The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фабрична навигация, AUX, TV тунер, GSM и всичко за тях

#61
valio.com Wrote:
rdx1968 Wrote:
valio.com Wrote:Значи,читав тунер е около 600лв,в моя случай трябва да си взема фабричния/защото нямам такъв/втора употреба е около 500лв+600лв цифров.Другия вариант е нов екран,който се вгражда на мястото на стария+ цифров тунер около 1000лв!

Колега обясниха ли защо при вариант 2, трябва дисплеят да се подмени? Да не би да е свързано с управлението на тунетър по някакъв начин? Между другото при вариант 2, как точно ще се сменят каналите и т.н.?
Ако имаш фабричен тунер,трябва да си купиш само цифров.


Да де - ама нямам Smile Аз за това се чудя дали не е по-удачен този 2ри вариатн - смяна на дисплей + цифров тунер и не мога да загрея как точно ще се управлява ТВ-то (предполагам през дисплея ако е touch или с някакво дистанционно). Та за това питах ..
Reply

#62
Здравейте! Имам нужда от малко помощ... собственичка съм на Volvo V70 2.4 D5 20V - 2003 година. Автомобилът ми има фабрична навигация с оригинално дистанционно и диск. Обявих колата за продажба, при което без да разбера потенциални доброжелателни купувачи са ми откраднали дистанционното и диска за навигацията (минута разсеяност, множество проблеми). Имам следния въпрос: Може ли по някакъв начин да се изкара от таблото навигацията без дистанционно и ако не съвет от къде да закупя откраднатия диск и дистанционното... Предварително ви благодаря за информацията!!!
Reply

#63
silvim Wrote:Здравейте! Имам нужда от малко помощ... собственичка съм на Volvo V70 2.4 D5 20V - 2003 година. Автомобилът ми има фабрична навигация с оригинално дистанционно и диск. Обявих колата за продажба, при което без да разбера потенциални доброжелателни купувачи са ми откраднали дистанционното и диска за навигацията (минута разсеяност, множество проблеми). Имам следния въпрос: Може ли по някакъв начин да се изкара от таблото навигацията без дистанционно и ако не съвет от къде да закупя откраднатия диск и дистанционното... Предварително ви благодаря за информацията!!!

Дистанционно - ebay. а дисккове с карти и без това на новия собственик няма да му трябват - За БГ няма карти. Sad
На задната страна на волана има бутони те служат за управление на навигацията...
Reply

#64
silvim Wrote:Здравейте! Имам нужда от малко помощ... собственичка съм на Volvo V70 2.4 D5 20V - 2003 година. Автомобилът ми има фабрична навигация с оригинално дистанционно и диск. Обявих колата за продажба, при което без да разбера потенциални доброжелателни купувачи са ми откраднали дистанционното и диска за навигацията (минута разсеяност, множество проблеми). Имам следния въпрос: Може ли по някакъв начин да се изкара от таблото навигацията без дистанционно и ако не съвет от къде да закупя откраднатия диск и дистанционното... Предварително ви благодаря за информацията!!!
Страшни селяндури има в тази проста държава :evil:
Ето затова уважавам решението на ВОЛВО да се инсталира всеки един интерфейс със специален софтуеър ... дано да започнат да заключват дистанционни, карти и т.н., за да може да им е вътрешно на подобни кретени :evil:
Тези 100% са били някои от онези боклуци, дето се мислят за търговци на коли, защото всеки един собственик на ВОЛВО знае, че на тези навигации няма карти за БГ ...
BG VOLVO Member #00409
Reply

#65
След като бутоните от волана не могат да управляват навигацията имате ли представа какво може да се е случило? Принципно до миналата събота навигацията работеше с дистанционното... Благодаря!
Reply

#66
Трябва първо да сложиш диска, и тогава ще тръгне.
Reply

#67
benjito Wrote:Трябва първо да сложиш диска, и тогава ще тръгне.

Потърсих диск за навигацията в публикуваните обяви в мрежата, но единствено в ebay има (но без доставка до БГ)... в България не открих обява за продажба на диск... имам следните въпроси (малко смешни може би за хора, които разбират): Ако намеря диск за навигация на същия модел като моя, мога ли да го презапиша и ще може ли да се управлява навигацията през волана? И ако купя дистанционно управление, а нямам диск отново ли навигационната система няма да "излиза" от таблото? Благодаря!
Reply

#68
silvim Wrote:
benjito Wrote:Трябва първо да сложиш диска, и тогава ще тръгне.

Потърсих диск за навигацията в публикуваните обяви в мрежата, но единствено в ebay има (но без доставка до БГ)... в България не открих обява за продажба на диск... имам следните въпроси (малко смешни може би за хора, които разбират): Ако намеря диск за навигация на същия модел като моя, мога ли да го презапиша и ще може ли да се управлява навигацията през волана? И ако купя дистанционно управление, а нямам диск отново ли навигационната система няма да "излиза" от таблото? Благодаря!

Има го по торентите.
Reply

#69
silvim Wrote:Здравейте! Имам нужда от малко помощ... собственичка съм на Volvo V70 2.4 D5 20V - 2003 година. Автомобилът ми има фабрична навигация с оригинално дистанционно и диск. Обявих колата за продажба, при което без да разбера потенциални доброжелателни купувачи са ми откраднали дистанционното и диска за навигацията (минута разсеяност, множество проблеми). Имам следния въпрос: Може ли по някакъв начин да се изкара от таблото навигацията без дистанционно и ако не съвет от къде да закупя откраднатия диск и дистанционното... Предварително ви благодаря за информацията!!!

Искрени съчувствия,
Нямах намерение да се "навирам" м/у капацитетите,но като колега ,виждам че имате проблем и може би се чувствате малко притеснена,ако грешно съм разбрал извинете.Все пак ще споделя моите наблюдения за RTI навигацията на VOLVO,може да са ви полезни.Много трудно е така,по обяснения в мрежата,еднозначно да се каже какво се е случило с навигацията на вашата кола,но ще се опитам да ви насоча,за да се ориентирате правилно.
Моето скромно мнение:
1.Помолете някой колега с VOLVO RTI навигация(от София) да ви помогне с дистанционното за тест от 10 секунди да пробвате вашия RTI модул (до 2008 дистанционните са едни и същи за всички модели VOLVO RTI) -98 % съм сигурен че дисплея ще "изплува",ако така се случи ,значи 100% вашата навигаци е ОК ВНИМАВАЙТЕ :НЕ ПИПАЙТЕ ПОВЕЧЕ ДИСТАНЦИОННОТО,просто ,поблагодарете на отзивчивия колега(е, едно кафе,ако има време), след което просто изключете от контакт.От тук нататък би трябвало винаги,като поставите ключа в положение "1",дисплея полека да "изплува" и да имате пълен контрол от "джойстика" на волана.
2.По повод RTI диска ,от отзиви на колеги пробвали да направят копия на RTI дискове,като изключим злонамерените подвеждания,определено надали има и 2-3 % успешни опити.Моя съвет,може да купите някакъв диск-но да е за ващата система(помните ли какъв беше диска,който ви отнеха,поне годината,това не е решаващо ,но е важно).Дисковете за Европа от преди 2005 в Е-бай не са скъпи,не се подвеждайте!
3.Относно диостанционното,не се ТРЕВОЖЕТЕ ВЪОБЩЕ!! За RTI навигацията,то е ОПЦИЯ, НЕ Е СЕ ЯВЯВА ОСНОВЕН ЕЛЕМЕНТ.От собствен опит, съвсем отговорно твърдя:RTI навигацията работи на 100 % без да е необходимо дистанционното.САМО С ДЖОЙСТИКА НА ВОЛАНА.
Дано да ви е от полза.Успех.
Reply

#70
Относно копията на дискове ... не съм пробвал при Волво, но надали е по-различно от друга марка, ползваща карти на Navteq.
Има специфика при презапискването, относно скорост, качество на диска (евтините стават на часовници, почти 98%), дали е -R или +R, както и записвачката. С Nero много рядко се получава ... но да не навлизам в подробности, Tisho ви каза къде има карти, свалят се, записват се на диск (обикновено има инструкции към файловете) и после в у-вото на колата Wink
Ако някой има желание да помогнем на колежката, да осигури един диск "донор", от който да запиша и ще й направим диск.
За дистанционното - колегата го е описал много добре!

п.с. И аз не съм ИТ гуру, но неволята около RX8-цата на кума ми ме научи Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)