The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPG Landi Renzo проект Volvo V40 T4

#31
колега имам от старата си кола една уредба точно ланди лси със същия изпарител...точно сега се чудя дали ще ми храни мотора и колкото и да го мисля смятам ,че ако ползвам него ще е до доста ограничени сметки...При тев може да изкара до 4000-4500 ,но това е ръба си мисля...
Иначе трябва да ти кажа ,че старата кола с тази уредба ми вървеше супер и разхода си беше ОК Smile
Айде дано и аз скоро съм в клуба...И ще дам отзиви и аз за ландито.... Big Grin
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...

#32
Благодарен съм за отговорите колеги! Живот и здраве този петък ще се извърши монтажа, ще я изтестваме и ще пиша резултати. Поздрави на всички.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T

#33
Здравейте, днес си взех колата от газаджията. Впечатленията са добри засега, само ме притеснява това, че бутилката малко надига кората и че пълначката не е монтирана до капачката за бензина, както пожелах и ми обясниха, че много дълга ще бъде тръбата до там, ама за мен това не е никакъв проблем. Тествахме я и я настроихме, но поради това че турбото ми още не е наред все още, се ограничих до 4000об.. Лесно си вдигна 120, както на бензин (не съм засичал никакви времена Smile) не се замисля повече от колкото е нормално при внезапно ускорение, абе остава да видя как ще е на дълъг път като разход и динамика. Момчетата ме подканиха да идвам при тях винаги когато има нещо по вървежа на газ, или ако има нещо за донастройка. Ще събирам впечатления и ще питам и споделям. Поздрави.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T

#34
Честито колега!!!!! Като гледам цените на горивата май е по-добре човек да сложи ГИ на турбиниран бензинов мотор, отколкото на атмосферен такъв......поне аз така смятам. Още веднъж честито и пиши впечатленията си от разхода и вървежа.
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.

#35
Колега, прикачи някоя др снимка и сподели впечатления след 3500 оборота как се държи.

#36
Проблема за сега е решен!

#37
metallista Wrote:Проблема за сега е решен!
А дано да е за постоянно!
Не знам дали има отношение по темата, но преди малко като въртях в квартала ми стана нещо със съединителя. С триста зора се прибрах до блока, но забелязох, че след изфорсиране до 2-3000 об. при връщането на оборотие до нормалните, колата притриса замалко, намаляйки оборотите до под 500 и веднага ги връща докъм 700. Едва ли се дължи на случката със съединителя.
А иначе ще поснимам ама чакам да се постопли малко Smile
Поздрави.
Кило ракия сваля стреса от теб и го пренася върху околните.

Volvo V40 2.0T B4204T

#38
Това на газ ли го прави? Моите обороти на празен ход си играят между 550-800 като през минута ми паднат леко и посе се върнат, където им е мястото. Това при мен е на газ и бензин. Кой знае дали стъпковото моторче за празния ход не е тръгнало... Чакаме снимки- днеска хубав ден за фото Smile

#39
Сложих БРЦ плъг енд драйв на мойта Т4-ка като за две седмици имам 2 ходения в сервиза. За монтаж и за "донастройка". Монтажа е добър, потчти нямам забележка. Зареждачката ми е до капачката за бензин, бутилката е 34 литра на резервната гума. Първата седмица ми гореше не по-малко от 14-15 на 100км, независимо от лекото каране и всевъзможни пинизи за икономично каране. Не стана. Закарах я в сервиза и майстора си призна, че не е имал в базата данни моя модел ама пробвал с подобен. Рено. Smile Закачи я, даде над 15 % отклонение, качи нов софтуер за газовата, пренастрои я и си тръгнах. Всичко това на място на празен ход на двигателя. Каза, че ако пак не стене трябва настройка в движение. Ми не стана. Сега колата е мудна, разхода не знам, че още не съм изгорил и бутилка. Мисля да изгоря една и от ОМВ, че тая е от Лук и тогава ще реша какво да правя. Металист, кажи твоята как е след газификацията,вървенето, разхода на газ спрямо разхода на бензин от инфоцентъра как е, ама реално не според газаджиите. На моята оборотите не мърдат, като пусна педала на газта и се задържат на около 900 и след 3-4 секунди падат на 750 оборота.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30

#40
без настройки в движение няма как да стане ...
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)