The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Servece

#1
Здравейте колеги.
Имам малак, а може и да не е малак, затова се обръщам към вас.
Имам Волво В40 и от скоро като го запаля ми светла лампичката СЕРВИЗ, и не свето постоянно а за около 30 секунди и после изкасва.
Някой има ли си идея защо свети???
Благодаря ви
Reply

#2
Не се комплексирай, аз имам голям - ефекта е същия.


ПП - лампичка да отидеш да си смениш маслото и да ти нулират брояча.
И в Чернообил сега е пролет.Тревата синее,птичките лаят...
Reply

#3
Ето затова на всеки технически (и не само) форум е нужна FAQ секция. За да не се пишат по 1000 пъти едни и същи неща.

Лампата SERVICE започва да свети 15000км след като се нулира брояча. За нулиране е нужно да закачиш колата на компютър, но нищо не ти пречи и да си я караш така. Много хора ще кажат, че това е измислено от лошите производители за да си даваш парите за диагностика. Всъщност в чужбина тя е включена във всеки периодичен преглед на автомобила в сервиз.
Reply

#4
tonter Wrote:.... За да не се пишат по 1000 пъти едни и същи неща.

А да не говорим, че и в книжката на колата си пише защо светва тази лампа и защо като светне се сменя масло(ако не е сменяно предишните 15к км... :roll:
Reply

#5
Няки маистори казват че след 500 км. след светване на service може да спре да се движи колата има ли нещо такова или не .
Reply

#6
ssto Wrote:Няки маистори казват че след 500 км. след светване на service може да спре да се движи колата има ли нещо такова или не .

Big Grin Big Grin Big Grin

Да, да, а ако я буташ след тия 500км, ще дойде един шведски катаджия да те бие през ръцете.......

На мен ми свети вече 20 хиляди км.
Reply

#7
Мойта я карам вече 40 хил. км откакто дойде от Германия и още не е светнал "Service"(крушката или е откачена или е изгоряла), но колата още не е спряла да се движи.
Ако е след 1999 г може и да успееш да я нулираш и без да я закачаш на компютър - виж тая тема
Reply

#8
И при мен не светвала такава лампичка за около 30 х.км.Също и задраскана кола(за имобилайзера).Явно жабетата са ги махнали.Иначе движим без грешка.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#9
и моята свети за кратко като запаля но и аз така я купих но вече 9000км и движим нема грижи
Reply

#10
Е, то ясно, че ще движиш. Тя светва за да ти напомни, че те чакат в официалния сервиз за масло. Ако го сменяш в неофициалния освен да дразни друго не прави.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)