The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нова кола?! От къде, как, какво и пр.

#1
Здравейте уважаеми колеги!

Тук, в тази нова тема, имам към вас няколко питания...
Но ще Ви разкажа малко предистория на идеята ми, поради, която, възникна това питане...

Както някои от Вас знаят, имам фондация, която се занимава със социална работа! За справка на незнаещите, ето сайта: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tolerancebg.org/?gg=3&hh=1&ii=21&jj=1" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.tolerancebg.org/?gg=3&hh=1&ii=21&jj=1</a><!-- m -->

Та. Пишем проект по една от европейските финансиращи програми, свързан, пак със социалната работа! При разработването на програмите за действие, стигнах до извода, че ще трябва много да се пътува до много населени места в България...
При кандидатстването, в проекта мога да заложа закупуването на автомобил, но, задължително, трабва да е нов! Сега, моля пристрастните другари да изключат от фантазиите си първата представа с любимата марка! Знаем, че ново Волво е скъпо, и никой няма да го одобри като разход по такъв проект! Търси се възможно по-евтина кола, която да не е със съвсем спартанско изпълнение... Примерно около, до към 20000 лева...
Започнал съм да ровя във всички сайтове за нови автомобили - представителите на евтините коли Шкода, Шевролет, Опел, Хюндай... Гледам екстри и цени...
Карал съм всички модели Шкода, та съм запознат с предимствата на марката, и , заради това започнах от там...

Питането ми към Вас е, какво трябва да на първо време, за да се ориентирам по-добре! Знаете, че разбирам от коли...
Знам, че ще трябва да обиколя всичките официални вносители, за да получа конкретни оферти, но, според Вас, за какво трябва да внимавам? Какво да правя, като стъпки?... Какво ще ме посъветвате, за да не пропусна нещо, за което после да съжалявам!?


Благодаря!
Reply

#2
оххх от къде да започна Smile
Reply

#3
ще опитам по-сбито, защото ме мързи да пиша, а ако ти е спешно и важно ще ми се обадиш ако не можеш да дочакаш другата неделя.

1. Казваш ще се налага много пътуване из цяла БГ, това води няколко задължителни изисквания:

а) добре развита сервизна мрежа
б) гаранция без ограничение на пробега
в) безопасна, комфортна, безпроблемна
г) сравнително мощна, но и икономична = мин 140 к.с. дизел в среден клас купе

относно гаранцията да вметна някои много съществени моменти - тези 7 годишни гаранции всъщност са рекламен трик, защото се доплаща за тези години, освен това не е пълна (не покрива всички части по колата) - трябва добре да се прочетат гаранционните условия (да не се вярва на дилъри). Някои фирми предлагат удалъжаване на гаранцията до 22-я месец с още 1-2 години, но това е застрахователно и не го предлага всеки застраховател, така че ако мислиш в последствие да удължиш гаранцията първо провери застрахователя още в началото дали я предлага.

По точката за сервиз - отпадат италианските фиат и алфа, повечето японски
По точката за безопасност, безпроблемност - отпадат шевролети, киа, рено, пежо

* Не се лъжи с Тойота - не са толкова здрави, а и като се повреди нещо се оказва, че гаранцията не го покрива, претрупани сервизи и много чакане също

* Много добри отзиви за сервиз и надеждност има за Хюндай, плюс добра гаранция без много рекламни трикове

2. В брошурите и рекламите цените са "от", а в крайна сметка никога не купуваш кола на тази цена.
!!! Когато ти правят оферта питай за АЛАРМАТА ! Често не е включена в цената. Ако няма фабрична искай поставяне на такава която има функция за вдигане на стъклата - много удобна екстра, а цената на такава аларма обикновено е по-ниска от техните служебни.

Извод 1: трябва ти Фолксваген Голф Big Grin

to be continued ....
Reply

#4
Iliev Wrote:to be continued ....


Много благодаря!
Първият отговор е страхотен!!!
За момента ме задоволява...
Ще питам-говорим на срещата пак...
Reply

#5
Спомням си аргументацията на един колега бакшиш за получаване на кредит от банка за да купи
кола нова става въпрос за 4 листа формат а4 пробег консумативи за него амортизация и каквото
се сетиш и не се сетиш трудна работа но не невъзможна ще имаш малко главоболие но успех Smile
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#6
S-max, даже си го и виждал. лошото е, че ти надхвърля бюджета с много.
Reply

#7
*Извод 1: трябва ти Фолксваген Голф Big Grin

to be continued ....[/quote]

Нямам какво да добавя :o
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)