The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Антена(стайна) с вграден усилвател за автомобилен телевизор?

#1
Уважаеми колеги,ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО НА БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВНОСТ! Smile

Да споделя на кратко.Днес т.е. вчера си заупих ЛСД авто-телевизор от нисък клас- САНГ.
Екранът е 17 сантиметров.
От няколко часа съм изправен пред сериозен проблем.
Реших да рискувам и аз да се екипирам с телевизор за автомобил.
Ще го гледам само в спряло полжение или на задръстване.Поради тази причина не се изхвърлих за класно дивиди плейърче, а инвестирах 160 лева в един ���САНГ.Ясно е ,че въпросната марка е куча.Такава е и самата поставка за телевизора и затова приспособих с щипчици от ароматизатори ,,Амби пур кар".Стана перфектно и най-важното не ми пречи на предното стъкло.(закачено е на дясната решетка на вентилационната тръба в централната част на арматуурното табло).
Но........остана проблемът с антената.
ЛСД телевизорчето върви в комплект с малък кабел за външна антена и с телескопична антена вътрешна.На място в София имам перфектно Канал 1, БТВ, БТВ комеди, ТВ 7, Про БГ, но не навсякъде.На импровизирания паркинг пред блока е чудестно, но пресечка по-надолу е ужасна картината.В движение накъсва образа, даже го няма.Пък като се излезе от населено място никакъв образ, когато съм спрял.
Въпросът ми е-възможно ли е този проблем, ако не се реши, то поне да се минимизира с монтиране на качествена стайна антена с усилвател или е нужна специална такава за автомобил.Гледах ги , но цените са почти като на самия телевизор.Поръчал съм.....стайна антена на Хама.По съвет на един жичкаджия, който ми каза ,че ще стане и така.Той кара по подобен начин.
Моля, ако някой от Вас се е сблъсквал с подобен проблем да сподели.Вече в купето ми има твърде много кабели.
Възможно ли е да се осъществи окабеляване на оригиналната радио-антена с телевизора?Мисля не.Поправете ме, ако греша.
Къде би следвало да се монтира външна антена?(в кой точно участък).Не ми се иска разпробиване.
Къде може КАЧЕСТВЕНО да се направи подобно окабеляване.
КАКВА АНТЕНА ДА ЗАКУПЯ?Искам като спра извън населено място да мога като включа телевизора да получавам приличен тв-ефирен сигнал.
Такъв телевизор би могъл да бъде много удобен, докато си чистя колата вътре или просто докато чакам.Затова го купих.Надявам се инвестицията не е била напразно.

Поздрави!
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#2
При мен няма такива проблеми ,освен като преминавам планисти месности-леко ми накъсва.
Но аз съм с минитори и отделен Тв-тунер ,антената покрива пояти целия заден прозорец.
Ако искаш да хващах качественно сигнал трябва да си вземеш нещо по-качественно.
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply

#3
ДОКО Wrote:При мен няма такива проблеми ,освен като преминавам планисти месности-леко ми накъсва.
Но аз съм с минитори и отделен Тв-тунер ,антената покрива пояти целия заден прозорец.
Ако искаш да хващах качественно сигнал трябва да си вземеш нещо по-качественно.


Колега, ти с какъв ТВ си?

Благодаря за отговора!
Мисля за кар-антена с усилвател от ,,Авител".Струва 100-150 лева.
Оная вечер чакайки на ,,ШЕЛ" приятел да си купи винетка - гледах мача Полша- България.
Глезотия си е, но сега както му измислих ново място(е ще трябва да се простя с десния вентилационен отвор) стана доста добре като местоположение и не ми се иска да се отказвам.Мисля, че за пътуващи при мен ще е интересно.
В крайна сметка получаваш точно толкщова, колкото платиш.Купих САНГ-чето на шега онзи ден.Дано влезе в употреба.Не ми се даваха пари за автомобилен двд плейър, защото имам качествено СД (,,Алпайн") и щеше да излеза поне 1400 лева.(исках да е нещо по-така).

От друга страна вече се замислям за по-мощен акумулатор.
75 АЧ вече идва слабо за многото консуматори.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#4
Колега ето това в ляво е като моя ТВ тунер ,само е в сив цвят.
Има и антени към него ,но немога да намеря снимки.


Attached Files Thumbnail(s)
   
КАРАЙ ЖАДЕН,ОСТАВИ ЕДИН ПОЛИЦАЙ ГЛАДЕН!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)