The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за пълномощни и как да избегнем скъпите граждански

#1
Здравейте колеги.
От няколко дена ме мъчи новината за повишаване на гражданските.Понеже съм под 25 години и имам коли на моето име, ми се налага да плащам близо по 400 лв гражданска за моето волво и за едно пежо 206 2.0 хди.Тъпия закон е приел от 2000 сс до 2500 сс гражданската да е една и съща - демек 370 лв.
Единият вариант е да прехвърля колите на някои които е над 25 години.
Вторият вариант, който се чудя е дали мога да избегна прехвърлянето на колите и плащането на толкова безумни граждански ако се изкара пълномощно за колата с пълни права над нея на лице над 25.Така поне по талони колата ще си е моя.Дали някои в този форум има представа дали е възможно или не????
Мерси предварително
Reply

#2
Мен ме е яд адски много..преди 1 месец застраховката за 2000 кубика беше 130 лв. с доставката през zastrahovamse.com. Сега в същия сайт е 172 лева..е..да си имаме уважението..още ме е яд, че не я направих тогава..
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#3
май месец на пежото платихме 190 лв. сега сме на старата+200лв.двигат ги заради младите "рискови" шофьори.защо заради някви деца,които правят простотии да си го отнасям и аз.
Reply

#4
колега n0_m0r3_pa1n.сега проверих какви сравнения може да правят в сайта които си написал.от 250 - 500 лв граждански :chain:.май като гледам няма да си правя гражданската при застрахователя ми.
Reply

#5
Аз пак не те разбрах. По-евтино ли ти идват? За моето волво ми идва 190 лева застраховката при възраст на собственика под 25 години и избрана регистрация PA. Дори за София максималната цена е 200 лева. Обаче собственик не съм аз и е над 35 години и ми идва 172 лева застраховката. При всички положения както го гледам на двете ти коли двете застраховки няма да минат 400-450 лв.. Или се бъркам ?
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#6
понеже съм в армеец,и от приетия нов закон,като млад шофьор/под 25 години/ аз трябва да плащам с 200 лева повече понеже се водя рисков шофьор.демек гражданската ми е сега 376,40 лв на кола.не ми се иска да сменям застрахователя и дали има вариант с нотариално пълномощно (ако мине номера) на човек над 25 години.над 25 в Армеец гражданската е 240 лв.
Reply

#7
shadow88 Wrote:Здравейте колеги.
От няколко дена ме мъчи новината за повишаване на гражданските.Понеже съм под 25 години и имам коли на моето име, ми се налага да плащам близо по 400 лв гражданска за моето волво и за едно пежо 206 2.0 хди.Тъпия закон е приел от 2000 сс до 2500 сс гражданската да е една и съща - демек 370 лв.
Единият вариант е да прехвърля колите на някои които е над 25 години.
Вторият вариант, който се чудя е дали мога да избегна прехвърлянето на колите и плащането на толкова безумни граждански ако се изкара пълномощно за колата с пълни права над нея на лице над 25.Така поне по талони колата ще си е моя.Дали някои в този форум има представа дали е възможно или не????
Мерси предварително
Гражданска сключена месец Ноември за автомобил 2400 кубика и шофьор под 25 години т.е аз пп. тогава бях на 23 цена 162лв. в БулИнс Wink с разни отстъпки понеже брокерката и мъжа й са много мои хора но мисля, че дори да не беше така цената едва ли щеше да е над 200лв провери и там ... доколкото ми обясни момичето старите цени т.е по-ниските щели да важат до края на годината след това щели да се вдигнат почти двойно Wink дано съм помогнал .... впрочем доста време преди това бях клиент на Армеец специално за Гражданската Wink тя винаги при тях си е била скъпа и преди и сега само за пример за предишното ми Волво /2000 кубика/ правих я през март месец тази година и я платих изцяло за цялата година и излезе към 250лв. Wink и то с отстъпки че и там имам мои хора
Reply

#8
shadow88 Wrote:и от приетия нов закон,като млад шофьор/под 25 години/ аз трябва да плащам с 200 лева повече понеже се водя рисков шофьор.
Не знаех, че цените на застрахователите се определят със закон. Винаги съм си мислел, че са определени от самите дружества, като частни такива.

shadow88 Wrote:не ми се иска да сменям застрахователя и дали има вариант с нотариално пълномощно (ако мине номера) на човек над 25 години.
И какво правим ако се стигне в последствие до ползване на застраховката при положение, че няма да се водиш като водач по-нея, а ти ще я караш - регресни искове и т.н. По-добре си направи застраховката, където ти е най-изгодно вместо да влизаш в подобни филми.
Reply

#9
Ако наистина ще се вдигат казвайте, че да поръчвам още от сега..
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#10
n0_m0r3_pa1n Wrote:Ако наистина ще се вдигат казвайте, че да поръчвам още от сега..
.......
доколкото разбрах от моята брокерка от 20% нагоре ще са цените от Нова година и всички компании ще ги дигнат цените :gib:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)