The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фабричен парктроник на S60 не отчита след автомивка

#1
Здравейте!
След като написах "парктроник" в търсачката прегледах 8-те страници с резултатите, но не намерих това, което ме интересува и за това пускам нова тема.

Почти задължително след автомивка и понякога в много силен дъжд и минаване през локви, когато се стигне до паркиране, зумера на парктроника ми пищи както когато съм в непосредствена близост до препятствие т.е. постоянно. Продължава така около 15-ина секунди и спира, след което не пищи, а се чува едно много тихо "припукване" от колоните. Привидно бронята ми изглежда напълно суха, а и не вярвам така да са го направили, че от няколко капчици да отчита препятствие. Когато пък е зацапана бронята и стане така, съм пробвал с вода и салфетка да изчистя датчиците, но няма ефект.
Проблемът се оправя сам след около половин час каране, но няма закономерност.
Конкретният ми въпрос е дали на някой от вас се е случвало това? Дали има някакви уплътнения, които да не са добре?
Работя в центъра на София и неведнъж ми се налага да паркирам на места, които са с една идея по големи от самата кола, а при лошо време и съответно лоша видимост ми се струва трудно и често ги подминавам за да избегна евентуални щети Smile
Благодаря ви предварително за съветите.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#2
С молба за извинение, че си вдигам сам темата, но моля ако някой се е сблъсквал с проблема, да сподели мнение или съвет.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#3
Това е common problem за volvo от тази моделна година.Смянята на сензорите решава спорадично проблема.Просто влиза вода .За сега дори volvo нямат решение освен рзпробиване на осовата. :evil:
Reply

#4
Т.е. ако правилно разбирам... трябва да се примиря с проблема?
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#5
Почти.Има вероятност с разпробиване на основата да има ефект.Ако сензорите не са вече сменявани гаранционо вече може и с нови сензори(около 170лв-бр.) от VOLVO твърдят че решават проблема но има коли със сменени такива и пак с проблем,така че......
Reply

#6
Аз от тази зима имам същия проблем, а това означава ли, че като водата се изпари сензорите ще проработят отново? Защото ми се е случвало от време на време да работят от време на време да спират работа? И виждам, че темата е от 2010г дали вече има някакво по евтино решение на проблема?
Reply

#7
svetoslavp Wrote:Аз от тази зима имам същия проблем, а това означава ли, че като водата се изпари сензорите ще проработят отново? Защото ми се е случвало от време на време да работят от време на време да спират работа? И виждам, че темата е от 2010г дали вече има някакво по евтино решение на проблема?

Може да се оправи, може и да не се оправи. Преди 2-3 години и при мен започна да се появява същия проблем - при намокряне или по-влажно време да пищи постоянно. Като изсъхнеше обикновено се оправяше, но от един момента нататък съвсем спря да работи. Закачихме колата на VIDA, видяхме кой е проблемният датчик и го смених с нов (нов нов, от автоморга Smile, но за 50-60 кинта е екстра). От тогава, около година и половина, парктроникът си работи без забележки.
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#8
Аз имах този проблем при посещение в сервиза казаха,че датчика може да се смени някъде пропуска водата и от там идва и отчитането,кабелите били ОК .Съвета им беше : пребоядисваш бронята и да ти почистят и боядисат датчиците и няма да имаш ядове та те така и до сега парктроника работи само след едно боядисване се запечатва проблема Smile същите ядове ги имах и с датчиците на едно BMW решението пак пребодисване -по касно Smile

Това при мен подейства ,може да се бодиса само датчика вместо цялата броня при мен просто така се наложи Smile
Дано съм помогна!
Reply

#9
Изтърбуших оригиналния и сложих първият за 20-25лв, който видях (дори е с дисплей). Вече втора година работи безпроблемно при всякакви атмосферни условия.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)