The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Закон за пътищата :)

#1
Здравейте!
Интересува ме най-новият вариант от закона за пътищата, член 10 алинея 2. Какво гласи тази алинея ?
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#2
И друг простичък въпрос: Къде трябва да бъдат слагани табелите за нужен винетен стикер ?
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#3
Привет Жоре Smile
Значи виждал съм че ги слагат след края на населеното място :roll: ...,но много зависи за кое населено място иде реч :wink:
Аз примерно от София към Перник не съм видял нито една табела,която да указва че е необходима "венетка" Big Grin ,а обратно на това....,по други междуградски и междуселски пътища табелите за "венетка" са повече от указателните такива...,ама не знам защо е така Smile
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#4
София , Перник е като агломерация и затова няма такива табели.Но въпреки това си слагам винетка защото незнам каква ще е реакцията на катаджиите в караулката преди Драгичево.Ако предварително ги анкетираш може да минеш и без винетка. Big Grin
Reply

#5
Реакцията им ще е: "Стой си в колата, ние ще ти напишем акта" като ме спряха насред кръгово движение и ми писаха акта в мое отсъствие като даже не ме допуснаха по време на писането... ще има пак разправии...
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#6
n0_m0r3_pa1n Wrote:Реакцията им ще е: "Стой си в колата, ние ще ти напишем акта" като ме спряха насред кръгово движение и ми писаха акта в мое отсъствие като даже не ме допуснаха по време на писането... ще има пак разправии...

Надявам се Жоре си написал че "възразяваш" :wink: ,което е важно в такива ситуации...,щото "конТролИорите" Big Grin са нарушили правата ти...

kombi Wrote:София , Перник е като агломерация и затова няма такива табели

Да де...,ама сме различни общини :wink: ,и това не ми е ясно що става :roll:
Тежко, брате, се живее
между глупци неразбрани,
душата ми в огън тлее,
сърцето ми в люти рани.
Reply

#7
Написах..и утре ще ходя да подавам възражения..въпросът е, че ми писна да се разправям, но 100 лева са 100 лева...а и това е начинът към прогреса Big Grin Smile
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#8
ето ви един линк, където можете да проверите за кои пътища се иска винетка. Smile Smile
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.napi.government.bg/pnovobg.php?pno=153" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.napi.government.bg/pnovobg.php?pno=153</a><!-- m -->

А това е линк , на който колегата може да провери какво гласи чл. 10, ал. 2 на ЗДП
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.maverick2000.net/ZDP/Glawa2-2.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.maverick2000.net/ZDP/Glawa2-2.htm</a><!-- m -->
460 B18U
... Хора, обединявайте се! Вижте: нулата е нищо, но две нули вече значат нещо...
[Image: 16283]
Reply

#9
Здравей!
Благодаря за линковете, но ми трябва от Закона за пътищата, а не за движението по тях. Smile) А относно републиканските пътища..казват ми, че за да се движа по околовръстно трябва да имам винетка. Малко беше пълна пародия днес, но понеже сега съм болен и не ми се пише ще пиша по-късно.. Smile
I ROLL
VOLVO 740 2.0 163 h.p. B200ET 1985
Reply

#10
Чл. 10. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2008 г.) (1) За преминаване по републиканските пътища, които са включени в трансевропейската пътна мрежа, както и такива, които са извън нея или по техни участъци, Министерският съвет може да въвежда само една от следните такси:
1. такса за ползване на пътната инфраструктура - винетна такса; заплащането на винетната такса дава право на едно пътно превозно средство да ползва за определен срок републиканските пътища, които са включени в трансевропейската пътна мрежа, както и такива, които са извън нея или по техни участъци; размерът на винетните такси, включително административните разходи, за всички категории превозни средства се определя от Министерския съвет, така че да не е по-висок от максималните размери, посочени в приложение № 1;
2. такса за изминато разстояние - ТОЛ такса; заплащането на ТОЛ таксата дава право на едно пътно превозно средство да измине разстояние между две точки от съответния път или пътен участък; таксата за изминато разстояние се определя в зависимост от техническите характеристики на пътя или пътния участък, от изминатото разстояние, от категорията на пътното превозно средство и се определя за всеки отделен път или пътен участък; в тези случаи администрацията, управляваща пътя, задължително осигурява и сигнализира дублиращ път.
(2) Въвеждането на една от таксите по ал. 1 за преминаване по републикански пътища, които са извън трансевропейската пътна мрежа или по техни участъци, с цел управление на пътните потоци по паралелни (алтернативни) направления на трансевропейската пътна мрежа, не трябва да води до дискриминация по отношение на международния трафик и до нарушаване на конкуренцията между отделните превозвачи.
(3) Списъкът на пътищата за преминаване на пътни превозни средства с българска или чуждестранна регистрация, по които може да се събира такса за ползване на пътната инфраструктура - винетна такса, или такса за изминато разстояние - ТОЛ такса, се приема с решение на Министерския съвет. Списъкът се обнародва в "Държавен вестник".
(4) За ползване на отделни съоръжения по републиканските пътища по ал. 1 - мостове, тунели и/или планински проходи, посочени в списък, приет с решение на Министерския съвет и обнародван в "Държавен вестник", може да се въвежда такса за ползване на съответното съоръжение и/или проход. Тази такса не се въвежда за пътищата, за които се събира такса по ал. 1, т. 2.
(5) За специално ползване на републиканските пътища или на части от тях се събират отделни такси.
(6) (Изм. - ДВ, бр. 75 от 2009 г.) Размерът на таксите по ал. 1, 4 и 5 се определя от Министерския съвет с тарифа, а условията и редът за тяхното събиране - с наредба на Министерския съвет по предложение на министъра на финансите и министъра на регионалното развитие и благоустройството.
Ако ще е гарга да е рошава!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)