The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Загрява а не знам от какво?

#21
valioval Wrote:То така ще стане -сменяме едно по едно всичко което би било причина за загряването...:albino:

Сменя се нещо, когато човек е поне 95% сигурен, че е то.
Дадох съвет и споделих опит къде би могъл да е проблема.
Повторна проверка никога не е излишна, особено когато са изчерпани вариантите, нали?
.............................
Reply

#22
Колега явно много сте в час във вашият сервиз, я ми обясни сега как мериш(адекватно и точно) температурата на прегряла кола на улицата-кажи на мен глупака,като единственото възможно място е именно разширителният съд - и за твое сведение малко цифри: 87-80 / 97-91 предполагам се сещаш за какво иде реч- поне така са го измислили от рено Confusedifone:
Reply

#23
Да, така са го измислили от Рено.

Относно меренето на температурата на прегряла кола - не го правим на улицата, а в сервиза и ползваме ето това уредче.

В предишен пост бях написал стъпка по стъпка как да се провери дали работи термошалтера -> т.4 и 5.
Има ли ги ПЪРВА и втора степени на вентилатора и кога се включват.
Проверката трае не повече от 15-20 мин. при работа на колата на място.

Тънкия момент тук е ДАЛИ първа степен се включва "навреме" :!:

Защото при отворен термостат, работеща с достатъчен дебит водна помпа, незапушен радиатор, надналягане в обезвъздушената охладителна система 0.5-1 бара, изправна капачка, коректен термошалтер и включен вентилатор на първа степен, няма причина колата да загрява.

......................
Освен ако я караш почти без масло или няма издухана гарнитура на главата. :?


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#24
Колегата оказа се проблем в таблото...може би окъсява някъде и стрелката дава неверни стоиности...хората в сервиза ми измериха температурата с тази джаджа - всичко си е в норма,(дори датчика за стрелката е ОК), а стрелката стои в червеният сектор...
Reply

#25
Може да не е окъсено табло, а някой кабел от датчика до таблото.
Напразно си се притеснявал май. Не знам защо не харесваш този двигател на Рено, но съм чувал от доста хора, че френските дизелови двигатели са едни от най- добрите.
Reply

#26
Може да си прав колега, че може да е кабел..което е по-лошият вариянт за мен..понеже почва лудо търсене къде точно е проблема....
А не го харесвам понеже от началото тръгнах с -1600 лв. (беше със спукана глава кочината), смених я с нова и за тва сега така се бях панирал :mrgreen:
Reply

#27
Здравейте колеги, реших да напиша какъв е резултата от мойте вече безброини мъки със загряването на колата...след като ми замериха температурата на колата и всичко беше ОК, аз спокоен вече я подкарах,ама след няколко дни(вече със сменено табло) пак същият проблем-стрелката скокна до червенят сектор...добре че беше вече точно пред нас...отвивам капачката на разширителният съд и забелязвам да балбукат мехурчета :o (но това го прави само на добре загрял двигател,на студен не-от там изглежда е било и прегряването понякога-понеже не го правеше всеки път), последва сваляне на главата разбира се -оказа се, че главата е хлабава-думи на моя човек който я прави, само ще вметна,че когато купих колата я взех със спукана глава-смених я с чисто нова(необорудвана), като ''пичовете'' които ми я правиха-ШВЕДСКА АВТОМАНИЯ в малинова долина я прехвърлиха, но изглежда че само това са направили! Освен не добре стегнатата глава се оказа че и клапаните не са напаснати -видимо не затварят, другият странен феномен бяха 2 криви клапана+2 разбити водача+счупена пета(колата я карам само аз- никога не е натоварвана,прегрявана...абе с две думи пазя я), изглежда преди време някои не си е свършил работата като хората...макар че като стана дума за плащане...всичките тези необходими процедури като напасване на клапани, шлаиф..и т.н са платени тогава...
Главата иначе е здрава...и пак ремонтче(шлаиф,снимка, бор щанга,напасване на клапаните и подмяна на дефектиралите части)..поучава се една хубава сумичка, която можеше и да си спестя ако майсторите в горепосоченият сервиз си бяха свършили работата за която им платих 1600лв., а сега ремонта ще ми е само 600-700...В едно поне се убедих- по добре да ходиш при познат в някое малко гаражче на когото можеш да имаш доверие, отколкото в по- голям сервиз :coolgleam:
Reply

#28
Пожелавам ти вече само каране и поддръжка, колега!
Reply

#29
Мерси колега,да ти се връща Tongue
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)