The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
въпрос за скорости на 760 2.4tdi

#1
допустимо ли е добавянето на присадка към маслото(ATF-tip F\G ) поради появата на шум в кутията?
Reply

#2
mutzo Wrote:допустимо ли е добавянето на присадка към маслото(ATF-tip F\G ) поради появата на шум в кутията?
не
Volvo 945 '97, B200FT, 155hp
Volvo 960 '93, B204FT, 190hp

savarturbo.se
turbobricks.com

It’s not the fart that kills, it’s the smell!
Reply

#3
А какво масло да сложа на диференциала и на скоростната кутия скоростнатъа е с овердрайв диференциала е шпер. Мисля да го сменя 4е не знам кога е сменяно и сменяно ли е вобще.
Reply

#4
Благодаря за отговора.Щом не може да се сложи присадка какво трява да се направи по въпроса?
Reply

#5
mutzo Wrote:Благодаря за отговора.Щом не може да се сложи присадка какво трява да се направи по въпроса?
Преди доста време имах 740 с тръгнали скорости и тъй като тогава не ми се ремонтираха смених маслото и ми сложих екстра и шума стана почти недоловим
Reply

#6
stefpetkov Wrote:
mutzo Wrote:Благодаря за отговора.Щом не може да се сложи присадка какво трява да се направи по въпроса?
Преди доста време имах 740 с тръгнали скорости и тъй като тогава не ми се ремонтираха смених маслото и ми сложих екстра и шума стана почти недоловим
каква е тази "екстра" за да сложа и аз от нея и да видя дали ще има и при мен такъв ефект.
Reply

#7
mutzo Wrote:
stefpetkov Wrote:
mutzo Wrote:Благодаря за отговора.Щом не може да се сложи присадка какво трява да се направи по въпроса?
Преди доста време имах 740 с тръгнали скорости и тъй като тогава не ми се ремонтираха смених маслото и ми сложих екстра и шума стана почти недоловим
каква е тази "екстра" за да сложа и аз от нея и да видя дали ще има и при мен такъв ефект.
Купуваш си добавка специално за ръчна скоростна кутия с АТФ става и Руска добавка (а тя е на доста добро ниво )
Reply

#8
Аз незнам къде са пробките за наливане и изто4ване на маслото на скоростната кутия. Искам и на диференциала да сменя оба4е там също не видях пробката за източване къде е намерих само тази за наливане. И незнам и как да налея маслото там.
Reply

#9
Колега, на скоростите ти пробките са от лявата страна или по точно от шофйорската страна .Едната е за източвонето на чугунения кожух (червената част ) най- ниската част, а за зареждането е малко по- на високо .


Attached Files Thumbnail(s)
   
Случва се да върви като по масло, а малко по-късно се изяснява, че това е вазелин...
If you dont like where you are, then change it! You are not a tree
Reply

#10
А какво масло да сложа на кутия с овердриве и колко като количество. И на диференциала ще го сменя ама и там незнам какво и колко.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)