The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с оборотите 460 2.0i

#31
terorist как да ги изчистя? Проверих кабелите които са в коша около двигателя .. никъде не забелязах оголен кабел. Изчистих със спрей навсякъде където има куплунги .. проблемът си остана. Страното е че след 6-7 км каране ми отчете 1-1-1 ... А двигателя вече държи ту 1300об/мин ту 900 об./ мин. вече топла. А другото е че примерно като превключвам скоростите оборотите не падат нали на 1000 а примерно превключвам на 2300 те си остават или падат на 2 000 об./мин. най много на 1500 - 1600 об./ мин. Това и студена и топла. А като освободя стоят на колкото са били около 1- 2 сек. и започват бавно да падат като задържат на 1200 об./мин. и падат на 1000 об. мин. след известно време. А понякога като съм изключил от скорост падат за 1 -2 сек. дарстично на ръба да загасне.. Форсирва се от само себе си и се норамализира като играе на 900 - 1000 об. / мин. Незнам вече какво да правя. Отворен съм към предложения...
Reply

#32
Идва ми една радикална идея дано да греша.Та за компа става въпрос
нормално е за електрониката да дава грешки следствие на студена спойка или некачествен
елемент като правило електролитните кондензатори като вид акумулатор имат живот има случаи
и на студена спойка тук вече трябва да се намеси специалист.
П.П.
Сещам се за една морга в Сливен срещу КАТ доста ефтини неща имаше не знам дали друг компютър
от 460 2литраможе и да ти реши проблема.Успех Smile
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#33
Колега, не зная с какъв двигател е колата ти, но ако е пълна инжекция проблема идва от клапана за управление оборотите на празен ход.При запален двигател изключи куплунга на този клапан трябва да се усети промяна в работата на двигателя и да се усеща чукането на роторчето му.В студено време роторчето има навика да замръзва от конденз /този номер се получава и при мен понякога/.Втората и по-лаша възможност е наистина в компа да има лоша спойка работата на клапана за празен ход се управлява от интегрална схема и лоша спойка или авария в схемата довеждат до неправилната работа на клапана.Необходимо е да провериш и двата датчика за температура, на охлаждащата течност и на постъпващият въздух.
Reply

#34
Здравейте колеги, колата е с мотор Б18У 1.8 мИ. И мене ме навя такава мисъл както споменахте inpopovvv. Точно този датчик за температурата на въздуха, който е капсулован ми играе номера, а така също TPS датчика, на който пистичките му вече отдавна са заминали точно там където колата най-много работи. От автоморгата която спомена съм взимал някопй неща но повечето са кът и ходя до Стара Загора, най-често до Бургас. между другото вече я преместиха на самоуловско шосе, автоморгата... както и да е. А как става отпушването на инжектора? Със добавки в горивото? / лично на мене ми се вижда глупава идея/. В Бугргас ходих на едно място по пътя за Долно езеро, имаше есин сервиз на БОШ ли беше ?!?! до медеа /гумите/... там отпушваха инжектори, сега не мога да се сетя ... но приемчикът каза че ако е карана дълго време на газ може и да не стане да се отпуши... иначе беше 40лв. ако си го свалиш сам... В събота бях при дилърите, където поръчват от БОШ, но сървъра в София беше изключен и не можах да видя цената на новият TPS датчик както и на инжектора... Момчето спомена ориентировачно, че датчика може би е 300 - 400лв. За инжектора незнае... Ако продължи да ги прави тези номера ... ще ги сменям. Какво да правя. А за компютъра може ли да е от там? Трябва да се проверяват тоци ... а там ми е пълен Х... Ще видя сега в понеделник какво ще излезе. И ще я карам в сервиз...там да си кажат и те тежката дума Cry
Reply

#35
Убиха ме с цена Confusedhock: ... и ми изпариха всякакво желание. Cry Ново 20 ... прави го само на бензин ?!?! Обърнах я вчера на газ .. нищо общо :roll: . Сега вече наистина не знам
Reply

#36
Я провери в раздел продажби и се успокой не е свършил света Smile
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#37
Така... 5 март 2010 ... след дълго ходене по мъките, накрая проблемът бе решен. Незнам какво й беше честно казано. Но как се оправи, ами един дъждовен ден мисля вторник тази седмица беше сутринта ми пресветна лампата на бензина, така вече доста настоятелно. Във сряда след като упорито светеше лампичката на безнина светнаха и другите покрай нея, т.е. изгасна, понеже в резервоара вече нямаше никой. Обърнах я на газ мигновено и запали. Отидох като пич на ЕКО-то понеже ми беше най близката бензиностанция и там човека вика пробвай този 95 плюс 2.06 е литъра ама колата е по икономична... викам добре. Сложих й 95 плюс. Забравих че съм на газ и вчера я карах на газ, вечерта като се прибрах случайно я видях че съм карал на газ и я обърнах на безнин. Сутринта си запалих отидох на работа върнах се и като паркирвах си викам, хм тука има нещо гнило, да не съм я карал на газ? Не. На бензин. Викам ае стига е. Запалих я и навъртях 20 км безцелно ама с ей такава усмивка Tongue :toothy4: . Незнам какво стана и как , обаче ефекта ми харесва определено! Благодаря Ви за съдействието и мненията! Вече пак съм щастлив :headbang:
Reply

#38
Така... 5 март 2010 ... след дълго ходене по мъките, накрая проблемът бе решен. Незнам какво й беше честно казано. Но как се оправи, ами един дъждовен ден мисля вторник тази седмица беше сутринта ми пресветна лампата на бензина, така вече доста настоятелно. Във сряда след като упорито светеше лампичката на безнина светнаха и другите покрай нея, т.е. изгасна, понеже в резервоара вече нямаше никой. Обърнах я на газ мигновено и запали. Отидох като пич на ЕКО-то понеже ми беше най близката бензиностанция и там човека вика пробвай този 95 плюс 2.06 е литъра ама колата е по икономична... викам добре. Сложих й 95 плюс. Забравих че съм на газ и вчера я карах на газ, вечерта като се прибрах случайно я видях че съм карал на газ и я обърнах на безнин. Сутринта си запалих отидох на работа върнах се и като паркирвах си викам, хм тука има нещо гнило, да не съм я карал на газ? Не. На бензин. Викам ае стига е. Запалих я и навъртях 20 км безцелно ама с ей такава усмивка Tongue :toothy4: . Незнам какво стана и как , обаче ефекта ми харесва определено! Благодаря Ви за съдействието и мненията! Вече пак съм щастлив :headbang:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)