The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Чистене на двигател от нагар ?

#11
divia Wrote:В интерес на истината аз го пробвах преди време. Изкара си бая пушеци и сажди от ауспуха. Но след това смених и свещите (просто си взех по-добри) , чистих смукателите с малко полиране ии разлика определено се усети. Но дали само от "чистене на нагара" не знам 8)

Добре, а от къде му даде да пие? Аз съм се навил че и свещите са ми за смяна.....
Много са нестабилни ниските обороти и вече съм готов на всичко...
Кофти че смених маслото днес но може преди следващата.
аз километрите бързо ги въртя...
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#12
Аз на старата кола фиат крома 2.5тди сам чистил колекторите с кораселин вкаран през възд.филтар,за вода знам че е по опасно.Най-хубаво става с помпичка полвелизатор ако щеш,на препаратите за почистване ги има.Прави го на магла.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Руски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп.
Reply

#13
Лично според мен най благия вариант е да се кара с хубаво масло и да се сменя често. Както знаем свойствата на маслото са няколко като едно от тях е точно това: да отмива "мизерията". Хубаво е също така да се направи и ревизия на картера, защото цялата мръсотия се събира именно там. Другия вариант за почистване е то да стане на "ръка", но са си финанси покрай разглобяването. Лично аз бих се престрашил и бих ползвал водна пара с цел почистване. Като за целта обаче ще се сдобия с пръскалка за цветя, като при нея има възможност да се направи истинска пара. Не бих пръскал и директно в смукателния колектор а именно перпендикулярно на самия него като целта ще ми е да овлажня засмуквания въздух. Пръскайки директно в него ми се струва, че ще се образуват повече капки по повърхността на колектора от колкото пара в самия него. Също така бих правил процедурата на по чести интервали (..на през няколко дена) за по кратко време. Всичко това бих го направил с една единствена цел и тя е да намаля риска от "нежелани последици".
Reply

#14
Йоги, слушай сега бате как се прави за да свалиш нагарите с вода.
Настъпваш газта докато не се развърти на 6500об. и жена ти сипва рязко една водна чаша в колектора.Така хубаво ще дрънне от водния удар че де що има нагар ще изпада от мотора, е и тук-там и някой вал, буталце и биелка ама... :mrgreen:
Да не се занимаваш с глупости, на дърти години се правиш на келеш с Астра Big Grin
Ето това е тъпотията като имаш Волво, не прави проблеми и че се чудим как да си ги създаваме.За това едно Волво в гаража за каране и една италианска чурукма за човъркане понеже там все има какво да се пипа :lol:
V40 B4204S '97
Reply

#15
Явно по тази тема има доста разнородни мнения, както в нашия форум така и по другите. Определено при така описаната ситуация от Karllson ще има последствия, но доколкото разбирам идеята на колегата yogi479 е това да стане посредством пара. Или с други думи казано да пресъздадем ситуация в която автомобила се намира в по влажна среда (..мъгла,дъжд). Докато примера на Karllson е по скоро наподобяващ с това да цамбурнем в дълбок гьол.

Друг е въпроса дали парата би успяла да отмие нагара :?:
Reply

#16
Не в гьола а направо с камък вързан за врата в някой язовир.

Лукойл и бензиностанциите се грижат достатъчно за този процес за обогатяване с вода на горивния процес :lol:
V40 B4204S '97
Reply

#17
ХАХАХАХАХ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Благодаря и на двамата. Обичам този стил на писане на човека от покрива :mrgreen:. Аз като гледах аудито как пие вода направо се Confusedhock: . Онзи с пръскалката не ми вдъхна много доверие.

Така, наистина цилиндър пил вода няма нагар. Но ако има ТВЪРДЕ много нагар и видиш ли изведнъж се отлепи....

На едно споменато вече рено 5, което никак не му вървеше, беше омешало водата с маслото. И сменили сме гарнитурата и рашаваме да го запалим за проба, ама още не бяхме сложили тавата на филтъра. Та форсираме си го доволно ние и се кефим какъв дзвер е вече, и с периферията виждам как една оса с сетни сили се опитваше да избяга от карбуратора. Докато кажа стой и пчелата се предаде и край. Изтрака веднъж и толкоз. Седим и се чешим около реното и вече никак не беше весело. Решаваме да свалим пак главата и да видим какви са последствията. И ако щете вярвайте главата на пчелата се беше отпечатала на клапана. Самата пчела не я намерихме но отпечатъка беше много ясен.

Та вярно че не беше на изпускателен клапан, ама ако някое по голямо парче не успее да мине :roll: Това ме спираше до сега да се пробвам. Намерих и от къде ще го напоя (от вакума който е за панела на климатика, ще пусна снимка).

Така и така събирам части и финанси за да отварям двигателя. Та преди ремонта, ще го пробвам този мит. Тъкмо като се отвори да се види дали наистина е имал някакъв ефект.

Просто се чудих дали няма и други изследователи от клуб "Най-обичам сам да се преебем", и да са пробвали този метод.

(Все още се чудя как колегите са изписали 14 страници!)
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#18
Хубаво е само да има снимков материал преди опитите за да послужи за база при сравнение. Тая цел обаче е обвързана с предварително отваряне и документиране. Та ще чакаме снимки и се надявам да счупим тоя мит.
Reply

#19
Martin Petrovich Wrote:Хубаво е само да има снимков материал преди опитите за да послужи за база при сравнение.
За съжаление няма как да стане. Освен да махна свещите и от там да се пробвам за някаква снимка. А ако вземе и да се успокои мотора след процедурата, може и да му се размине отварянето. :mrgreen:
Ти прочети ли цялата тема на колегите?
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...
Reply

#20
Да, прочетох я темата От/До :lol: (..между другото има подобна тема в повечето авто форуми)

Като към момента от изчетеното съм по склонен да вярвам в тия опити. В темата на колегите има едно/две мнения които внасят яснота какъв е принципа на парата относно почистващите и свойства. Още нещо, което също е важно: ..е да се разграничава "подаването" на пара от това да се полива с шишето в колектора. Въпреки, че дори да подаваме пара то тя като се нагнети ще се превърне в течно състояние (поне така мисля..), а при отваряне на изпускателните клапани (спад на налягането..) то тя ще се върне отново в газообразно състояние Arrow и точно тук май е разковничето. Логиката която ме кара да си мисля, че не би имало нежелани последствия е че този експеримент силно наподобява реалните условия в които поставяме автомобила си пътувайки в мъгла да речем. При достатъчно гъста мъгла ни се налага да си пускаме чистачките, нали ? Следователно влажността е повече от висока (..грубо казано). А след мъгливо време не съм правил ремонти. Даже напротив - усещал съм си мотора по добре.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)