The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S/V40 vs Audi 2.5 tdi

#31
A цените на s40 ките какви са, защото ще бъда студент края на тази година и няма да мога да си позволя по новичката Big Grin
d4192t 1998
Reply

#32
bong_666 Wrote:Аз съм карал много дизелчета но все старички и съм забелязал че наистина нямат нищо общо с по новия дизел. Бащами си е взел един Focus 2.0 tdci titanium 2007 година и мога да ви кажа че е самолет :ctf: Пуснах се срещу astra c20let на около 800 метра разтояние и мога да ви кажа че само първите 5-10 метра в началото ми ги взе, после вече само гледах в страничното огледало как колата му ставаше все по малка и по малка, но сегашното Volvo което съм си взел не ме радва много Cry v40 1.9 td 1998 година и така..ако някой може да каже какво би могло да се направи по въпроса да се бръкне тук-там ако има къде да върви малко повечко.
Колега ще ме извиняваш ,но ако това е фокуса
<!-- m --><a class="postlink" href="http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/28908.html" onclick="window.open(this.href);return false;">http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/28908.html</a><!-- m -->
то не срещо 20цлет ще паднеш ами и хе-то ще те тормози на 400метра...
0-100 9.3 секудни? това не е бързо....и още повече не е самолет...Това е нормално бързо...
този въртящ момент от 320 нютона ти прави голямо впечетление ,че дърпа за страх ,но в реалност е само дърпане в ниските без коне,малко обороти и в крайна сметка просто приятна кола коятп има добро доускорение ,но при никакъв случай не самолет....
Бензина си е бензин....Не ме разбирайте погрешно...Баща ми е водач цял живот...ПО камионите съм от 10годишен и съм карал дизел много години...Имаме дизелова кола и сега в семейството...
НО дизела тракаааааа....Бензина ръмжи готино...Дизела просто не предразполага...
А звука от турбото Wink е моето на 1.1 бара вие добре и съчетано с мириса на бензин ме кара да потрепвам Big Grin
колата ми е над 300нютона и около 200 коня и никакви дизели не признавам когато става въпрос за кеф...
Е не бих отказал нещп 500+ нютона и 200+ кончета дизел...НО тотогава бензз Smile
Та в заключение аз не вярвам ,че въпросния фокус може да бие цлет....
И казвам защо мисля така...Цлет му дават 0-100 под 7 секунди и 400 метра средни 14-ки ,а на фокусчето 400 метра над 17 секунди...НЕ си го измислям вадя го от сайтове с измерване....
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#33
Колега, забражих да кажа, че колата е с по-голямо търбо, Сменен intercooler, чип и дизелова разработка на спортна генерация, която се предлагаше за модела и бащами реши и такава да е включена към пакета, както и малко модифицирана нафтова помпа Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
d4192t 1998
Reply

#34
Дизелите не са за подценяване ,особенно ако се бутнат малко и понавървявът доста добре .
Аз глдам да не се пускам по гонги просто защото колата ми е неподходяща ама имам 2-старта срещу голф 3 1.8 90 коня и го бих ,срещу форд ескорт комби 1.8 115 коня и завършихме кола до кола !
Голям съм мераклия да се пробвам с БМВ 318ИС ,също така и искам с една лада с двигател 2.0 115 коня двувалка да се пусна (и ако ме бие ладата което е напълно възможно ще трябва по най-бъризят начин да си продам колата ! ) ,един приятел иска да ме пробва той е с голф 3-ка ГТЙ 150 коня (въпреки че голфа ще ме упердаши яко ама за спорта ),ама тя колата ми както е спряла да върви ще видим какво ще стане Smile
340gle ,1988,1.7,80hp-минало
850,1992,B5252F,2.5i,20v,170hp-минало
V40 ,1997,B4204S,2.0i,16v,140hp-минало
S40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-минало
C70,1999,B5234T3,2.3 Turbo,240hp-настояще
V40,1997,B4218S,1.8i,16v,115hp-настояще
Reply

#35
bong_666 Wrote:Колега, забражих да кажа, че колата е с по-голямо търбо, Сменен intercooler, чип и дизелова разработка на спортна генерация, която се предлагаше за модела и бащами реши и такава да е включена към пакета, както и малко модифицирана нафтова помпа Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Колега съжалявам ,но не вярвам....Първо колата е на баща ти...После имала доработки....От МП такива неща не предлагат следователно няма как да са предложили такъв пакет....А и някой от нещата които изброи не се разбира какво имаш впредвид...Понеже е напълно възможно това което казваш да е истина....АКо я закарате на дино постни го Wink или ако някой ден се засечем може да се пробваме с моя тролей :twisted:
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#36
Мисля, че тука всички колеги, които караме с бензин/газ много подценяваме(е без мен разбира се) дизела....Подценяваме го.......
Когато видиш как Сеат Леон 1,9 ТДИ на 2-ра скорост,БЕЗ подаване на газ катери 35 градусов наклон ти става доста приятно....може да ми вярвате.......
За период от 3 месеца през 2008г. карах като служебна кола Пежо 206 HDI ...тая малка количка вървеше много за конете си....Ама наистина много....ускоряваше си много доволно.......Много приятни впечатления ми остави Пежето, докато един ден не се наложи да пътувам като пътник на задната седалка(останах без тестиси,,,, страшна теснотия еййййййййййййййй)...Тази кола във вариант 4 врати е ужасна.....

Относно дизелът обаче, аз не бих карал такъв, защото нямам възможност за чисто нов дизел, а да купувам кола с ,,комън рейл" система,която е на 5-7 години е доста рисковано...Ама много рисковано....Ами турбото, ами
Една дюза/инжектор за Волво С 60 Д5 е 700/СЕДЕМСТОТИН/ лева(а са общо 5/ПЕТ/).......Пък с моя пробег от едва 10 000 км годишно, къде ми е келепира от дизела, при тази му скъпа поддръжка....
Даже на календарна година правя по-малко от 10 000 км(посочвам тази цифра просто като закръгляване).....Предпочитам си бензина(засега поне)...
Не е като да не съм пробвал дизели....мой роднина има въпросния Сеат Леон.
А пък и опитът ми с Пежо не беше малък......Затова уважавам дизелите...


Към Радо91- колата ти е ПРЕКРАСНО СЕМЕЙНО КОМБИ!
Не го тормози излишно по тъпи гонки, които нямат смисъл......
Пак ти казвам Радо ти си за Волво Ц 70 2,4 Т.......Млад си, тепърва са тръпките пред тебе.Сега тази коли нямат акциз- купувай я....Страхотно купе......

И друго Радо- дизелът не е за тебе.Дизелът не обича много високи обороти(то и ги няма реално де)...Ако го юркаш ще го скапеш.......Ти си много млад човек и искаш вървене, вървене, вървене тоест да си бърз......

Ако например се пуснеш с ФВ Голф 4-ка 1,9 ТДИ , кще успееш да го биеш много, много трудно, ка колата ти е в отлично състояние......
В общия случай сте калник до калник.........Въпреки 30-те коня по-малко на Голфа, но е по -малък и с повече въртящ моменти и има турбо.....
С Голф 4-ка 1,6 бензин нещата са по-други...може да го биеш.
Волво С /В 40 с 2,0 та атмосферен двигател е просто една безопасно изпреварваща семейна кола.......това не е кола за гонки........То и и визията и не е такава....

Относно съревнованито дизел бензин- без да съм гаден само казвам......нито един дизел/турбодизел/ не може да се сравнява с вървежа на турбо бензин........
В повечето случаи хората с турбодизели са много щастливи(и има защо), заради нищожния разход на гориво и многото вървене, изпреварванито на много бензинови коли по пътищата...Обаче, колко от изпреварените коли на бензин са с турбо.....?Мисля е излишно да отговарям.....
А да сравняваме атмосферен бензинов двигател с дизелов двигател с принудително пълнене....е не е коректно.....

Това е и основната грешка на ,,пишман бегачите"... с атмосферка бензин, срещу турбо дизел.....Не става така.....Няма интрига ......

Това и аз съм го правил, така че са ми ясни тия работи.
Кара/ше/ Волво С 40 2,0 бензин
1997г. 140 к.с.С уважение към съфорумниците.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif">http://www.forum-lines.ru/rez/ab189818.gif</a><!-- m -->
Now AUDI A6 4F 2.4 2004г. 177 к.с.
Reply

#37
Тук темата стана всеки явно да си споделя впечатления от дизели май ...
Тогава аз да кажа, че лятото карах малко XC90 185 к.с. и останах изумен от динамиката на това двутонно купе. 200 си ги дигна с по голям кеф и бързина отколкото моята 115 к.с. шведка. А пък шума на форсажа влизаше направо в диафрагмата - мога само да си представям какво ще е при осмака 4.4 с 313 к.с. :twisted:
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#38
MaxBass Wrote:
bong_666 Wrote:Колега, забражих да кажа, че колата е с по-голямо търбо, Сменен intercooler, чип и дизелова разработка на спортна генерация, която се предлагаше за модела и бащами реши и такава да е включена към пакета, както и малко модифицирана нафтова помпа Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Колега съжалявам ,но не вярвам....Първо колата е на баща ти...После имала доработки....От МП такива неща не предлагат следователно няма как да са предложили такъв пакет....А и някой от нещата които изброи не се разбира какво имаш впредвид...Понеже е напълно възможно това което казваш да е истина....АКо я закарате на дино постни го Wink или ако някой ден се засечем може да се пробваме с моя тролей :twisted:
Колега, баща ми работи в тунинг шоп + сервиз и живее в Германия, а аз много рядко ходя при него, 1-2 пъти на около 2 години и повярвай ми, голям маняк е, ех сега не си длъжен да ми вярваш, защото аз ако лъжа, то лъжа само себе си, но както си решиш Wink
d4192t 1998
Reply

#39
bong_666 Wrote:Колега, забражих да кажа, че колата е с по-голямо търбо, Сменен intercooler, чип и дизелова разработка на спортна генерация, която се предлагаше за модела и бащами реши и такава да е включена към пакета, както и малко модифицирана нафтова помпа Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
bong_666 ...... :cheers:
Проявявам изключително силен интерес как се "модифицира" помпата за високо налягане на горивната система Common Rail на Focus 2.0 tdci titanium 2007 година. Другите доработки са възможни, но не и помпата.
:wave:
Reply

#40
MMM Wrote:
bong_666 Wrote:Колега, забражих да кажа, че колата е с по-голямо търбо, Сменен intercooler, чип и дизелова разработка на спортна генерация, която се предлагаше за модела и бащами реши и такава да е включена към пакета, както и малко модифицирана нафтова помпа Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
bong_666 ...... :cheers:
Проявявам изключително силен интерес как се "модифицира" помпата за високо налягане на горивната система Common Rail на Focus 2.0 tdci titanium 2007 година. Другите доработки са възможни, но не и помпата.
:wave:
Колега, не знам.. такава информация съм получил от баща ми, ако той ме е излъгал, значи и аз ви лъжа, но не вярвам баща ми да ме е излъгал, значи следователно или баща ми не си е разбирал от работата :mrgreen: или просто трябва да се информираш малко повечко Wink
d4192t 1998
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)