The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
В40 1,9 ТДИ- Синкав дим при студен двигател

#11
При мен свети само в краката на шофера, ако е от полза...Следя разговора ви че да науча и аз нещо-дано не ви се стори неучтиво! А дали е възможно аванс клапана да работи от време на време и да прекъсва работа?
Reply

#12
yasho Wrote:При мен свети само в краката на шофера, ако е от полза...Следя разговора ви че да науча и аз нещо-дано не ви се стори неучтиво! А дали е възможно аванс клапана да работи от време на време и да прекъсва работа?
Добре си дошъл и мерси за инфото Smile
Относно клапана - да напълно е възможно да отказва на интервали, но си мисля, че пак ще се усеща. Светльо (или помпаджията който споменаваме и сигурно вече се е скъсал да киха последните дни Smile ) когато ми стендова помпата, каза, че точно такъв е случая със стария ми аванс клапан. Ту работел, ту отказвал. Когато ми монтираха помпата, колата пушеше като 40 годишен КРАЗ, много нестабилно с постоянно менене на празните обороти, като само при по- високи обороти се пооправяше (по- нормален звук и без пушек). Предполагам, че по това време вече клапана е бил много зле, защото проблема при мен се появи края на лятото (протече самия клапан и на едно място от помпата). В началото двг. работеше по- стабилно, но пак се усещаше, че нещо не е наред. В определени режими двг. цъфкаше като бензинов когато киха Smile, звука беше по- твърд, паленето малко по трудно (не палеше от половин оборот а от 3-4 през лятото) и разхода чувствително по- висок. Мисля, че повишения разход е първия белег за проблем с клапана (като съдя от постовете и на други колеги във форума), но все пак този симптом може да се получи и от друго. Най- добре при съмнение да се пробва с доказано работещ клапан от някой колега, тогава мисля, че лесно ще си проличи. За жалост тези клапанчета често давали проблеми Sad
Какъв е проблема при теб? Дано не клапана.

Поздрави
Volvo V40 1.9 TD D4192T (F8QT)
Volvo 855 2.5 TDI D5252T
Reply

#13
При мен усещам, че мотора понякога е по-пъргав и тогава тихите обороти са около 950-1000. Обикновено държи около 850 и е някак по-муден докато стигне 2000. Пали винаги (засега) с първия подгрев, дори на -22 скоро, но понякога малко прекъсва 10-на секунди а понякога заспива директно. Акумулатора е малко малък-56А/ч със 480А стартов ток. Разхода е постоянен- сега зимата е по-голям, че то не е каране а влачене по гадните пътища и задръствания. Има нещо- просто усещам как колата е различна в различни моменти и не съм открил закономерност.Свещите са сменяни есента- 4 нови БОШ и не би трябвало да имат проблеми.
Reply

#14
Пред пасажера в краката няма лампа. Оглеждал съм основно там /търсех филтър за купето, какъв то се оказа че нямам/.
За радост при мен горе описаните симптоми за неработещ клапан липсват. Питах за клапана, тъй като ми се струва , че двигателят ми е доста шумничък и твърдо работещ. Но Светльо ми каза, че е заради аванса, който той върна малко /тоест го увеличи/. С върнатия аванс двигателят е доста по- пъргав.
Reply

#15
Колеги, може да е спам... ама като гледам се разправате за всичко, че и аз да се включа.

А как е положението с препушването, къди ли си количката или само при мен е проблема. Не мога да и фана спатиите, понякога като я изрежа не препушва (или поне не се вижда), а понякога ..... :x димна завеса. Говоря и при пълна газ от 1500 и от 2500.... :roll:
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

#16
Днес при каране в сравнително топло време /5-7 градуса/ зад кола нямаше и помен от пушек. Чудна работа. Изрязвах я няколко пъти рязко, но никакъв пушек отзад. Аз всъщност при изрязване досега не съм виждал пушек в огледалото за обратно виждане. Пушека при мен беше при критично ниски обороти с включена скорост и пуснат педал на газта. Ама днес се пробвах да видя дали ще има пушек. Нямаше такъв. Явно температурата оказва голямо влияние.
Reply

#17
И на мен в големия студ тия дни ми припушваше малко синкаво, ама и бях налял гадна нафта, дето обаче учудващо....не замръзна. Сега няма проблем- докато позатопли мята малко бял пушек, после- нищо.
Reply

#18
Както казва моят прител автомонтьорът "Студено време и машини това са две несъвместими неща" Big Grin .Колега студеното време си оказва влияние на малко по-възрастни машини като нашите. :wink:
П.П.Щом сега всичко е наред карай и се радвай Big Grin
П.П.2То на новите машини оказва голямо влияние пък камоли на нашите.
П.П.3Ония ден като ходих до сервиза отпред чакаха 2 Х5-ци от най-новите,че в студеното време не могат да запалят Big Grin
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#19
При мен в самото начало имаше подобен проблем. кото запаля сутрин в студеното отзад ужас не може да се диша, и то само в студено време. оправи се като ми мръднаха авансатора сега дори в много студено не пуши.
Reply

#20
Как го мръднаха? Аванс ли му дадоха или малко закъснение. Че на мен преди година ми увеличиха аванса и колата както си беше тихичка и мъркаше като котенце стана бая шумна. Но и мощността се вдигна.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)