This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях
Къде се намират:
[Изображение: 20111005091650632.jpg]
Как изглеждат:
1. CD чейнджър-а за навигационните дискове и зад него - ТВ Тунера (сива плоска кутия с две букси):
[Изображение: 20111005091658861.jpg]
[Изображение: 20111005091708882zx.jpg]
[Изображение: 20111005091722249.jpg]
2. Компютъра на навигацията:
[Изображение: 20111005091714796.jpg]
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi

ex - Volvo S60 2001 2.4
[Изображение: garagephp.jpg]
Цитирай
Thanks given by:
Продължението...
Най после ми дойде музата и намерих време да довърша започнатото.
ГПС приемника беше поразглобен, антената му беше изнесена навън от приемника с цел да приема по добре сигналите на спътниците.

Новото положение на антената е на мястото на приемника за дистанционното.

След което премахнах вътрешната батерия на приемника. Хубаво е да се направи, понеже батериите монтирани в тези устройства са литиево-йонни или литиево-полимерни. И двата тип-а батерии се изразяват с склонност към подпалване и гърмежи при електрически проблем и/или превишаване на работната температура...

Задния пластмасов капак е метализиран. Добре е да се изчисти част от метализацията, за да не пречи на GPS антената.

Сглобен вариант без задния пластмасов капак:

Сглобени всичките капаци:

Поглед отпред.

За съжаление ядовете с предния панел продължават. Този път изрязан добре, но след монтажа спря да работи тъч скриин-на. Проблема е, че ще се наложи от вътрешна страна на панел-а да се лепи някакво метално фолио. Без него тъч скриин-а работи много зле а в повечето случай изобщо не работи. Кофти... явно без екранировка смущенията му идват в повече...
Оригиналния преден панел на GPS приемника е метален. Наложи се да го махна понеже нямаше как с него да се монтира приемника в кутията от дисплея.

Както и да е това е оправим дефект. През седмицата ще пробвам с някакво фолио.
Цитирай
Thanks given by:
Аз се интересувах от точното разположение на тунера за ТВ-то, понеже искам да присъдя. Понеже качихте снимки,отворих и аз моя багажник , да видя за какво става въпорс,но при мен нещата изглеждат доста по-различно,или на мен поне така ми изглежда!?

Прикачени файлове Миниатюри

Цитирай
Thanks given by:
Така до тук:
Нещата сглобени, проблема с тъч скриин-а решен - GPS приемника екраниран и отпред. Вече работи.
Понеже след преработката на дисплея оригиналното управление на механиката която изважда и прибира дисплея не може да се ползва съм направил два ваиранта на управление първия е с процесор и следните възможности:
- Управление от радиото възможност за използване като мултимедиен плеър.
- Управление на камера за по добро виждане при управление назад.
- Запомняне на състояние (включено/изключено) при вадене на контактния ключ.
- AUX вход.

Втория тип е следния:
Следи кога GPS приемника е включен и изважда дисплея. След изключване на GPS приемника дисплея се прибира автоматично.
Прилагам схема на контролера, като използването на схемата е безплатно и на ваш риск.
Отговорност за възникнали щети в следствие на неправилен монтаж, сглобяване, и експлоатация не поемам!

.pdf   Open_close_simple.pdf (Размер: 93.6 KB / Сваляния: 665)

Накратко принципа на работа е следния:
Обикновенно повечето GPS приемници имат светодиод който при включване светва. За да управляваме коректно контролера се взема този сигнал и се подава на J1. При светване на светодиода дисплея се изважда, а при изгасяне на светодиода дисплея се прибира.
Снимки и видео от работата му утре.Smile
Цитирай
Thanks given by:
Монтирах го.Smile
Резултата е:

Схемата която пуснах реализирана на експериментална платка:

Цитирай
Thanks given by:
Как отравляваш самата навигация(мултимедия)само от тъчскина или има дистанционно или нещо друго,защото ако е от тъчскрина ще е доста неудобно,иначе проявявам доста голям интерес кьм цялата твоя система и я намирам за гениална(без да преувеличавам) и практична,защото ако се монтира двоен дин е скьп и трябва да си дьржиш колата само пред погледа,ако не искаш мултимедията ти да хване крака.Надявам се въпроса ми да не е много нагъл,предвид трудностите които си преодолял с цялата система която си направил.
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте колеги, от вече близо 2 месеца имам V70 края на 2001 D5 с навигация, но така и до този момент не мога да изкарам екрана нагоре...оригиналния диск си е вътре отзад в багажника, дистанционното слагам батерии натискам всички копчета, но не става...не че толкова ще я ползвам, но ми е мерак да я видя тая навигация...някой ако има идея каква може да е причината...?..Smile
Цитирай
Thanks given by:
dido0o написа:Здравейте колеги, от вече близо 2 месеца имам V70 края на 2001 D5 с навигация, но така и до този момент не мога да изкарам екрана нагоре...оригиналния диск си е вътре отзад в багажника, дистанционното слагам батерии натискам всички копчета, но не става...не че толкова ще я ползвам, но ми е мерак да я видя тая навигация...някой ако има идея каква може да е причината...?..Smile

Confusedhock:
Отзад на волана има едни бутони... Idea

http://new.volvocars.com/ownersdocs/2001...v70_00.htm
Цитирай
Thanks given by:
tervvel написа:Как отравляваш самата навигация(мултимедия)само от тъчскина или има дистанционно или нещо друго,защото ако е от тъчскрина ще е доста неудобно,иначе проявявам доста голям интерес кьм цялата твоя система и я намирам за гениална(без да преувеличавам) и практична,защото ако се монтира двоен дин е скьп и трябва да си дьржиш колата само пред погледа,ако не искаш мултимедията ти да хване крака.Надявам се въпроса ми да не е много нагъл,предвид трудностите които си преодолял с цялата система която си направил.

Управлението е само от тъч скриин-а.
Всъшност не е чак толкова неудобно, стига се.
Като цяло идеята е продиктувана от това да няма нищо което да изглежда неоригинално на пръв поглед, тоест разни магнити за крадци, които си описал. А и някакси кефи това излизане на дисплея от таблото. :mrgreen:
Цитирай
Thanks given by:
... а за какво търсиш копче долу за панела на климатроника ... :twisted: :evil: :twisted:
[Изображение: ab276107.gif]
[Изображение: ab245320.gif]

[Изображение: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)