The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За водородните клетки

#41
Лично познавам дистрибутора на единствените българско прозивеждани водородни клетки, лицензирани в Германия. Човека ми е много стар приятел и негови роднини са почнали този бизнес и са го развивали известно време преди да излезнат на пазара. Мога много да ви говоря защото съм се интересувал по въпроса но нека обясня накратко:

- Водородните клетки наистина спестяват гориво. КОЛКО - зависи от това какво е горивото (дизел, бензин или газ), как се кара колата и дали се сменят консумативите по водородната клетка редовно.

- Проблеми с електрониките на колите, които засичат проблеми в горивната смес наистина се получават. Затова пичовете още не са на 100% на пазара и тестват и разработват в момента софтуер за тази клетка, които ще подобри и премахне такива проблеми на 99%. Наскоро една нова 7ца БМВ изгоря с компютри за 3 хилки заради такава клетка. Затова тази технология се развива върху автомобили които тези пичове исползват за тестови.

Самата технология работи и е лицензирана и патентована. Максималната и ефективност и надеждност са в процес на развитие. Очаквам до половин-една година на има на 100% работеща водородна клетка. Виждал съм устройството - доста е компактно и съвместимо за инсталация. Покупката на такова устройство + инсталацията my не излиза повече от 600-700 лева.

Ако има наистина заинтересовани хора - ще ви държа в час с последните новини по разработките. Днеска се чух с него и го питах по темата и ми каза че има такава, работеща успешно на Пажеро.
[Image: ab194169.gif]
Reply

#42
Sk1walker Wrote:Наскоро една нова 7ца БМВ изгоря с компютри за 3 хилки заради такава клетка.

:lol:
Интересно ми е как лоша смес може да прецака компютър на кола. :roll:

Sk1walker Wrote:Самата технология работи и е лицензирана и патентована. Максималната и ефективност и надеждност са в процес на развитие. Очаквам до половин-една година на има на 100% работеща водородна клетка. Виждал съм устройството - доста е компактно и съвместимо за инсталация. Покупката на такова устройство + инсталацията my не излиза повече от 600-700 лева.

Ми дайте да го видим това, де. Да се направят реални замервания, на това колко енергия е необходима за генерирането на въпросния митичен газ и как я смятате таз икономия...
Интересно ми е защо като попитам за мерене и тестване на реалните икономии, изобретателите и феновете на тези прехвалени технологии потъват някъде и повече не се появяват?

Междодругото това с лицензите и патентите, си е малко смешно предвид какви глупости човек може да намери в патентните ведомства на почти всички държави. Smile
Reply

#43
Абе и аз питам за мнението на бензиноколонката (или кой на каквото си кара), но получвам само отговори - бордовия показва еди-колко-си
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#44
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vbox7.com/play:f5c5c51cd9">http://www.vbox7.com/play:f5c5c51cd9</a><!-- m -->

Ето малко повече по темата.
Volvo V40 2.0, 1999, 140hp, automatic, ГИ
Reply

#45
Tisho Wrote::lol:
Интересно ми е как лоша смес може да прецака компютър на кола. :roll:

БМВ-то (особено 7ка) е едно от най-бъгавите возила по пътищата. Знам, защото познавам не един собственик на такава кола, както и хора по БМВ сервизи които пищят по цял ден.

Tisho Wrote:Ми дайте да го видим това, де. Да се направят реални замервания, на това колко енергия е необходима за генерирането на въпросния митичен газ и как я смятате таз икономия...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ehybridcar.eu/bg">http://www.ehybridcar.eu/bg</a><!-- m --> - Ето ги хората, това им е официалния сайт. Свързваш се с тях и го гледаш, Аз съм го виждал наживо и знам че работи. Познавам и основният им дистрибутор за София (както споменах), тъй че мога да те срещна и с него.
[Image: ab194169.gif]
Reply

#46
Здравейте, от седмица си купих Volvo S40, 1.8 16 V заедно с водородна клетка. Когато я купих ми казаха, че сваляла разхода от 8 на 10 до 4 на 100. Но вече карам седмица и забелязвам, че разхода ми идва дори 9 на 100! Не знам какво става, не я настъпвам много, карам нормално и пак ми излиза дебел разхода, а водородната клетка си работи нормално и сипвам колкото е необходимо дестилирана вода. Интересува ме с кого мога да се свържа и да ми каже дали наистина трябва да се сменят някакви консумативи по тази клетка и дали наистина има някакъв ефект като цяло за сваляне на разхода на гориво. Дори 10 % да свали пак ще бъда доволен, но ако няма полза не знам. Моля да се свържете с мен на скайп - staind81 или мейл - <!-- e --><a href="mailto:iliangeorgiev81bg@gmail.com">iliangeorgiev81bg@gmail.com</a><!-- e -->. Разбира се ще очаквам и новини по темата тук някой да пише.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.design2you.org">www.design2you.org</a><!-- w --> - да си в крак с модата!
Reply

#47
Този разход 9/100 градско каране ли е? Ако е така значи имаш икономия от порядъка на 2-3 литра гориво на 100км което си е супер.На този двигател разхода в града е около 11-12/100. А това за 4/100 при този мотор ми звучи нереално.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#48
СПАААм: Той разхода си е четири , но са ГАЛОНИ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#49
ico_kosara007 Wrote:Този разход 9/100 градско каране ли е? Ако е така значи имаш икономия от порядъка на 2-3 литра гориво на 100км което си е супер.На този двигател разхода в града е около 11-12/100. А това за 4/100 при този мотор ми звучи нереално.
Междодругото оказа се, че беше изгоряло релето на водородната клетка и го смених със 70 ампера, старото беше с 30 ампера. И сега клетката работи вече нормално и до 2,3 дни ще имам представа колко харчи, но малко ме изненада с това, че на този двигател разхода е 11,12 на 100, това е адски много според мен, като я взех ми казаха , че харчи 8 на 100, може и да са ме заблудили и както казваш да е голям разхода, но тия дни ще видим колко ще излезе разхода след като водородната клетка вече работи нормално.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.design2you.org">www.design2you.org</a><!-- w --> - да си в крак с модата!
Reply

#50
Разхода от 11 12 на 100 е примерно за София.А ако я караш в Сливен е друга бира.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)