The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Таван на 740

#1
Получи се така, че тавана лека по лека хвана да пропада. До преди 1 седмица беше на едно място, сега вече и на други, люка и той е провиснал яката. Не, че ми пречи ама отзад ако провисне още малко и ще стане като перде. Ще намеря начин да го позакърпя, но искам да ви попитам по принцип, понеже отдавна разучавам положението, от къде се вади таванът на 740 ? В книгата на Хайнес не пише нищо, а ако се вади през някой от прозорците направо отивам някъде на майстор. Имам приятел, който е правил това нещо на доста коли и ме убеждава, че не се маха нито преден, нито заден прозорец, но просто не му вярвам, защото ме е страх да не стане беля. Днес поогледах и на първи-втори поглед забелязах, че за да махне и направи тавана, трябва да:
- махне там, където се отвърта люка
- дръжките над вратите и от четирите страни
- сенниците
- предполагам ще трябва някои уплътнения на вратите да се откачат поне, за да може да се махнат едни от пластмасовите елементи вътре, които държат тавана
- лампата, която е по средата на таваана
- и това, което най-много ме притеснява. Това са две лайсни най-отпред на тавана при предното стъкло и най-отзад при задното. Съмнявам се, че на тези две лайсни се държат и двете стъкла, които споменах, отвътре. А ако тръгне да ги махне, за да разкачи тавана, то може и някое от двете стъкла да поддаде и падне навътре, което ме притеснява най-много.
Та въпроса ми е конкретно по последната точка. Има ли такава опасност или стъклата не се държат на тях. Отдолу ще приложа и снимка. Имам му доверие на човека, но никога не е лошо да имаш едно на ум. За цена от 70 лв, която ми предлага ми се струва доста приемливо, в сравнение с цените от по 120-140 лв, които ми искат по другите места. Та, който знае, ще съм му много благодарен. Smile


Attached Files Thumbnail(s)
               
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#2
n0_m0r3_pa1n Wrote:- и това, което най-много ме притеснява. Това са две лайсни най-отпред на тавана при предното стъкло и най-отзад при задното. Съмнявам се, че на тези две лайсни се държат и двете стъкла, които споменах, отвътре. А ако тръгне да ги махне, за да разкачи тавана, то може и някое от двете стъкла да поддаде и падне навътре, което ме притеснява най-много.
Та въпроса ми е конкретно по последната точка. Има ли такава опасност или стъклата не се държат на тях. Отдолу ще приложа и снимка. Имам му доверие на човека, но никога не е лошо да имаш едно на ум. За цена от 70 лв, която ми предлага ми се струва доста приемливо, в сравнение с цените от по 120-140 лв, които ми искат по другите места. Та, който знае, ще съм му много благодарен. Smile
Лайсните са на щипка и дефато се изтръгват надолу.
Няма да паднат стъклата.
Тавана се изважда през предна дясна врата много трудно.
Има опасност да се счупи картона, но да се внимава.
свяля се всичо изброено горе ато и шибидака.
До 15-25лв. исат за сваляне и качване на шибидака. Но и ти можеш да го направиш. Но си марирай жилото на шибидаа за да не го разчентроваш много.

Аз го правих тавана за 150лв. с материал и труд.
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)