The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За водородните клетки

tervvel Wrote:Обещаните измервания.Качих се на колата(без водород),хванах Пернишката магистрала,занулих всичко и пуснах автопилота на 120 км/ч.на тунелите намалявах точно до 80 и след това качвах до 120(само на 5-та и с автопилота,без да натискам никакви педали),на Перник на кръговото завъртях на 4-та с 60 км/ч и пак обрато по същият начин.Като свърши магистралата веднага записах показателите от компютъра, а те бяха- изминати километри 39.4,средна скорост 104,среден разход 4.4 лт.Включих Водорода и повторих абсолютно същия маршрут,по същият начин.Като спрях на същото място взех листа и тръгнах да пиша....Е нямаше смисъл показателите бяха АБСОЛЮТНО същите.
Та ако някой иска водорадна клетка,ще му продам моята изгодно барабар с чипа.
Може би на някой коли с по-голям разход,тези клетки и да имат смисъл,но на моята нищо не се получи.Колата ми е ВОЛВО 2.4 Д5.


Честито...
Сега предполагам вече си разбрал, че безплатен обяд няма...

За да произведеш някакво количество гориво от друг материал ти трябва някакво количество енергия. Тази енергия обикновенно идва от някъде и като количество е в повече от колкото полученото гориво може да даде. Физични закони - какво да ги правиш, не са като законите в БГ лесни за заобикаляне...
По-довечера(че сега се налага да излизам) ще напиша обяснения още веднъж, защо и как не може да се получи икономия по този начин. Надявам се това ми обяснение да е поне малко в полза за да няма следващ който да си дава парите за подобен род измами...
Reply

tervvel - Извинявай за въпроса може да съм пропуснал но не ми се чете всичко отначало. Къде ( кой )е монтирал въпросната инсталация тъй като в мен остава остава съмнението че нещо не е както трябва.
Тишо логически си прав но да направим една съпоставка с климатиците например. Те консумират една мощност и отдават значително по голяма по книга. Трябва ли да се съмняваме и в това? Следва че законите леко не важат ако имаме налице вметнато условие.(Вярвам си наясно)
Аз също подхождам с съмнение но и с надежда технологийте да да променят някое и друго статукво.
Reply

Mitachi850 Wrote:tervvel - Извинявай за въпроса може да съм пропуснал но не ми се чете всичко отначало. Къде ( кой )е монтирал въпросната инсталация тъй като в мен остава остава съмнението че нещо не е както трябва.
Тишо логически си прав но да направим една съпоставка с климатиците например. Те консумират една мощност и отдават значително по голяма по книга. Трябва ли да се съмняваме и в това? Следва че законите леко не важат ако имаме налице вметнато условие.(Вярвам си наясно)
Аз също подхождам с съмнение но и с надежда технологийте да да променят някое и друго статукво.

Точно за климатиците си в заблуда, климатика нито топли нито охлажада. Климатика само пренася поплината навън или навътре .
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

... е па, гледах, слушах, четох... и нали сърце юнашко не трае... не можах да се сдържа....

нека да видим какво става в двигателя ви в който постъпва водород от водородната ви клетка, как изгаря и колко енергия се получава:
2 H2(g) + O2(g) → 2 H2O(l) + 572 kJ (за водната пара която се образува в двигателя ви няма да казваме нищо, то си е ясно че мястото й никак не е там :mrgreen:

а сега да видим колко енергия ни трябва за да го получим този водород от водата чрез електролиза, тък като не става дума за теория и имаме загуби, означава че ни трябва малко повече енергия от тези 572 kJ за да разделим две водни молекули и да получим:
2 H2O(l) - Е(> 572 kJ) → 2 H2(g) + O2(g) и с просто око се вижда че изразходваме повече енергия от колкото получаваме.... е някой ще каже да но на компютъра ми показва по-малък разход, защо е така? - защото заместваме същият обем гориво с по-калорично и затова компътъра показва по-нисък разход, но това гориво е получено със загуба на енергия - повече енергия сме вложили за получаване на водород от колкото ще получим при изгарянето му. В този си вид водородната клетка с нищо не допринася за по-икономичната работа на двигателя ви... за да работи системата ви, трябва външен енергиен източник с който да направите електролизата... и тук инжинер Ганев (съвременния бай Ганьо) няма да се стърпи и ще каже - ами оти не си взема един акумулатор да си го заредя с ток за 1-2 лева, да навием масурот, газ до дупка и дим да ни няма... и ето ти работеща система и имаме някаква ефективност... и вече можем да направим някакви измервания... успех на хората които искат да опитат и чакаме резултати 8-)
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply

малко спам.
Какво сте се хванали за Водорода и Кислорода.
В горивната камера има и други химични елементи.
И ще ми обясните ли някой от по-знаещите какво става в гор. камера при работния процес.
Разбрах че ако разчитам само на вода няма да свърша работата.
Помислете малко стига сте си чесали клавиатурите само.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

И колко по-малко гориво се харчи, викате ? Smile Да надигна "молекулите" на тая тема, че май леко поУмрела!
VW Golf II'84-ex AUDI 100 C4'93-ex
Volvo V40 MY96 1.8i 85kW-еx
VW PASSAT B5.5'02 1.9TDI PD-ex, C3'03 1.4HDI 50kW-ex
Volvo V70 II MY02 2.4 D5 120+kW+M56, 307face'06 1.6HDI 81kW-ex
Volvo V70 II MY05-face 2.4 D5 120kW+AW55-50SN - на части
Volvo V70 III MY09 2.4 D5 136+kW TF-80SC-ex, Rav4'06 2.2D4D 100kW-ех
Volvo XC60 MY09 2.4 D5 136+kW M66 SUMMUM PAN Angel
Volvo XC60 MY15 D4204T5 TG-81SC FWD
Reply

Наистина ефекта е спорен. Темата остана недоизследвана поради липса на достатъчно ентусиасти.
Reply

Комшията ми се занимава с такива щуротии, и сега ходиха да монтират тестово на градския транспорт в Лондон, и ако им хареше резултата да оборудват всичко. Сега може би при автобуси в градски условия с разход от 40-50/100 км може би ще има ефект, но при кола с разход 8-10/100...... Спорна е работата
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

ico850 Wrote:
tervvel Wrote:Кокото до водородните клетки полза от тях има.Колко зависи от колата,клетката и от задкормилното устройство.
Всеки който има такава клетка говори и за различни икономий.Не голями,но икономий.А да ли си струва да си сложиш това чудо май трябва всеки сам да си прецени.Аз ще си сложа пък да става каквото ще.
Слагай колега, аз съм си сложил и на трите коли и си карам без да ми дреме за мнението на колегите, все още чакам нещо да се счупи от водорода, но уви здрави са пущините, а вече доста време ги мъча :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

От тези колеги се надявам на мнение Smile Било то положително или отрицателно! Все си мисля, че заради по-доброто смесване на горивни вещества, би трябвало да има съществено подобрение, но все пак, очаквам обратна връзка от някой тестер Smile
VW Golf II'84-ex AUDI 100 C4'93-ex
Volvo V40 MY96 1.8i 85kW-еx
VW PASSAT B5.5'02 1.9TDI PD-ex, C3'03 1.4HDI 50kW-ex
Volvo V70 II MY02 2.4 D5 120+kW+M56, 307face'06 1.6HDI 81kW-ex
Volvo V70 II MY05-face 2.4 D5 120kW+AW55-50SN - на части
Volvo V70 III MY09 2.4 D5 136+kW TF-80SC-ex, Rav4'06 2.2D4D 100kW-ех
Volvo XC60 MY09 2.4 D5 136+kW M66 SUMMUM PAN Angel
Volvo XC60 MY15 D4204T5 TG-81SC FWD
Reply

Здравейте Колеги,
Имам познат, който от три години вече чака да разбере колко точно е икономията от монтираната в неговата кола водородна клетка, но в крайна сметка стигна до извода, че не си заслужава инвестицията (около 900 лв. е струвала, произведена от варненска фирма, а е имало възможност за почти двойно по-висока цена да си монтира "западна" такава).
Човека не кара колата само от дома до работата, а на година има между 40 и 50 000 км. зад гърба си.
Ентусиазма в началото разбираемо беше огромен, но резултатите така и не оправдаха така шумно рекламираната стока.
Една от алтернативите за евтино и еко гориво е биоетанола - Е 85, но за съжаление завода в България даже когато произвеждаше тази суровина на 100 процента я изнасяше извън страната. Вече завода не функционира. Жалко. Инвестицията за бензинов автомобил е около 200 лв. и смяна на съединенията, че биоетанола е много агресивен към тях.
Алтернативата за евтино гориво в България остава само газ с доста условности и за сметка на обема... "За всеки влак си има пътници" обаче...
Поздрави
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)