The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Загрява а не знам от какво?

#11
Не се заяждам но май много станаха разбирачите с умните съвети- форума не е ли за взаимопомощ...ако искам някои да ми се прави на умник по добре да си разказваме вицове...
Тези манипулации досега са правени заедно с един познат със сервиз, и за всеки които е поне малко наясно с работата на двигателя ще стане ясно че логичните неща вече са направени.
А по голям сервиз от Супер Дизел за дизели в БГ май- няма? Ама целта не е да е голям сервиза- а хората да си разбират от работата(да не споменавам злопулучният опит на един приятел в сервиза на Пежо - колата 307 набиваше грешка след грешка и пичовете в големият сервиз така я оправиха срещу повече от хилядарка, че човека закъса в Гърция).
Надявам се че хората в БОШ ДИЗЕЛ ще хванат проблема,понеже както споменах не загрява винаги...
Може модераторите вече да ми се расърдят но много глупости се пишат в тоя форум- ако не знаеш какво говориш- по добре да си мълчиш нали така...
А иначе колагата по-горе е прав- щом оправя проблема ще се разделям с талигата- Волво не е същата кола от преди години за съжаление,особено с тоя скапан двигател , Рено никога не изневеряват на имиджа си... :minigun:
Относно "жокера"- перката включва на 88 градуса(измерени със сонда)
Reply

#12
Слушай сега, valioval:
Утре като идеш в Бош Дизел, бъди сигурен в едно - хората там ще те отпратят, защото ще разберат, че от теб не могат да заработят хилядарка. 8)

Затова ще ти дам пълен и безплатен съвет тук... нали сме за взаимопомощ :!:

Отиваш при твоя приятел със сервиза и правите следното:
1. Дигаш предния капак.
2. Вадиш буксата на термошалтера - това е термодатчик, които е монтиран на радиатора от дясната страна (като си срещу колата). Той включва първа и втора степен на вентилатора.
3. Оставяш колата на контакт.
4. Буксата е с три пина (крачета). Посредство мост давате последователно на късо всяко със всяко. Така се проверява дали вентилатова включва бавната и бърза скорост. На теб ти ТРЯБВА бавната, за да не грее колата в града.
5. Ако ги има и двете скорости, правите следното:
- закачате обратно буксата
- палите колата
- оставяте я да загрее, докато се включи перката ( влизаш в колата и държиш около 2000 оборота на мотора за да стопли по-бързо)
- следиш непрекъснато стрелката на температурата, а твоя човек гледа кога ще се включи перката
- ако стрелката се дигне над нормалното, а вентилаторът не включва, значи нямаш 1-ва степен - БАВНАТА.
- ако стрелката стигне червеното и ЧАК тогава перката се включи - значи имаш САМО 2-ра степен - БЪРЗАТА. Тя тръгва при 105-106 градуса. 1-ва степен - БАВНАТА скорост се включва при 95-98 градуса. Когато тя липсва, колата загрява.
Извод - Термошалтерът (включвателя на вентилатора) е за смяна.
- ако перката не тръгне, включваш климатика (ако имаш) и тогава се включват и двете перки (ако са на една рамка). Така се контролира температурата на антифриза в реална и критична ситуация. Докато климатика е включен, перките винаги работят и охлаждат радиатора.
Това е!

....................................
В един от постовете си написал, че сте проверили всички възможни причини.
Явно не сте.
....................

А за 50-60 лв. хората от Бош Дизел няма и да те погледнат дори. :evil:
Reply

#13
Колегата благодарско за съвета но така нареченият термо шалтер работи...по горе се поправих перката включва на 88 градуса, виж сега не се засягай просто ми писна от шегаджии...иначе наистина добро предположение, но вече е проверено и двете скорости работят за съжаление не е това !
Целта изобщо не ми е да спестявам пари от ремонт, досега нещата които са правени са елементарни, и ми костват по-млако време отколкото да вися по сервизи...няма да ти обяснявам колко излишни пари съм набутал в тая кошница, а трябваше да се отърва от чудната кола още в началото...
Имаме и едно Ярисче- как пък за 11г нищо не ми се счупи...за това време са сменени едни биалетки и едни амортисьори...колата се кара със синтетика и не пипа маслото...Не бях фен но японските коли наистина са с друго качество...
Reply

#14
A дали не ти се охлабила турбинката на водната помпа от оста на същата? И от време на време простичко не може да развърта антифриза достатъчно. При мене се е случвало !
Смяна на в.помпа решава проблема! Нека не ти се струва невероятно - пробвай. Smile
Reply

#15
Колега едва ли е това, понеже като изфорсираш колата се вижда как водата се движи (не бълбука), което е показател че водната помпа върти и то добре :banghead:
Reply

#16
valioval Wrote:Относно "жокера"- перката включва на 88 градуса(измерени със сонда)

Сега видях "добавката" ти. Както и тази на Мевдо - и той е прав - това също е вариант.

Не знам къде мерите температурата, но ако перката се включва ВИНАГИ на бавна скорост (в което НЕ можеш да си 100% сигурен по време на движение, освен ако не спреш и не дигнеш капака за да видиш), то тогава няма причина колата да грее! Освен ако не надува от гарнитурата де.
Защо?
Защото при горещ радиатор (измит и отвътре и отвън) термостатът е отворил вече големия кръг и ако колата се движи в градски условия на трафик и с малка скорост, то тогава на помощ за поддържане на температурата идва вентилаторът с неговите бавна и бърза скорости.
И ако бавната не работи (или се включва чат-пат поради: нагорял бушон, лоша връзка в буксата на вентилатора или изгорял резистор, лоша връзка на буксата на термошалтера, "пробил" термошалтер....), колата винаги ще загрява.

Това е положението. Среден път няма :!:
......................
Преди две седмици имахме точно този проблем с една дизелова V40-ка в сервиза.
................

Относно заяждането, разбирачите и разказването на вицове - направи си справка - погледни броя на постовете ни -545 :!:
Досега от тях поне 450 са били съвети и консултации.
Reply

#17
Просто пробвай , и на мен не ми се вярваше , но се оказа възможно.
Reply

#18
Точно- спирам вдигам капака и меря с термометър в разширителният съд- 88 градуса... явно бавната скорост работи... ако приемем че този вариянт е проблемен,въпросът е може ли да работи когато си иска...самата букса на датчика е чудна и определено проблема не е в нея (все пак се зяанимавам с тоци макар и високоволтови)...ако си прочел по внимателно щеше да видиш че съм споменал - това е бъг които се появява когато си иска-не всеки път!
Иначе никога не съм оспорвал броя на постовете на когото и да е ...а ехидните коментари по горе :alien:
Reply

#19
mevdo Wrote:Просто пробвай , и на мен не ми се вярваше , но се оказа възможно.

Не питай старило, а питай патило. :wink:

Не се мери температурата в разширителния съд. Това се прави за протокола само.
Мериш на маркуча непосредствено след термостата, горната част на питата на радиатора, на термошалтера...
Ако в казанчето е 88, колко ли ще е след термостата? И дали тогава перката НЕ работи вече на 2-ра степен??? :roll:
Reply

#20
То така ще стане -сменяме едно по едно всичко което би било причина за загряването...:albino:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)