The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Да се похваля и информирам :)

#1
Та преди няколко дни си направих подарък за рожденния ден, намерих съвсем случайно джантите които търся от както съм си взел колицата. 16 ки оригинални Волво пише и ББС, имат си и капачки но ги свалих за да премахна грозните лепенки които бяха там и за мой късмет под тях лъсна в идеално състояние логото на Волво. Сега малко главоблъсканица Big Grin Big Grin Big Grin Тези джанти мисля да си ги сложа като се затопли имат си и не лоши гуми с размер 205/55 16. В мометна съм със зимните които са с размер 185/65 15 пак на оригинални джанти. До сега съм карал лятото с размер 195/60 15. Чудя се дали ще имам разни проблеми с датчици сензори и тн. като монтирам новите джанти с новия размер гуми? Направих си справка тук и там и ми излиза това:
Оригинален размер: 195/60 15 или диаметър 615 мм
Зимни гуми: 185/64 15 или диаметър 622 мм (7 мм по-високи при реални 100 км/ч отчита 99 км/ч)не свети нищо
Нов размер : 205/55 16 или диаметър 632 мм (17 мм по-високи при реални 100км/ч отчита 97 км/ч)
дали тази разлика от 3 км и 17 мм от оригиналните и 2км и 10мм от зимните с които съм в момента ще оплеска работата и ще ми засвети тва онова по таблото колеги? Има ли някаква друга опастност да се случи нещо друго? АААААА и мога ли да ползвам същите ГАЙКИ??? От железни за алуминеви четох че не е желателно. Ето снимки първо на новите:


Attached Files Thumbnail(s)
       
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply

#2
Да, има друга опасност, освен разликите в км.
Има голяма вероятност гумата да опира в долната част на макферсона - чашката върху която стъпва пружината. :laughing3:
Както и да простъргва в подкалника на пълен завой.

пп:
А тези 146 коня в подписа ти за това Волво ли се отнасят? :roll:
Reply

#3
стига де...... къде ги изнамери Big Grin честити да са ти!
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#4
Моите са абсолютно същите джанти, но не мога да сложа гуми по- големи от 205/50/16 Този размер го дават и в книжката на колата като най- големия възможен да се сложи на колата. Разстоянието до чашката на амортисьора е съвсем малко и ако сложиш малко по- големи гуми със сигурност ще опират. При завой не опират, но са на границата. Аз съм с 205/50/16 гуми на тези джанти. Ползвам никелираните гайки , с които си дойде колата. Нямам проблеми. Джантите като ги купих нямаха дори една драскотина по тях, с капачки и отлични гуми 205/50/16. И бях силно изненадан, когато в автокъщата ми дадоха цена от 400 лева за комплекта. Мислех, че ще ми искат доста повече.
Reply

#5
Джантите са трепач.Наистина са супер но ме съмнява че с тези гуми които си писал ще опират.
От медицинския картон на кглб ....няма психични отклонения ,просто е глупав
Reply

#6
Тези BBS-ки са супер отвсякъде. Жалко, че нямат на 15цола.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#7
честити да са ти колега , аз търся такива от над година и все на греда удрям Smile
най красивите джанти за в40 според мен и да качиш снимки като ги мнотираш Wink
Reply

#8
BOCK GT1 Wrote:Да, има друга опасност, освен разликите в км.
Има голяма вероятност гумата да опира в долната част на макферсона - чашката върху която стъпва пружината. :laughing3:
Както и да простъргва в подкалника на пълен завой.

пп:
А тези 146 коня в подписа ти за това Волво ли се отнасят? :roll:

И за това се сетих в последствие и явно ще сменям размера на гумите...И не виждам кво ми се присмиваш, аз взех джанти - гумите на тях не съм ги искал нито плащал. Иначе за конете ми казаха че са толкова след като ми сложиха чип....Благодаря за инфото! Big Grin Big Grin Big Grin
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply

#9
MaxBass Wrote:стига де...... къде ги изнамери Big Grin честити да са ти!
Благодаря! Джантите ги видял мой приятел случайно в една автокъща и се сетил да ми звънне за което ще си отнесе няколко бири Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Гумите ще сменя на пролет дори и да не опират защото искам нови! Big Grin Big Grin Big Grin
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply

#10
milenhr Wrote:Моите са абсолютно същите джанти, но не мога да сложа гуми по- големи от 205/50/16 Този размер го дават и в книжката на колата като най- големия възможен да се сложи на колата. Разстоянието до чашката на амортисьора е съвсем малко и ако сложиш малко по- големи гуми със сигурност ще опират. При завой не опират, но са на границата. Аз съм с 205/50/16 гуми на тези джанти. Ползвам никелираните гайки , с които си дойде колата. Нямам проблеми. Джантите като ги купих нямаха дори една драскотина по тях, с капачки и отлични гуми 205/50/16. И бях силно изненадан, когато в автокъщата ми дадоха цена от 400 лева за комплекта. Мислех, че ще ми искат доста повече.
Благодаря за изчерпателната информация! Значи ще ползвам същите гайки и ще си потърся подходящи гуми! Big Grin Big Grin Big Grin
Volvo V40 1,9d 2001 D4192T3
4 cylinders
146 hp / 4100 RPM
350 Nm/ 1660 RPM
1870 cu. cm
powered by PowerChip Germany

Рено Клио, Сеат Ибиса, Опел Тигра, Пежо 306 и....В40
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)