The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори

#21
Имам въпрос за въздушните възглавници. Колата стана на десет години и доколкото си спомням на толкова трябваше да се прегледат. Това прави ли се в МП и в какво се състои?
Reply

#22
а колега,къде се намира този реостат?
волво S40 2000г,1.8 ,122 коня
Reply

#23
moruna Wrote:
inkavolato Wrote:Здравейте.Имам един въпрос за ....2700 лева.Днес от М.Ф.-Пловдив ми съобщиха ,че турбото на колата ми е за смяна.Било се скапало...на 80 000 км!?Ще се въздържа от коментари,ама се сещате какво си мисля,нали.Въпроса ми е,дали е абсолютно задължително да платя горната сума ,или има възможност и за качествено ремонтиране на по -ниска цена ?Волво V-50,2.0 D,2006 г.,80 000 км.Живея в София.
А защо не наминеш да погледнем? :wink:
Ами да намина,макар,че не съм сигурен дали ще успея да стигна.Ония ден едвам се прибрах от Пловдив.Накрая на един светофар десет минути не можах да тръгна....По кое време мога да те намеря?
Reply

#24
inkavolato Wrote:
moruna Wrote:
inkavolato Wrote:Здравейте.Имам един въпрос за ....2700 лева.Днес от М.Ф.-Пловдив ми съобщиха ,че турбото на колата ми е за смяна.Било се скапало...на 80 000 км!?Ще се въздържа от коментари,ама се сещате какво си мисля,нали.Въпроса ми е,дали е абсолютно задължително да платя горната сума ,или има възможност и за качествено ремонтиране на по -ниска цена ?Волво V-50,2.0 D,2006 г.,80 000 км.Живея в София.
А защо не наминеш да погледнем? :wink:
Ами да намина,макар,че не съм сигурен дали ще успея да стигна.Ония ден едвам се прибрах от Пловдив.Накрая на един светофар десет минути не можах да тръгна....По кое време мога да те намеря?
От 8.00-17.00ч,от понеделник до петък.
Reply

#25
spas aleksov Wrote:а колега,къде се намира този реостат?
В ляво от вентилатора
Reply

#26
iasku Wrote:Имам въпрос за въздушните възглавници. Колата стана на десет години и доколкото си спомням на толкова трябваше да се прегледат. Това прави ли се в МП и в какво се състои?
Не знам в какво се състои проврката ,ще прочета и ще пиша.
Reply

#27
moruna Wrote:
iasku Wrote:Имам въпрос за въздушните възглавници. Колата стана на десет години и доколкото си спомням на толкова трябваше да се прегледат. Това прави ли се в МП и в какво се състои?
Не знам в какво се състои проврката ,ще прочета и ще пиша.


Това и мен ме интересува ... някой да си ги е сменял на десетата година ?
Reply

#28
И при мен десетката наближава.
Според това:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.swedespeed.com/showthread.php?99085" onclick="window.open(this.href);return false;">http://forums.swedespeed.com/showthread.php?99085</a><!-- m -->
няма за какво да се тревожим. Екстенднат им е живота. От дилъра са казали, че ако има евентуален проблем лампата SRS ще го индикира.

Да видим каква е процедурата според БГ Мото-Пфое.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#29
Въпросното потропване се оказа от тампоните на надлъжната греда под двигателя(тази на която се държат тампоните на двигателя)
Reply

#30
spas aleksov Wrote:свалих въпросното моторче,беше доста прашулясало. почистих го и монтирах,но пак си духа по същия начин,на 5 степен духа без промяна,но на 2,3 духа променливо? от какво може да е,филтъра под жабката е сменен преди 1 месец,не знам дали има друг някъде?

не знам дали пиша на правилното място ,ако не, моля да бъда извинен,но когато става въпрос за мотора на парното /просто изразявам мнение/ ,освен реостата има и биметален контакт ,който в следствие на загряване на реостата по различни причини прекъсва връзката със захранването до като истине и след това отново включва/-причините може да са различни...повреда в самия мотор и висока консумация...износени лагери и втулки....или механично натоварване от ..листа кал и пр.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)