The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За водородните клетки

#91
Моля ви колеги! Всичко това е много забавно но нека не разводняваме темата. Вярвате или не все повече хора търсят начини за облекчаване на финансовите изтичания. Икономия-разходи_вреди и ползи . Това е целта на темата не конформизъм.
Харесва ми отзивчивостта на Майк да сподели впечатления и опит.
Майк забелязвам че пускаш снимка по снимка в отделни постове. Има начин да излизат една под друга забележи! Вярвам че ще се справиш. Поздрави.
Човек е толкова голям колкото големи са и мечтите му !
Не е важно колко години си живял а колко са били моментите когато ти е спирал дъха !
Reply

#92
tervvel Wrote:Кокото до водородните клетки полза от тях има.Колко зависи от колата,клетката и от задкормилното устройство.
Всеки който има такава клетка говори и за различни икономий.Не голями,но икономий.А да ли си струва да си сложиш това чудо май трябва всеки сам да си прецени.Аз ще си сложа пък да става каквото ще.
Слагай колега, аз съм си сложил и на трите коли и си карам без да ми дреме за мнението на колегите, все още чакам нещо да се счупи от водорода, но уви здрави са пущините, а вече доста време ги мъча :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#93
Колега какъв електролит използваш през зимата?
Аз четох, че трябва да добавя спирт за да не замръзне електролита в генератора.
Reply

#94
Днес сложих от електролита във фризера и той стана на лед.Явно коцентрацията на КОН не е достатъчна за да попречи на замръзването.
Ще пробвам да добавя спирт и ще напиша какъв е резултата
Reply

#95
Моят също замръзваше, едната кола я държах в гараж и нямаше ядове, но на другата замръзваше и естетсвено все се случаше нещо от леда. Тази зима ще видим какво ще ставаSmileSmileSmile
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#96
Има решение за зимата.
Смесих електролита с 90% спирт от аптеката в съотношение 2 към 1 и го сложих във фризера,в разтвора
нямаше нито едно кристалче лед.
Тези дни ще сипя спирт в генератора за да видя дали ще се отрази по някакъв начин на неговата работа,после ще пиша
Reply

#97
ico850 Wrote:
tervvel Wrote:Кокото до водородните клетки полза от тях има.Колко зависи от колата,клетката и от задкормилното устройство.
Всеки който има такава клетка говори и за различни икономий.Не голями,но икономий.А да ли си струва да си сложиш това чудо май трябва всеки сам да си прецени.Аз ще си сложа пък да става каквото ще.
Слагай колега, аз съм си сложил и на трите коли и си карам без да ми дреме за мнението на колегите, все още чакам нещо да се счупи от водорода, но уви здрави са пущините, а вече доста време ги мъча :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Вече купих една,със съдействието на колегата Майк.Тези дни когато имам време,ще се заема и с монтажа.
Reply

#98
Обещавам специално за Тишо да направя точни измервания и да му кажа има ли икономия и каква е тя.
Reply

#99
Преди да сипя етилов спирт в генератора реших да пиша на производителя какво точно да сипя и колко,а отговора им дословно е.
In winter you just need to add 20-25% alcohol isopropylic to the water solution, to avoid water from freezing, even with the more severe temperatures.
Днес отивам в студ. град за да купя изопропил алкохол (4 лв) литър.Нямам идея какво е това,но като направя експериментите
ще пиша какъв е резултата.
Reply

Обещаните измервания.Качих се на колата(без водород),хванах Пернишката магистрала,занулих всичко и пуснах автопилота на 120 км/ч.на тунелите намалявах точно до 80 и след това качвах до 120(само на 5-та и с автопилота,без да натискам никакви педали),на Перник на кръговото завъртях на 4-та с 60 км/ч и пак обрато по същият начин.Като свърши магистралата веднага записах показателите от компютъра, а те бяха- изминати километри 39.4,средна скорост 104,среден разход 4.4 лт.Включих Водорода и повторих абсолютно същия маршрут,по същият начин.Като спрях на същото място взех листа и тръгнах да пиша....Е нямаше смисъл показателите бяха АБСОЛЮТНО същите.
Та ако някой иска водорадна клетка,ще му продам моята изгодно барабар с чипа.
Може би на някой коли с по-голям разход,тези клетки и да имат смисъл,но на моята нищо не се получи.Колата ми е ВОЛВО 2.4 Д5.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)