The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H4 Ксенони....

#1
Здравейте, собственик съм на волво 460 и искам да си сложа ксенон.Повечето от вас вероятно знаят, че крушката е H4 обща за късите и дългите , и така почвам да търся предлагане по нашия пазар голямо модели, марки и цени много и различни. Гледам на една и съща марка за H4 3 различни вида без да описват каква е разликата, добре едното е биксенон ами другите? Доколкото разбирам аз единична H4 само за къса светлина и H4 за късата с допълнителна крушка за дългата.
Много моля някой, който разбира да ми разясни:
-каква е разликата между ксеноните
-колко е технологичното време за превключване на къси с дълги и обратното/ще заслепявам ли насрещното движение
-35W или 50W и нагоре /първите достатъчни лиса/заслепяват ли вторите
-кой цвят е за предпочитане от цветовата гама/знам че е въпрос на вкус
-заслужава ли си биксенона или единичката ми е достатъчна
-какво ще ми препоръчате като цена за качество

Извинявам се ако е имало друга тема в която да напиша моите щуротии. ПОЗДРАВИ!!!!
Reply

#2
-каква е разликата между ксеноните - Ти сам си отговори: Има H4(само къси ксенон), H4(къси ксенон, дълги халогенна крушка) и Bi-xenon H4 (къси и дълги)
-колко е технологичното време за превключване на къси с дълги и обратното/ще заслепявам ли насрещното движение - Времето (поне на тези които са с "moving" крушка) няма разлика от халогенната такава. За заслепяването.... ако си с рефректор, мое лично мнение е че ще заслепяваш дори и да са ти добре регулирани, ама като си ги свалиш на доло е бомба
-35W или 50W и нагоре /първите достатъчни лиса/заслепяват ли вторите - Тук мнение нямам, но мисля че 50В на рефлектор ... ще ядеш много псувни
-кой цвят е за предпочитане от цветовата гама/знам че е въпрос на вкус -На вкус, но мисля че по ниските 4.3к 5к до 6к светят повече от по-горните
-заслужава ли си биксенона или единичката ми е достатъчна - Аз предпочетох би-то защото няма да правим цигански работи... ксенон пък като хвърляш по една "светкавичка" жълто
-какво ще ми препоръчате като цена за качество - Тук вече нз има цени от 100 до 350лв, но гледай да е с гаранция !
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

#3
Здравей колега. Доста има изписано в този, а и не само в този форум по въпроса за ксенона. При крушка Н4 има вариант за къси и дълги в един балон т.н. биксенон и ксенон само на късите, а за дългите е в отделен стъклен балон-лично според мен смешна работа, но все пак въпрос на вкус. Разликата в ксеноните и в цените им е доста голяма и е въпрос на късмет какво ще извадищ от чувала с...... :twisted: . Биксенонова крушка Н4 с електро-магнитен плъзгач сменя много бързо от къси на дълги и обратно, така че това не го мисли въобще/друг е в-са че трябва фара да е правилно настроен за да не се заслепяват насрещно движещите се шофьори/. Аз съм с 35 ватови крушки и нямам проблем, но колеги с по-нови от моя автомобил са имали проблем с изписване на грешка поради по-ниското напрежение, но и това се оправя/при теб едва ли ще се появи този проблем/. Аз съм с крушки с цветова температура 6000К и съм доволен от осветеността. Това е засега. Поздрави.

П.П. Гледам, че колегата вече ме е изпреварил :wink: Big Grin
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#4
Благодаря ви колеги, реших ще си купя биксенон. Само ако може някой да ми препоръша нещо от което е останал доворен. ПОЗДРАВИ!!!!!!!!!!!
Reply

#5
Виж тук: <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=108" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=15&t=108</a><!-- l -->

Аз съм с H4 биксенон на Luxima. Ако можеш да си го позволиш ти препоръчвам да се спреш на този вариант, превключването между дълги и къси е почти мигновено (доста по-бързо от на обикновен фар, на който чакаш нажежаемата жичка да светне и изгасне съответно). Като цвят - колкото по-малко келвина, толкова по-силно светят фаровете. Аз съм с 5000К, които са почти идеално бял цвят, 4300 леко жълтеят а от 6000 нагоре стават сини като преминават в лилаво нагоре. 35W са ти напълно достатъчни, доколкото съм чувал при повече можеш наистина да имаш проблеми с рефлектора, въпреки, че преди това бях със 110W обикновени крушки и не съм имал ядове Smile

И съвет от мен, вземи си нещо с поне 2 години гаранция (като например Luxima), защото малко или много си има проблеми. На мен за малко повече от година два пъти ми сменяха баласта на единия фар. Незнам дали е от тоците на старите ни коли или просто ксеноните дето ги продават са си такива Smile Успех!
Reply

#6
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.hid.bg/Super-HID-Edinichna-ksenon-sistema-H7" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.hid.bg/Super-HID-Edinichna-ksenon-sistema-H7</a><!-- m --> Има ли такива цени и някой има ли мнение за какво иде реч?
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#7
Не ,че правя реклама ана Луксима ,но имам колеги които поставят луксима и аз лично за мен бих си взел от тях..не защото са най...всъщност незнам кои са най...но знам ,че луксима ще ме обслужват гаранционно без проблем или по-важно има вероятност да не ми се налага Smile Според мои приятели са хубави...Аз незнам..Само знам ,че има евтини които не светят много добре(сега съм с такива)явно просто съм случил на краееееееееннннн ментак ....Да не ви обеснявам как ми светят различно фаровете Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#8
MaxBass Wrote:Не ,че правя реклама ана Луксима ,но имам колеги които поставят луксима и аз лично за мен бих си взел от тях..не защото са най...всъщност незнам кои са най...но знам ,че луксима ще ме обслужват гаранционно без проблем или по-важно има вероятност да не ми се налага Smile Според мои приятели са хубави...Аз незнам..Само знам ,че има евтини които не светят много добре(сега съм с такива)явно просто съм случил на краееееееееннннн ментак ....Да не ви обеснявам как ми светят различно фаровете Smile
оки, дай ИНФО и ЦЕНА на комплект Big Grin Big Grin Big Grin


Attached Files
.zip   Photos.zip (Size: 4.82 MB / Downloads: 1)
.zip   Photos.zip (Size: 4.82 MB / Downloads: 1)
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#9
принципно хич не са ми ясни тея ксенони и тем подобни ватове...35В , 50В..., баластРити, електроникити за Ксинонити, ама разлика в святиниту на ламбата ксинонова няма при 35 и 50 вата стандарта .... принципно тази мощност е мощността на "баластРата" а не на "ламбата", 50 ватовите уж ги слагат на по новите хавтумубили че им се шашкал компятъра и давал гряшки ако се използва 35 вата баластРа, а не 50В.при използване на 35 вата баластРа се налага да се лъже компа на колата по някакъв начин...а какъв е той ...незам май..па може и да знам ама да не ми са казва :evil:
а тва дет някой си е имал 110 вата халогенна крушка на фара.... просто немам думи ... тва е по зле за отсрещния от зле настроен ксинон
п.п. според зависи от къде си може да си намериш ефтини ксенони, пример..дано не се сметне за реклама :oops: пазара в димитровград Wink 90лв биксенон че и 80 май беше последно, по 30 кинта парктроници има секви...абе маса китайски са ама за парите си не ми дреме че ша са скапе след 1 година щот тогава ша са па още по ефтини и пак че си зема, и ша съм с ноФSmile, за мене нема смисъл се дават 250лв за хенон , щот така по 70-80 лв на 2 години дет се вика по йофтино ш ми излезе...
п.п.2. тва са си некви мои разсъждени и никой не ангажирам с тях :roll: :mrgreen:
Reply

#10
Ей Мите, ни съ праи нъ ущипъна гуспойца Big Grin :wink: Big Grin . Нали ти ме запали по ксенона и сега с радост си джиткам по нощите Big Grin Big Grin Big Grin Да си жив и здрав .... и т.н. Big Grin Big Grin Big Grin
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)