The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БИО ДИЗЕЛ-ОЛИО

#21
stosisi Wrote:ха олиото вече е 3лв. кои сега кара на олиоSmileSmile

Аз и доста други хора си карат на олио. Ето това което съм пуснал на линка даден от колегата горе.

След много питане, търсене и мислене, най-накрая си монтирах устройство за олио с което карам вече на 100% олио. На всички скептици и разбирачи дето казваха че нямало да стане и т.н. им пращам много здраве.

Устройството си го купих за 690 лева от Сасолио ЕООД - фирмата която ги произвежда в Варна. Те правели основно за износ и затова не са известни в БГ. Ето им телефона 0889113771 - човекът се казва Николай и е много точен.

Та за 690 лева получих следното:
- резервоар 25 литра за олиото
- топлообменник с 30 пластини
- нагревател 600 вата
- ел. помпа (американска) за олиото
- алуминиев филтър с 4 входа + щуцери
- 4 клапана
- електрическа кутия за превключване олио/нафта
- реле 50 А
- предпазители
- всички кабели с изолация и обувки
- макручи за олио, нафта и антифриз
- изолации за маркучите
- 2 шепи скоби
- закрепване на резервоара
- метални планки за разните елементи
- винтчета, шайби, миши опашки и т.н.
- схеми за монтаж

Хванахме се с баджанака и за един ден го монтирахме на Рено Рапид 1.6 атмосферен дизел:

Резервоара за олио, закрепен :
[Image: 004792826.jpg]

Тук идва олиото от резервоара :
[Image: 004792824.jpg]

Топлообменника и пробитите дъпки за антифриза и олиото:
[Image: 004792828.jpg]

От планките направихме гнездо за топлообменника
[Image: 004792829.jpg]

Общ поглед върху монтажа:
[Image: 004792831.jpg]
ляво-долу - топлообменник
ляво-център - клапан на връщането от ГНП олио - влиза пак в филтъра за олио
дясно-център - нагревател + реле за него
дясно горе - клапан за вход олио в ГНП
горе център - клапан за вход нафта в ГНП
от дясно на въздушния колектор - клапан за връщане на нафта в резервоар

По-близък план върху нагревателя:
[Image: 004792843.jpg]
вижда се релето му, нагревателя, клапана за олио за влизане в ГНП и даже горе вдясно се вижда клапана за нафта.

КАК РАБОТИ ВСИЧКО ТОВА :
Олиото трябва да се подгрее до 70-80 градуса за да гори добре. Цялото устройство има тази цел. Топлообменникът загрява олиото с антифриз. После олиото се догрява от нагревателя който е с подгревни свещи. Той си има термодатчик който изключва на 85 градуса. Ел. помпата подкачва олио от резервоара и така облекчава ГНП-то. Клапаните служат за да се превключва от нафта на олио и обратно.

КАК СЕ ПОЛЗВА :
Значи паля си и тръгвам на смес олио/нафта 20%/80% от основния резервоар. Когато двигателя загрее, включвам подгрева на олиото. Когато ми изгасне лампичката за подгрев значи олиото е станало поне 60 градуса и вече превключвам на 100% олио от резервоара за олио. Така си карам цял ден. Когато ще гася за нощуване, превключвам пак на смес нафта/олио 2 минути преди да стигна до нас. Така ГНП-то се изчиства от олиото и е готово пак да запали на студено сутринта.

Това е. Днес карахме Варна-Балчик и обратно на олио. Колата просто лети. Имам чувството че даже работи по-добре на олио отколкото на нафта. Харчи ми колкото на нафта, толкова и на олио. Цената пък направо смешна - олиото ми е по 30 ст/литър (взето от ресторанти и филтрирано) и значи идва по 2,10 лева на 100 км. Абе голяма радост.

Айде весели празници Big Grin Big Grin Big Grin
Reply

#22
stosisi Wrote:ха олиото вече е 3лв. кои сега кара на олиоSmileSmile

Аз и доста други хора си карат на олио. Ето това което съм пуснал на линка даден от колегата горе.

След много питане, търсене и мислене, най-накрая си монтирах устройство за олио с което карам вече на 100% олио. На всички скептици и разбирачи дето казваха че нямало да стане и т.н. им пращам много здраве.

Устройството си го купих за 690 лева от Сасолио ЕООД - фирмата която ги произвежда в Варна. Те правели основно за износ и затова не са известни в БГ. Ето им телефона 0889113771 - човекът се казва Николай и е много точен.

Та за 690 лева получих следното:
- резервоар 25 литра за олиото
- топлообменник с 30 пластини
- нагревател 600 вата
- ел. помпа (американска) за олиото
- алуминиев филтър с 4 входа + щуцери
- 4 клапана
- електрическа кутия за превключване олио/нафта
- реле 50 А
- предпазители
- всички кабели с изолация и обувки
- макручи за олио, нафта и антифриз
- изолации за маркучите
- 2 шепи скоби
- закрепване на резервоара
- метални планки за разните елементи
- винтчета, шайби, миши опашки и т.н.
- схеми за монтаж

Хванахме се с баджанака и за един ден го монтирахме на Рено Рапид 1.6 атмосферен дизел:

Резервоара за олио, закрепен :
[Image: 004792826.jpg]

Тук идва олиото от резервоара :
[Image: 004792824.jpg]

Топлообменника и пробитите дъпки за антифриза и олиото:
[Image: 004792828.jpg]

От планките направихме гнездо за топлообменника
[Image: 004792829.jpg]

Общ поглед върху монтажа:
[Image: 004792831.jpg]
ляво-долу - топлообменник
ляво-център - клапан на връщането от ГНП олио - влиза пак в филтъра за олио
дясно-център - нагревател + реле за него
дясно горе - клапан за вход олио в ГНП
горе център - клапан за вход нафта в ГНП
от дясно на въздушния колектор - клапан за връщане на нафта в резервоар

По-близък план върху нагревателя:
[Image: 004792843.jpg]
вижда се релето му, нагревателя, клапана за олио за влизане в ГНП и даже горе вдясно се вижда клапана за нафта.

КАК РАБОТИ ВСИЧКО ТОВА :
Олиото трябва да се подгрее до 70-80 градуса за да гори добре. Цялото устройство има тази цел. Топлообменникът загрява олиото с антифриз. После олиото се догрява от нагревателя който е с подгревни свещи. Той си има термодатчик който изключва на 85 градуса. Ел. помпата подкачва олио от резервоара и така облекчава ГНП-то. Клапаните служат за да се превключва от нафта на олио и обратно.

КАК СЕ ПОЛЗВА :
Значи паля си и тръгвам на смес олио/нафта 20%/80% от основния резервоар. Когато двигателя загрее, включвам подгрева на олиото. Когато ми изгасне лампичката за подгрев значи олиото е станало поне 60 градуса и вече превключвам на 100% олио от резервоара за олио. Така си карам цял ден. Когато ще гася за нощуване, превключвам пак на смес нафта/олио 2 минути преди да стигна до нас. Така ГНП-то се изчиства от олиото и е готово пак да запали на студено сутринта.

Това е. Днес карахме Варна-Балчик и обратно на олио. Колата просто лети. Имам чувството че даже работи по-добре на олио отколкото на нафта. Харчи ми колкото на нафта, толкова и на олио. Цената пък направо смешна - олиото ми е по 30 ст/литър (взето от ресторанти и филтрирано) и значи идва по 2,10 лева на 100 км. Абе голяма радост.

Айде весели празници Big Grin Big Grin Big Grin
Reply

#23
Колега Фенко имали форум в който да ни си се регистрирал , да обясняваш и рекламираш , от близо седмица се ровя за това олио да разбера има ли недостатъци и какви са .... но където и да попадна даваш тон за песен , и имаш всичко на всичко по 3 или 4 поста във форум , във волво ворумът имаш само един .... пък и като гледам сега сме 2010 а никой не споделя за три години какво е станало със ГНП , Разпръсквачи , Двигател ..... почти не се говори за кой тип помпа е удачно и за кой не ..... Голяма реклама голямо нещо .... говоря като цяло в нета , то няма форум за автомобили къето да ни си се появил за рекламата .....
Reply

#24
Според мене е най добре да се меша нафта и биодизел. С чисто олио за българия излиза по евтино може би но за нормална държава биодизел излиза на същата цена.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#25
Във Офроуд форума колега беше писал за карането със олио в Англия , веднага му пратих на лични къде карат на олио , коя е тая Фирма която си кара Бусовете със 100% олио .... щото съм живял там и никога не ми е миришело на изброените симптоми (мекици , картофи ... пържено ) , получих одговор .... Ами зависи кога си бил , някога нафтата е била еди колко си стоинки и не било рентабилно но сега се ползвало масово , е да ама не точно сега съм там и такова нещо няма нито съм виждал колонки със олио или био дизел , да не говорим ,че ако карш и те усети полицията ще имаш проблеми ..... та Колегата не ми одговори повече след като споделих вижданята си ...... Дотегнало ми е от нешенци живеещи в чужбина ,и като започнат да се изхвърлят как било там , ама виждаш ли Аз къде живея там не е така .....

Та на темата , който е сипвал подобно нещо , нека да сподели , щото горивото в БГ не е като в Германия или Англия (за Англия май много много не важи Big Grin ) , с какъв двигател ,тип на ГНП , да се изясни въпросът единпът завинаги .... Предполагам ще е интересно на повечето участници ....


Поздрави
Reply

#26
Зсравейте колеги, да питам и аз за олиотоSmile Въпросът ми е ориентиран предимно към хората които имат сервизи и пишат тук. Уважаеми господа които поправяте автомобилите ни какво е вашето мнение за карането на олио? Трябва ли да се смесва с нафта, може ли да създаде някакви проблеми в двигателя или другите възли? Освен това ми е интересно може ли да се кара с отработено двигателно масло например или пък с М10ДSmile Един познат пък твърди, че си е карал аудито с трансформаторно масло и било супер. Изобщо споделете мнението и опита си за всякакви алтернативни и рабира се по- евтини горива, че 2.25 за литър нафта си е множкоSmile
V40 1.9TDI 1998
Само една бела нинджа може да убие друга бела нинджа!!!
Reply

#27
порови из форума има писано за този проблем. иначе да ти кажа от личен опит. 1. Волво С40 --лятото чисто на 100% био-дизел взимахме го от Лукойл базата, зимата 60/40 като 1 е нафта.
пробвано е с Форд Транзит чист дизел над 150000км без проблеми, пасат ТДИ 91г също без проблеми , пежо чист дизел също без проблем. Ти предцени дали си заслужава или не. но те предупреждавам че ще чуеш доста мнения по въпроса.
Reply

#28
Благодаря за информацията. Колкото повече мнения толкова по-добре според мен. Накрая човек сам трябва да прецени разбира сеSmile
V40 1.9TDI 1998
Само една бела нинджа може да убие друга бела нинджа!!!
Reply

#29
Здравейте. Smile Искам само да споделя,че моето Волво 850 2.5 ТДИ вече върви изцяло с преработено олио!!!Доста работи изчетох преди да се реша да го направя и доста скептицизам видях,но на пук на тези ,който не вярваха ще кажа че всичко е ок....... Tongue Сега 100 км ми излизат 3 лева,а с дизел.....не искам да се сещам!!!Така че ДА на екологичните горива...и много поздрави от мен 8)
Всичко,което не ме УБИВА ме прави по СИЛЕН
Reply

#30
Сравнително нов ти е двигателя..А и от къде го зимаш тва олио толко? Да нямаш дюнерджиница? Tongue
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)