The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За водородните клетки

#21
yuckuJackD Wrote:Инфоцентъра - ОК, колонката какво ще покаже... там е истинския тест.
Очаквам с нетърпение разултати Smile
ЧЕСТИТО
Инфоцентъра е проверяван по тази метода, а и едва ли в България има колонка която да мери по-точно от ифоцентъра на Volvo :wink: :wink: :wink:
Държа да отбележа, че този резултат е при икономично каране и не ми се вярва че може да слезе по-надоло :!: :!: :!:
Битува мнението, че при турбодизелите резултатите били още по-впечатляващи - и това скоро ще го проверя лично, че аз съм от тия дето докато не видят не вярват :twisted: :twisted: :twisted:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#22
ОК, ще се съглася с теб.
А не те ли притесняват детонации в кутията на възд ф-р? Или ти си я "боднал" след нея - в гофрираната тръба. Ако гръмне там отиде МАФ-а примерно.
Аз до колкото разбрах си е почти(има доста прилики и разлики разбира се) една обикновенна газова уредба, ако го възприемеш след изпарителя нататък. Т.е. имаш си възпламеним газ, който го add-ваш в мотора заедно с въздуха.
И какво се случва на празен ход - влиза богат на гориво въздух, ламбда сондите казват "Неее, тука горивото е много, ще го намалим". Компа го намля и така... ОК ами ако прозведеш повече въглерод отколкото можеш да използваш?
Въпростите ми са съвсем истински, нито са ретоични, нито са заяждане. След първия ти пост в тази тема се заинтересовах и прочетох това-онова, но никъде не са разглеждани именно тези въпроси.
Ако искаш дай да се прехвърлим в скайп - viliobg Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#23
yuckuJackD Wrote:ОК, ще се съглася с теб.
А не те ли притесняват детонации в кутията на възд ф-р? Или ти си я "боднал" след нея - в гофрираната тръба. Ако гръмне там отиде МАФ-а примерно.
Аз до колкото разбрах си е почти(има доста прилики и разлики разбира се) една обикновенна газова уредба, ако го възприемеш след изпарителя нататък. Т.е. имаш си възпламеним газ, който го add-ваш в мотора заедно с въздуха.
И какво се случва на празен ход - влиза богат на гориво въздух, ламбда сондите казват "Неее, тука горивото е много, ще го намалим". Компа го намля и така... ОК ами ако прозведеш повече въглерод отколкото можеш да използваш?
Въпростите ми са съвсем истински, нито са ретоични, нито са заяждане. След първия ти пост в тази тема се заинтересовах и прочетох това-онова, но никъде не са разглеждани именно тези въпроси.
Ако искаш дай да се прехвърлим в скайп - viliobg Smile
Това за детонациите и на мен ми беше много интересно, но след като изчетох де що намерих в нета, а то е много, никъде никой дори не споменава за детонации, Браун газа е пълна мистерия и за много негови свойства науката няма никакво обясние :roll: :roll: :roll:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#24
Мисля си, че единственото което ще постигнете е да си счупите двигателите...
Reply

#25
Tisho Wrote:Мисля си, че единственото което ще постигнете е да си счупите двигателите...
Kakто се казва: "Ще поживеем, ще видим"
И да ги счупим света няма да спре да се върти я Big Grin Big Grin Big Grin
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#26
Мен пък ме кефи идеята,и смятам при първа възможност да опитам тая дяволия.

There is no place like 127.0.0.1
Reply

#27
Разгледах подробно фирмите, които предлагат клетките. Искам да споделя мнението си:
1. Техниката и монтажа на всички са изключително зле издържани. Какво имам в предвид- кой сковал кутия, кой прекарал някакви тръби.. Апаратурата е страшно "жълта" и имам чувството, че не от китай, а не знам къде е правена и кой и е "дизайнера"..
2. Замерихте ли колата с това чудо как се държи? Четох, че един режим се ползвал за бавно каране и др за по-бързо?
3. Замерения от колегата Ico850 разход е с около 28% по-нисък от нормалния му, което е супер. Въпреки това остава скъпо да се кара на бензин в случая и съм далече от мисълта, че икономията е толкова при атмосверен дгв. Разглеждах линковете по-горе и мернах една Г-класа турбо дизел, на която бяха написали хората икономия под 20%?
Reply

#28
Според мен е малко относително това понятие икономия, като има доста неща които ме карат да съм прекалено скептичен към това чудо.
1. Какъв ток е нужен за електролизата и получаването на този газ?
2. Колко литра от въпросния газ произвежда това чудо?
3. Какво правим със силно корозивния ефект на водорода? Като за начало всички бутала, клапани и др. ще бъдат почистени до блясък, а после?
4. Какво точно променя добавянето на този газ, че да доведе до икономия на бензин. Заместваме 30% от бензина с този газ? Енергията нужна за производството на тези 30% каква е?
Reply

#29
Голям ток е нужен за електролизата ,при положение , че отчита около 30А , а често използвания амперметър е от стрелковите ,,сделано в ссср" понеже повечето цифрови американски..... издавали багажа .Сподели човек занимавал се с тези машинки :!:
Reply

#30
В моя квартал един човек монтира такава системка с американски компютър-цена 1200 лева.
Има и по-евтини варианти около 700 лева...
Казаха ми,че голям процент от камионите в САЩ били с монтирани водородни клетки.Тъй като и аз се оринтирам към нещо такова-радвам се,че и тук има такава тема Smile ico850 следя с интерес всяка новинка и от теб Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)