The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Лагери за скоростна кутия S60 D5 2.4

#1
Колеги,

Закъсвация! Трябва да сменям лагерите на скоростната кутия, че почна да вие. Някой има ли представа от къде мога да намеря, краен вариант е нова скоростна?
Reply

#2
А колата е (кутията конктерно)? ръчна/автоматична
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#3
Кутията е ръчна, 5-скоростна
Reply

#4
Предполагам говориш за семерингите 11...
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_it...alNumber=1]
[Image: main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_it...alNumber=1]

Каталожен номер: 6843481
Наименование: СЕМЕРИНГ ПОЛУОСКА
Цена с ДДС: 20.34 лв.

Заместващ номер
3520472

Няма намерена наличност

В противен случай ако не си говорим за семерингите или някоя друга част от изображението по-горе, "картинката" никак не е розова. Чичо вадис казва, че резервните части около скоростната кутия се изчерпват с това и кутията сама по себе си е риплейсмънт парт. Не предлагат отделни елементи от вътрешността й. За целта пада едно жестоко ровене по каталози на разни производители... там не мога да ти помогна сори.

Молба: Попълни си профила или поне си сложи един подпис с данните на автомобила си. Необходимо беше да водя разследване за да разбера годината и точно кой мотор си. D5244T 2004-та и оттам кутията ти излиза че е М56 (тя поне е масова, ако те успокоява това)
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#5
2002-ра се води, иначе това е мотора, да. Днес се обаждах до мото-пфое и ми обявиха едни 6300лв. за нова скоростна кутия, при което крачетата лекинко ми се подкосиха :chain: Нямам идея дали са семеринги, майстора каза че най-вероятно са лагери и за това така попитах. По размера не могат ли да се търсят при някой производител ако се отвори кутията?
Reply

#6
А какъв ти е проблема с кутията? Майстора е на може би, ти не знаеш за какво служи семеринга. Дай повече информация. Може въобще да не е кутия. Обикновено за кутиите, който се чупят и оправят има много информация в интернет. За тази единствения проблем, който намирам е ключ за заден ход.

6300 е цената на автоматична скоростна кутия AW50-42 в МП. То ще излизе, че автоматика си е направо на далавера - не сменяш съединител, като се счупи цените са като за ръчна, но за чупене се иска талант.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#7
Колега, аз проблем с кутията нямам, тя има проблем. Как разбра че не знам за какво служи семеринга, казах че не зная дали проблема идва от него, не съм майстор, не съм отварял скоростна кутия. Те майсторите не смеят много много да отварят, камоли аз. Майстора също няма как да знае 100% преди да я отвори. на няколко места питах и отговора си е все същия. Кажи ако ги разбираш да я докарам ти да я оправиш? :o

На този от резервни части в МФ изрично 100 пъти му повторих, че моята НЕ Е АВТОМАТИЧНА! Днес пак ще се обадя, модела на кутията е М-56. Проблема както вече споменах е, че се чува едно виене когато съм на скорост и колата е пусната по инерция ( без да подавам газ), подам ли газ виене няма.
Reply

#8
Колега, майсторите поправят всякакви коли и поставят генерални диагнози без връзка с конкретната кола. Доста често проблема е специфичен за колата и майстора просто не го знае. Ако започнеш темата със симптоми вместо диагноза хора, който са имали този проблем могат да ти спестят много главоболия.

По въпроса ти за лагерите - правил съм го с Голф 2 защото намерих статия как се прави, за М56 няма никакво описание как се прави и никой не признава да го е правил.

Виенето което описваш може да е лагер на главина отпред, лагер на съединител, липса на масло в скоростната кутия.

Ако е липса на масло значи семеринга тече - би трябвало да се види. Ако не са проверявали нивото на маслото прилагам ти описание как се прави и как се сменя - обикновено от това се почва когато има съмнения за скоростната кутия.

Единствения възможен ремонт за тази кутия според Волво е смяна на челен семеринг. Прилагам ти описание как се прави.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)