The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Прекарване на захранващ кабел към усилвател?

#11
така губиш 30см на кабел Big Grin
акумулатора все пак е от страната на шофьора
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#12
Zdravko_850 Wrote:така губиш 30см на кабел Big Grin
акумулатора все пак е от страната на шофьора

Верно ... дяволски си прав :lol: . Аз си взех стандартен пакет със всички необходими кабели (39лв мисля че бяха) и ми стигнаха. :mrgreen:
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

#13
Сега...аз даже незнам от страната на водача дали има подходящи отвори....От пасажерската страна е на много удобно място тампона...В купето се разглабят корите и се прекарва...Може да пуснеш само + ,а масата да я хванеш в багажники за болт на колан...
А за това колко квадрата трябва да е кабел и предпазителя първо трябва да споделиш колко мощност искаш да ползваш ... Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#14
И от двете страни има от къде да мине кабела Wink моя кабел е 25мм2 и е прекаран от шофьорката страна през един гумен маншон. Масата е взета от багажника от един убав дебел болт .. не се сещам кво държеше ама ми ареса кат здравина Big Grin . Сега обаче стана необходим и кондензатор.. че ми намиграт лампите в купето нещо Cry а преди в 440-ката го нямаше тва нещо, макар и на същите мощности :?
Reply

#15
Ами за мощност..не знам колко е,не помня просто.Той усилвателя и баса са в колата на майка ми,която преди беше моя и сега искам да си я взема,че и без тва е откачена там,че си думка яко,а за жена на възраст... Smile
волво С40 97' 1.8 122 к.с.
Reply

#16
я кажи какъв е усилвателя и с какви предпазители е за да се орентираме макари и бегло Smile а щом има място и от мястото на водача то това значи само едно!С новата си инсталация и аз ще мина по късо Big Grin
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#17
усилвателя е блаупункт,ама колко вата беше не знам,забравил съм.Като стане малко по-топло и дойде време за операцията ще направя и снимки.А баса е един малък на размери но думка доста добре(за размерите си)и качеството му е добро...марка няма(поне отвън не пише)беше във инфинити чисто нов.
волво С40 97' 1.8 122 к.с.
Reply

#18
Хубаво е масата да е възможно най-къса. Друго важно нещо е сигналният кабел и захранването да не вървят успоредно. Предпазителя да е възможно най-близо до акумулатора. Сега разправям неща, които не съм ги спазил SmileSmileSmileSmile
Reply

#19
я да ни поясниш защо масата трябва да е най къса, че нещо ми се губи като лекция Smile
иначе другото ми е ясно горе долу
Reply

#20
темат дали масата да е от купето хваната или с кабел от батерията е разисквана много пъти...Лично моето мнение е ,че хваната на купето няма проблем (тей като то се явява доста голям проводник Big Grin ) и спестява пари и място...
единственото което мога да дам като съвет е ...да проверявате колко квадрата е масата от батерията до купето Wink на някой коли е нереално малка квадратурата...Хубаво е масата да с квадратура колкото + ...разлика може да се усети особенно ако оригиналната ви маса е 6квадртата както беше на Форда ми Smile
За кабелите е вярно ,че не е хубаво да минават успоредно захранващ с сигнални тей като реално всеки кабел пренасящ ток има някакво магнитно поле и ако сигналнипя е успоредно с него може да се индуктира ток който реално ще стане шим(дано съм се изразил правилно ,че малко съм слаб в ел.часта) затова минаването им по различни тресета е препоръчително...Както и сигналните да минават далеч от контролни модули...Другото което е ако се пресичат то да е на 90% тей като така ще е най-малка вероятноста за индуктиране....
та така..Другото аз си мажа клемите със някаква грес винаги против корозия...Предпазителя според състезатилните правилници трябва да е на на повече от 40см от батерията и преди да мине през метален отвор...Сещате се защо Smile
та така с кабелите Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)