The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Да поговорим за цените на горивата ?

#1
Здравейте!
Отварям тази тема, защото днес следобяд минах през бензиностанцията и видях цената на бензина и кръвното ми се вдигна точно както се вдига и бензина. Значи 2,35 за 95, 2,40 дизелът. Искам да попитам всички до кога смятате да търпите тези цени, защото аз не смятам да търпя повече. Честно, от 1,80 скочи на 2, после на 2,20 та сега на 2,35 (говоря за бензина). Извинявайте, преди седмица заредих 95 на цена от 2,25. Вечерта, когато зареждах пак, заредих на 2,30. Ами крайно време е да покажем на тези хора, че не пасем трева и колите ни не са 2010 модел и не харчат 2 на сто. Омръзна ми всеки път на бензиностанцията като ги попитам какво става с тези цени и те да ми казват: "Ми ти като си гласувал за ГЕРБ ето ти сега цени!". Мисля, че е крайно време нещо да се направи по въпроса и това нещо да е от рода на да се говори с другите клубове и евентуално поне една подписка да направим. Това на нищо не прилича!!! Повярвайте ми не съм само аз разгневения. Всички покрай мен са така. Значи вдигнаха данъците, вдигнаха застраховките, вдигнаха горивата...аз като се замисля от както бат бойко владей нашата земя нещата само се вдигат. Само без парите, защото пари... НЯМА! Smile Крайно време е да се направи нещо и затова се обръщам към хората, които стоят начело на клуба. Трябва само 1 рамо да се бутне и съм сигурен, че много хора ще се присъединят. Може би аз нямам право на глас, понеже не съм член на клуба, но като гражданин на нашата полудяла република и като един от многото, които им омръзна да търпят разни произволи, смятам че е редно да се предприеме нещо. Нещо, което да покаже на някои хора, че все пак има будни хора. Smile) Благодаря за прочита и се надявам все пак някой да се съгласи с мен Smile
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#2
Колега ти Убаво негодуваш, ама да показваш политически пристрастия в този форум май някак си не е редно ... :roll:
И в тази връзка как я мислиш да покажем негодуванието си към новите цени - да ходим с колите да бутаме парламента ли? Някак си и тва ми се струва нередно......
Пък и в края на краищата, ако не си доволен от нещо и се считаш ощетен/прецакан/прекаран/излъган си има законов ред - жалба - дело - съд - присъда - обезщетение за тъжителя...
Не е ли така??? :?:
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#3
Ми не, мисля да стоим във форума и да си чатим.. няма смисъл.. Smile
И какво, ще ми кажеш, че 2 и 35 те устройва като цена ?
И какво..няма да бутаме парламента, ще го направим по законния начин да покажем негодуванието си, както казах дори с една подписка Smile
Ако ти си счел мнението ми за пристрастие е твой проблем. Аз казвам факти. Smile
Интересно ми е като станете всички на 60 години дали все още ще мислите така... Както и да е. Вие си знаете, аз само предлагам Smile
П.П.
Нека да се изясня. Като се вдигнат цените на горивата се вдигат цените на хляба и на всички останали продукти. А..не..няма проблем, щом на мен не ми отърва ще кажеш, че на останалите 8 милиона им отърва..
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#4
n0_m0r3_pa1n Wrote:Благодаря за прочита и се надявам все пак някой да се съгласи с мен

Аз Жорка съм съгласен с теб,това което си написал е вярно и точно...,и за съжаление проблема с цената на горивата ще се задълбочава...,по прогнози на"специалисти" де :evil:
Проблема "при нас" е липсата на гражданско общество,апатията която е обзела хората то години...,и аз не виждам кога,и как тя ще отмине...,всички ще се "събудят",и ние - потребители и данъкоплатци ще търсим правата си!
В началото на годината подехме инициатива "за дупките",събрахме се много клубове...,и на протеста журналистите бяха повече от нас Big Grin
А миналата седмица се видях с приятел живеещ във Щатите от години...,и той беше учуден че заледил резервоара на "Корса" за 80лв.,а там зад океана пълни "Ауди" V6 за 30$....,че тук е страшна мърсотия и мизерия...,а там дори и като вали не можеш да си нацапаш обувките Big Grin
Та по темата- не е проблем да направим подписка,също така да се свържем с други Клубове и така да обединим усилия,
пък каквото стане Smile
И Жоре ,не е нужно да си член на Клуба, за да имаш "право" да подемаш инициативи като тази Smile


А тази тема е потребителска,не политическа :lol:
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#5
Лоша работа аз вече незнам на какво да карам,зимата на газ не ми изнася че качва разхода да си *бе Big Grin
Викам ще карам на бензин ама така малко с 40 лв 200км съм изминал и ся викам да минавам пак на газ Big Grin
И нито да караш на газ нито на бензин Big Grin пък не съм и сипвал нафта да видя дали ще върви Big Grin
1път зареждам на 2,15,след това на 2,20,вчера на 2,26 това в рамките на 10-12 дена !
Да направим като съседите Румънци ,събираме се МНОГО коли и за по 1лев ще си слагаме гориви :wink:
340gle ,1988,1.7,80hp-минало
850,1992,B5252F,2.5i,20v,170hp-минало
V40 ,1997,B4204S,2.0i,16v,140hp-минало
S40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-минало
C70,1999,B5234T3,2.3 Turbo,240hp-настояще
V40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-настояще
Reply

#6
Колеги аз съм напълно съгласен с вас!Онзи ден гледах новините и експерти каза,че дори петролът да е безплатен и плащаме само акциза и ДДС-то, бензина ще е 1,60лв. :o :o :o .Това си е чист обир ако питате мен :!: Така че аз съм за подписка и ще участвам.Ако прерастне в протест ще се опитам да присъствам,но не гарантирам, че от към време съм много зле. :wink:
Volvo V40 1997г. 2.0 - EX
Volvo 850 1994г. 2.0 - EX
Honda Accord 2004г. 2.2 i-CTDI - EX
VW Touareg 2005г. 2.5 TDI - EX
Opel Astra 1994г. 1.6 - EX
Nissan Almera N16 2004г. 1.5 QG15, - Now
VW Passat 2006г. 2.0 TDI - Now
Ford Mondeo 2004г. 2.0 - Now
Reply

#7
Не виждам кой нормален човек може да е доволен от нарастващите цени на горивата/май само финансовия министър, независимо как се казва и от коя партия е/. В ръцете на държавата са лостовете за регулиране на цените им. Май колкото е по-бедна една стръна, толкова данъците и акцизите в/у горивата са по-високи. Ако ще правим подписка или протест ще се включа, но опита ми дотук показва, че никой от когото зависи не го е еня. Това не значи, че не трябва да опитваме. Когато властимащите се съобразят с мнението на хората, тогава ще имаме и гражданско общество. Искрено се надявам, че това ще стане в близко бъдеще. Както казва една китайска поговорка: "И най-дългия път започва с една крачка". Поздрави на всички!!!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#8
Значи ако си приберем возилата за 1-2 месеца и потози начин направим бойкот,като намалим обема закупено гориво,ще си говорим по друг начин.Или се прави или просто си начислявате транспорта и си искате по веригата дължимото за него... :wink:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#9
Kangalov Wrote:Значи ако си приберем возилата за 1-2 месеца и потози начин направим бойкот,като намалим обема закупено гориво,ще си говорим по друг начин.Или се прави или просто си начислявате транспорта и си искате по веригата дължимото за него... :wink:


Вальо, идеята ти е добра. Остава да я обсъдим, да й дадем достатъчно голяма гласност и да я приложим на практика.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#10
А да не говорим,че око си оправят качеството на доставяните горива и на нас крайните клиенти ни се намали разхода от гориво и прилежащи ремонти свързани с некачественното такова,що пък и да не им ги плаяаме тия пари.Ама трябва да има съзнание и самоопределяне.Те сега на бензинаджиите им сложиха юлара ,с директния фискален запис и дай сега те да го сложат на крайните клиенти.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)