурен че проблема ти идва от кофти окабеляване. :wink:
Reply

#15
tronixxx Wrote:Здравеийте колеги!

Та случва ми се следното, на късите светлини съм с ксенон и когато включа фаровете започват смущения във радиото. Само в радиото, диска и усб-то си работят нормално. Плеарчето е Кенууд среден клас поставено в сервиз, ксенона ми го сложиха също в сервиз, всичко е монтирано професионално, замерено изолирано и тн. Ходих и в двата сервиза, разглобяваха, замерваха, проследяваха - всичко е перфектно и все пак смущенията са факт. От сервиза където слагаха музиката ми казаха че проблема е в ксенона а в сервиза за ксенона естествено се оправдаха с тези от сервиза за музиката, общо взето и в двата сервиза ми обясниха колко професионално работят и как са монтирали хиляди до сега и аз съм първия с подобен проблем...Та отидох в трети авто ел. сервиз и след около час ме повикаха да ми кажат че и двете неща са монтирани перфектно. Дори с техника си правихме експерименти: пускаме радиото настрайвам примерно на Витоша - звук кристален, пускаме фаровете и почва едно съскане и тн. Сменяхме антени, пускаха плеара в друга кола с ксенон и всичко си е наред, докато не го сложим пак при мен...Какво да правя не знам, имате ли някакви предположения от какво може да е???


Здравейте, аз имам абслоютно същия проблем само че на оригиналния плеър hu-605. Ксенона ми е LUXIMA Н7, един познат ми каза че можело да се сложи някакъв филтър преди входа на антената, но е съм пробвал. Проблема със сигурност идва от ксеноновата система, а не от касетофона и мисля че зависи от модела и годината на производство на автомобила.
Поздрави
Reply

#16
Tisho Wrote:
tronixxx Wrote:Може ли според вас да е от усилвателя за бас касата??? Макар че не виждам никаква връзка...

Абе ще си кажеш ти. Tongue

Вече съм 99% сигурен че проблема ти идва от кофти окабеляване. :wink:

Така днес проверихме абсолютно всички кабели по музиката, антената и ксенона. Та дори се престарахме, сваляхме слагахме...всичко е повече от изрядно. Шума го има само с моят плеар. Сложихме друг плеар с същите кабели и там проблем няма. Явно Кенуудчето е нещо много чувствително Smile Smile Smile и ще си карам така :roll: :roll: :roll:
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)