The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Гадно виене в скоростите

#1
Имам V40 2000куб. 97г. скоростната кутия мисля че е M5P(JC5) на рено. Има много дразнещо "звънливо" виене, което е най силно при връщане на газта докато колата е на скорост. Най- силно се усеща при 1ва и 2ра предавка. Сменил съм две марки масла: ESSO - като за френски скорости и Valvoline - тип по тяхните препоръки. И в двата случая нямаше "напредък". Може ли да се преборя с проблема с някаква добавка или само ремонт ще ме спаси?
Reply

#2
Здравей Колега,

Не знам какво да ти кажа но смяна на масло с сигурност няма да оправи положението. Може да е синхрона в скоростната кутия... но знам ли. Аз викам да я закарате на сервиз да му хвърлят едно ухо, препоръчително ако е сервис което се занимава предимно с Волво.

Успех Smile
03/2000 V70II 2.5 TDi / 140hp
"Of all the things I've lost, I miss my mind the most"
Reply

#3
Това малко ми напомня за Шевролет (+) Big Grin не знам защо, но те са така- като дават газ на 1-2 и е като звън от ламарина Smile
Ако не е звън, а виене(както си написал в заглавието)... имаш доста опции, дано да е нещо по-елементарно като лагер Smile
Reply

#4
Да не би да ти се е разпаднал катализатора!? Защото като стане така се чува звук като от ламарина. Просто предположение. Щото катализатора е близо до скоростната кутия и е възможно да си мислиш, че е от нея.
Reply

#5
колеги разбрахте ли от каде е това виене защото при мен го има същото дразнещо виене но мисля че не е от скоростите а някъде под капака и при мен е най силно когато колата е на ниски обороти или когато върна газта сменил съм ангр.ремък и ролки и пистов ремък когато загрее виенето изчезва и си работи перфектно
Reply

#6
jorogada Wrote:колеги разбрахте ли от каде е това виене защото при мен го има същото дразнещо виене но мисля че не е от скоростите а някъде под капака и при мен е най силно когато колата е на ниски обороти или когато върна газта сменил съм ангр.ремък и ролки и пистов ремък когато загрее виенето изчезва и си работи перфектно

Ако виенето се появи скоро или веднага след смяна на ремъците, тогава може да е от пистовя ремък ако е стегнато повече от необходимото :wink:
03/2000 V70II 2.5 TDi / 140hp
"Of all the things I've lost, I miss my mind the most"
Reply

#7
И при мен по някога се получава, но само на петта скорост ... с дълбока носталгия ми напомня за добрия стар москвич комби осмак който имахме преди двайсе - трийсеттина години но си го карам така вече втора година Big Grin Big Grin Big Grin
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#8
Здравейте, колеги!
И при мен се получи подобно виене. Веднага след смяната на пистов ремък и обтягащата ролка. Действително звукът напомня на този от москвич или жигула. В случай, че коригираме (отпуснем) пистовия ремък дали нещата ще се оправят?
Volvo S80, D5, 2007г.
Volvo S40, D5, 2006г.
Клубна карта № 00269
Reply

#9
Първо поздрави на всички от волво клуб колеги за съжаление и при мен от скоро се появи едно гадно виене на 1 и2 скорост при потегляне и не мога да разбера от къде идва, ако можете помогнете
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)