The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Зануляване на сервизната лампа

#1
Здравейте колеги!
Колата ми е В40 .От декември месец 1997 година е. Наскоро забелязах, че при запалване за минутка-две светва лампата за сервиз и след това изгасва самичка. До колкото разбирам е нормално на определен брой изминати километри да светва, за да напомни, че трябва да се мине на технически преглед. Въпросите ми са два - има ли някакъв начин да я зануля сам или трябва да се ходи някъде където има компютър за целта ? И също - на колко километра е нагласена да светва, т.е. ако сега я зануля след колко време ще светне пак ?
Reply

#2
Заповядай тук трябва да намериш решение.<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=4825" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=29&t=4825</a><!-- l -->
Reply

#3
Някъде имаше тема с точно описание на инструкциите за ресетване на сервизния интервал - потърси я.
Но доколкото си спомням беше приложимо за по новите 40ки мисля след 1999г.

по първи въпрос: Пробвай, но 99% съм сигурен че без компютър няма да минеш Sad
по втори въпрос: Настройва се в компютъра на колата и може да варира и пак опираш до компютър за да разбереш при теб конкретно на колко е настроена, другия вариант - ресетваш я и следващия път като светне пак изчисляваш километрите от ресетване до светване.


Другия вариант - откачаш крушката Big Grin
Reply

#4
Преди 2 седмици ходих да мия зануляват, момчето ми каза че се светва на 15 000 км или 360 дни или 750 часа работа на двигателя на празен ход. Тоест което дойде първо Big Grin
Volvo S40 1.9TD 98'
Reply

#5
Благодаря за отговорите колеги!
Явно няма да се мине без компютър, ще ходя тази седмица да видим какво ще кажат.
Reply

#6
rdx1968 Wrote:Благодаря за отговорите колеги!
Явно няма да се мине без компютър, ще ходя тази седмица да видим какво ще кажат.

Преди да ходиш на сервиз,пробвай това-при мен работи безотказно.
S40 и V40 (1999+)
1. Натиснете и задръжте бутона за зануляване на изминатите километри
2. Завъртете ключа за запалването докато светнат всички лампи
3. Продължавате да държите бутона за зануляване натиснат за още 30 секунди или докато сервизната светлина започне да премигва
4. Отпуснете бутона за зануляване докато мига сервизната светлина
5. Завъртете обратно ключа за запалване и после го завъртете отново в позиция за запалване отново, за да проверите дали съобщението е занулено
Reply

#7
и при мен проработи Smile Благодаря :occasion5: :occasion5: :occasion5:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#8
При мен работеше, но след сменяването на километража - вече не работи. Предполагам новия е от по стара машина, от преди '99-та и затова вече не ще. Ако не ме домързи много ще оптам да сменя само модула за горивото и температурата, който на предишното табло не работеше както трябва.
V50 D4204T
[Image: ab286978.gif]
Reply

#9
При мен също работи.
Веднъж VOLVO, завинаги VOLVO ...
Сега: VOLVO V40 1.9D 115hp 2002г,.
предишна: VOLVO V40 1.9D 115hp 2003г.
предишна: VOLVO 440 Turbo 1989г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)