The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Защо антифриза при дизела вдига по-бавно градуси?

#21
Снимки на стрелката за температурата само че на В70 2,5


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#22
При мен положението е следното, стрелката като стигне там седи закована зима лете.... градско селско.... май е нисичка.... Ходих да ми нулират сървис тайм-а и на диагностиката изкава температура 71градуса на двигателя, не била тази която е на таблото друг датчик бил. Как ви се струва ниска ли е тази температура. Термостата е сменян с оригинален от рено сервиз. Има ли някакви други температурни дачици които влияят на температурата.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

#23
Колега s-s-s-nake,
При мен стрелката за температурата стои на същото положение (може би с няколко милиметра - 2-3- по- горе). Според мен така и трябва да бъде. Вентилатора ми се включва навреме, дори и сега когато температурата навън е -5 - -10.
Относно загряването след студен старт при подобни външни температури (-5 - -10), без да работи на място- паля и тръгвам и я карам в обороти не по- високи от 1600-1800, след по- малко от 1 км. стрелката стига до и малко над 1-та черта, а парното започва да духа топло (включено на автомтичен режим, който следи температурата на охл. течност и когато температурата започне да се вдига, вентилатора започва да духа по- силно).
Иначе относно датчиците за антифриза, наистина са два и са разположени един до друг. Ако помня правилно, единия беше за таблото и компютъра, а другия за термостата.

Поздрави
Volvo V40 1.9 TD D4192T (F8QT)
Volvo 855 2.5 TDI D5252T
Reply

#24
Датчиците са два наистина и са разположени върху термостата. Единият датчик е за стрелката на километража, а другият за аварийната лампа, когато се превиши температурата и стрелката навлезе в червената зона. Има и трети датчик, но той е за перката на вентилатора и е разположен в долната част на радиатора, от страната на шофьора. Този за вентилатора може да бъде с една или с две скорости. При мен е с една скорост на въртене.
При студено време сутрин аз си пускам печката на двигателя, която подгрява охлаждащата течност и пуска вентилатора в купето. Лошото е , че работи 5-6 минути и после спира. Но това е достатъчно, за да не се стартира двигателят студен в дни като в последните 2-3 седмици, когато температурите са постоянно под нулата. А студеният старт е особено противопоказен за дизелите.
Reply

#25
milenhr Wrote:Датчиците са два наистина и са разположени върху термостата. Единият датчик е за стрелката на километража, а другият за аварийната лампа, когато се превиши температурата и стрелката навлезе в червената зона. Има и трети датчик, но той е за перката на вентилатора и е разположен в долната част на радиатора, от страната на шофьора. Този за вентилатора може да бъде с една или с две скорости. При мен е с една скорост на въртене.
При студено време сутрин аз си пускам печката на двигателя, която подгрява охлаждащата течност и пуска вентилатора в купето. Лошото е , че работи 5-6 минути и после спира. Но това е достатъчно, за да не се стартира двигателят студен в дни като в последните 2-3 седмици, когато температурите са постоянно под нулата. А студеният старт е особено противопоказен за дизелите.






Колега и аз сам от Добрич но би ли ми обяснил каква е тая печка която споменава6 тук която подгрява охлаждащата течност ? Благодаря предварително
Reply

#26
Здравей колега,
Това е подгревен елемент много подобен на подгревна свещ, но с тази разлика, че е предвиден да подгрява охлаждащата течност в първите минути след стартиране на двигателя с цел по- бързо достигане до оптимална работна температура на двг. и намаляване на негативните последици при работа на незагрял двигател. При V40 мисля, че е само един подгревен елемент, но не съм на 100%, че ВАДИС-а мълчи за подробности по темата.
Ако имаш конкретен въпрос питай.

Поздрави
Volvo V40 1.9 TD D4192T (F8QT)
Volvo 855 2.5 TDI D5252T
Reply

#27
Тук май си направихме разговор само добричлии. Колегата dalmode видя на моята кола кое е печката. Много хубаво нещо в студено време. Вдига температурата на двигателя още преди да си го запалил. И в купето става топло като я настроиш да се включи преди ти да влезеш. Сутрин излизаш от къщи, влизаш в колата, а двигателят е вече предварително затоплен, както и самото купе /вентилаторът в купето се включва сам/. И при -25 градуса, ако не съм я настроил да се включи предварително, като вляза в колата натискам бутона за включване на печката и след 2-3 минути парното вече духа леко топло. Голяма екстра е , но и цената не е малка. Нова струва около 2000 лева без монтажа. Монтира се допълнително на колата. Някои от по- новите В40 /след 2000 г./ имат фабрично подгряване на охлаждащата течност. Това са две подгряващи свещи, които помагат след като запалиш двигателя, по- бързо да се вдигне температурата. Целта е намаляване на износването, което при дизела е особено важно.
А ти колега jordeniq с каква кола си? Направи някоя снимка да я видим. Ако искаш можем да се видим. С колегата dalmode вече се запознахме. 0898802488- Милен или скайп milenhr
Reply

#28
Колеги чувал съм ,че за скандинавския регион имало автомобили с вградени затоплящи устройства на охлаждащата течност , горивото и маслото , за целта се ползвало ел . кабел за връзка с ел мрежата - но доколко това е вярно незнам , може и да са ме излъгали , някой знае ли нещо по въпроса ....


Да уточним нещо за "Печката" , преди да влезеш в колата ли се включва , предполагам с дистанционно или с някакъв таймер , предполагам ,че не се отразява сериозно на акумулатора ,

Някой знае ли какви са подгевните елементи (свещи) ,интересно ми е ,мисля ,че може да се направи подобно нещо и да си спестим разходите ...

Имали оставени пропки по охладителната система за нагреватели ....

На кои модели ,се слагат серийно ....


Поздрави
Reply

#29
А дали D5 двигателя има подгряващи свещи за охладителната течност,и какъв е начина да му се сложи нещо такова ?
2004г. - 163к.с.
Reply

#30
Митко 13 Wrote:А дали D5 двигателя има подгряващи свещи за охладителната течност,и какъв е начина да му се сложи нещо такова ?
2004г. - 163к.с.

да, D5 има такива подгревни свещи, мисля че почти всияки съвремени дизел агрегати ги имат...
V70 T5/99-B5234T3, V70 T5/01-B5244T2, V70 R/04-B5254T, 940 SW/94-B230FT, V70 TDI/98-D5252T - беше, и не беше зле...
-...click
V70 2.4D/08-D5244T5
[Image: redvolvo.jpg]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)