The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
в40 96 година .......CD от модел в70 98 година изгорели ...

#1
колеги една молбичка за съдействие ....... смених си оригиналния касетофон /само касетка/ с подобно на него оригинално само че от по - нов модел със CD , всичко по него си работи на 6 , само дето от всички крушки по него работещи са само тези за станции 1,2 и 3 има ли начин за смяна и ако да какъв ... мерси предварително Big Grin биричката е от мен ... ако някой прояви желание да помага
Reply

#2
Здравей, лампите се сменят относително лесно. За целта - сваля се пластмасовия панел отпред. Той е на шракалки от всички страни и има и едно болтче на една екранираща пластина - пада се от дясно (мисля) когато касетофона е с лицевия панел към теб и горе-долу в средата на горната половина. След като свалиш пластмасовия панел пред теб се показва платката. Тя трябва да има две болтчета при дисплея - развиваш ги. И след това има и няколко закривени пластинки (те влизат в прорези на платката и са закривени) просто трябва да се изправят, за да може да излезе платката. Като я изкараш внимателно - откачваш един лентов кабел, който ти се пада в долния ляв ъгъл. След това вече си сваляш лампите - те се свалят с завъртане. Понеже едва ли ще намериш такива, имаш опцията да си купиш само крушки от някой жичкаджийски магазин - да махнеш изгорелите от старите фасунги и да сложиш новите. Само че, много внимателно с фасунгите (едни такива черни) че пластмасата е изгоряла и се чупят много лесно.
Аз отнсително скоро ще правя същата операция, тъй че може да се комбинираме да ги сменим на куп. Просто не знам, кога ще успея да намеря крушки за подмяната.
Reply

#3
Dumfree Wrote:Здравей, лампите се сменят относително лесно. За целта - сваля се пластмасовия панел отпред. Той е на шракалки от всички страни и има и едно болтче на една екранираща пластина - пада се от дясно (мисля) когато касетофона е с лицевия панел към теб и горе-долу в средата на горната половина. След като свалиш пластмасовия панел пред теб се показва платката. Тя трябва да има две болтчета при дисплея - развиваш ги. И след това има и няколко закривени пластинки (те влизат в прорези на платката и са закривени) просто трябва да се изправят, за да може да излезе платката. Като я изкараш внимателно - откачваш един лентов кабел, който ти се пада в долния ляв ъгъл. След това вече си сваляш лампите - те се свалят с завъртане. Понеже едва ли ще намериш такива, имаш опцията да си купиш само крушки от някой жичкаджийски магазин - да махнеш изгорелите от старите фасунги и да сложиш новите. Само че, много внимателно с фасунгите (едни такива черни) че пластмасата е изгоряла и се чупят много лесно.
Аз отнсително скоро ще правя същата операция, тъй че може да се комбинираме да ги сменим на куп. Просто не знам, кога ще успея да намеря крушки за подмяната.
Smile е ако и ти си за тази процедура снимай ми една крушка ако имаш налична да видя как изглеждат , за да мога и аз да ги търся и който ги открие и се намери свободно време да ги нагласим Wink :oops: :mrgreen: , че аз със тия 2 леви ръце повече ставам да помагам от това сам да ги сменям Smile
Reply

#4
Лампички се намират относително лесно, изваждат се старите от пластмасовия държач и се поставят новите. Виж какви ти трябват 6V или 12V, че изглеждат по един и същи начин... Успех!
Reply

#5
Лампички се намират относително лесно, изваждат се старите от пластмасовия държач и се поставят новите. Виж какви ти трябват 6V или 12V, че изглеждат по един и същи начин... Успех!
Reply

#6
Verdered Wrote:Лампички се намират относително лесно, изваждат се старите от пластмасовия държач и се поставят новите. Виж какви ти трябват 6V или 12V, че изглеждат по един и същи начин... Успех!
Wink мерси колега Smile
Reply

#7
Verdered Wrote:Лампички се намират относително лесно, изваждат се старите от пластмасовия държач и се поставят новите. Виж какви ти трябват 6V или 12V, че изглеждат по един и същи начин... Успех!
Wink мерси колега Smile
Reply

#8
така ..... касетофона свален крушките сменени 12 волта са Wink ако някой се интересува мога да му взема намерих къде ги има .... смяната е за около 20 минути само че уви .... дисплея продължава да не светва идеи??? :oops:
Reply

#9
Дисплея е на отделни лъмби - някъде изотзад му се падат Wink
Reply

#10
Dumfree Wrote:Дисплея е на отделни лъмби - някъде изотзад му се падат Wink
ами аз свалих предния панел и отзад открих лентовия кабел и 5 крушки :oops: други крушки освен тези 5-тте има ли и ако "ДА" къде да ги търся ... иначе целия касетофон светна като коледна елха но дисплея не .... което ми беше странно защото той изгасна заедно със останалите светлини и очаквах след смяната и светването на останалите крушки и той да светне ... или пък има вариант точно крушката за дисплея да не съм я нагласил като хората защото тя ми беше първата която правих :oops:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)