The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPG на 460i

#1
Колеги имам едно питане???
Къде точно трябва да е монтирана плачката за гас? В момента съм със два щуцера монтирани на кутията на въздушния филтър (виждат се на снимката)
На мястото което съм отбелязал на първата снимка беше монтирана плочка когато колата имаше метанова уредба,но днес възникна един спор и ми казаха че плочката трябва да е близо до дросела (втората снимка)
[Image: 02632.jpg]

[Image: 02736.jpg]
Reply

#2
Здравей коглега,

Първо искам да те попитам кой е слагал:
щуцерите?
и
плочката?
При мен имам един каталог на БРЦ и за всички модели, които съм разглеждал смесителите за метан и пропан-бутан са еднакви/поне на външен вид/. Аз съм с плочка/българска, някъкво гаражно изпълнение/, и аз си мисля за щуцери. Ама първо си търся от някоя морга горната част на кутията на ВФ защото не искам да пробвам на единствената.
Ако колата ти върви добре със щуцери не я пипай. Ако толкова държиш на плочка търси си хубава плочка/италианска/. Може и тази от метановата уредба да ползваш/ако е от хубавите де/ но я сложи там където е била, преди това. Аз ли не можах да видя или не ? Моля те дай малко повече инфо за колата/дв-л година трансмисия и т. н./ да хвъля едно око във Вадисаь а пък и другите колеги да знаят за какво точно става въпрос.
Reply

#3
Плочката за метана отлетя заедно със уредбата.Сега е на LPG,а щуцерите са мое дело,но разхода е малко неприемлив и затова съм решил да монтирам плочка. При това положение със монтажа на щуцерите тройника е развъртян до край .Предполагам и от там идва големият разход.
15/100 :evil: :evil: :evil:
Ето и малко инфо за колата:
volvo 460i
двигател-B16f
LX173
Година на производство -1992
Reply

#4
При мен плочката е до дросела.
Reply

#5
Плочката е от рено 19,но след лека стругарска намеса успях да я напъхам във кутията на въздушния филтър.
Точно там беше монтирана и плочката когато беше на метан.Утре ще тествам и ако не ми хареса ще я местя пред дросела.
[Image: 03435.jpg]
Reply

#6
gogo Wrote:При мен плочката е до дросела.
И при мен беше там.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)