The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За водородните клетки

#81
Здравеите колеги , да споделя и моя скромен опит.
Първо целия процес се основава на елементарна електролиза , ако се сещате това опитче го правихме някога в основното у -ще 6-7 клас по химия мисля. До колкото имам спомен проциса е описан от Фарадеи някъде 18 век , а век по-късно Юл Браун който всъщност е българския учен Илия Вълков открива метод за създаване на гориво от водата, а именно браиновият газ или оксиводорода. Който се интересува повече от историята и теорията на това гориво да търси в нета , има огромно количество информация Wink .
Та какво направих аз преди има няма 4-5г, на пвц тръба Ф50 с дължина около 15см навих хром никелова тел с диаметър 2-2,5мм / голям зор беш Big Grin тая тел е толкова твърда / . Намотките представляват нешо като реотана на сешоар , намотките са две вървят успоредно и не се допират /казах ви голям зор беше/. Цялото това нещо е натикано в буркан Big Grin с вместимос 1,5л, на въпросния буркан бях пробил капачката и залепил два щуцера с диаметър 5мм и разбира се двата извода на намотките. В системата участва още един буркан които играеше роля на воден филтър. Цялата система беше свързана към мпс-то по следния начин : от отдушника на капака на клапаните вех въздух под някакво малко налягане , вкарах го в първия буркан ,които играе роля на воден филтър и ролята му беше да обере маслените пари, от него във втория буркан , които фактически е нно генератора и от него в двг-то. А забравих да спомена колата е опел омега 2000м3 115кс двигатела с20ne на метан . В нно генератора / демек във втория буркан / наливах вода пречистена с процеса обратна осмоза и за реактив / не знам защо никой не споменава за такъв / използвах натриев бикаронат /сода бикарбонат/ . При подаване на напрежение към намотките ясно се виждаше , че протича бурен процес.
Ефекта беше ,че пробега с едно зареждане на метан се увеличи от 220км на 260км. Е тия 40км разлика ми бяха ползата от моя самоделен нно генератор.
След може би 4-5 месеца намотката окъси някъде и така и го пенсионирах това нЯщо. Иначе не бях мерил консумация но предпазитела който бях сложил беше 10А и си държа до последно , а и друго на около 700-800км наливах литр вода и сода.
С колега се бяме амбицирали да постигнем повече, а тогава имахме възможност да експериментираме и стигнахме до следните изводи:
- желателно е площа на електрадите да е максимално голяма според съда в който се извършва процеса
- оказа се ,че процеса протича по бурно с ток с някаква честота която по някакъв начин резонира с електролита
- най- голямо количество газ при равни други условия се отделя с реактив калиева основа.
Това е от мен поздрави Wink
[Image: ab199582.gif]
подписи для форумов
Волга ГАЗ 24-А с двигател 220D - минало
полски Фиат 125 - минало
MAZDA 323 1.3 - минало
OPEL OMEGA 2.0I - минало
ГАЗ  69 - настоящ
VOLVO S80 2.5TDI автоматик  Русе - настоящ
SUBARU FORESTER 2.0I 125HP - настоящ
Reply

#82
aleksandar_stefanov Wrote:- оказа се ,че процеса протича по бурно с ток с някаква честота която по някакъв начин резонира с електролита

Wink

Доста съм чел в нета по въпроса,и останах с впечатлението,че това е ключа към бараката.( - оказа се ,че процеса протича по бурно с ток с някаква честота която по някакъв начин резонира с електролита).Ако тази някаква честота се намери точно каква е,то тогава колата ще може да върви изцяло на водород.
Reply

#83
И моята кола е с двигател B5244S на газ. Следя темата с интерес. Успех колеги!
[Image: 2012-volvo-s60-polestar-concept-performance]
Reply

#84
tervvel Wrote:
aleksandar_stefanov Wrote:- оказа се ,че процеса протича по бурно с ток с някаква честота която по някакъв начин резонира с електролита

Wink

Доста съм чел в нета по въпроса,и останах с впечатлението,че това е ключа към бараката.( - оказа се ,че процеса протича по бурно с ток с някаква честота която по някакъв начин резонира с електролита).Ако тази някаква честота се намери точно каква е,то тогава колата ще може да върви изцяло на водород.

Да така е ток-а трябва да се модулира амплитудно със звук от песента радка пиратка. Пробвал съм с други например със Сепултура но прекалено много се вдига КПД-то на генератора и един път като модулирах с песента на Soulfly -Inflikted се получи КПД от порядъка на 721.1934127е10% и вместо да тръгна с колата като подадох повече газ за да изпреваря една каруца с два коня, си изтърках гумите и джантите в асфалта, а каруцата пропадна в образувалите се от това кратери и все още водещи археолози я издирват къде е. Някой теории на водещи учени свързват случката и с земетресението в околностите на Перник, но аз не мога категорично да потвърдя или отхвърля подобна теория. :roll:
Както и да е нека се върнем на технологията, като следващото което ще прочетете е супер секретно и трябва да остане в тайна. След като го прочетете е необходимо веднага да го забравите, да нацепите компютъра с тесла, а монитора да сложите в микровълновата на 900W за половин час за да го изпечете, защото това е много опасна технология и от сайта мазето точка ком няма да ми простят, че съм я разкрил и ще пратят агент под прикритие за да ме анихилира.
Модулирайки честотата на ток-а амплитудно с звука от песента Радка пиратка вие трябва да изместите ток-а спрямо напрежението с 0,02%, като по този начин се получава икономия от 101.5%
Задължително измерванията трябва да бъдат извършени с следния строго секретен уред:
   
В противен случай(мерейки с друг уред) няма да можете да постигнете необходимите настройки и абсOлютно никаква икономия.
С постигната икономия от 101.5% се получава така, че като върви колата вместо да харчи бензин то тя връща. За момента съм си решил проблема като използвам върнатия бензин да го наливам в колата на жената -> тя е дизел ама той върнатия бензин е много специален може да го сложиш и на дизелова кола като се постига икономия от 3-4л на 100км. Колата става два пъти по мощна и 10 пъти по тиха.
Време е да спирам с писането за сега, защото се налага да слизам в гаража за да калибрирам със супер секретния уред, като ще се опитам да постигна икономия от 101.62%.
Преди малко промених програмата на управляващия процесор като на адрес 0xF4A102 написах командата nop. Така с промените и предстоящата калибрация се надявам да постигна желаната икономия.
Reply

#85
   
Reply

#86
   
Reply

#87
Да така е ток-а трябва да се модулира амплитудно със звук от песента радка пиратка.......[/quote]
Направо можеш да си отвориш чалга - бензиностанция Big Grin Big Grin Big Grin .
Reply

#88
Да така е ток-а трябва да се модулира амплитудно със звук от песента радка пиратка.......[/quote]
Направо можеш да си отвориш чалга - бензиностанция Big Grin Big Grin Big Grin .
Reply

#89
Tisho Wrote:
tervvel Wrote:
aleksandar_stefanov Wrote:- оказа се ,че процеса протича по бурно с ток с някаква честота която по някакъв начин резонира с електролита

Wink

Доста съм чел в нета по въпроса,и останах с впечатлението,че това е ключа към бараката.( - оказа се ,че процеса протича по бурно с ток с някаква честота която по някакъв начин резонира с електролита).Ако тази някаква честота се намери точно каква е,то тогава колата ще може да върви изцяло на водород.

Да така е ток-а трябва да се модулира амплитудно със звук от песента радка пиратка. Пробвал съм с други например със Сепултура но прекалено много се вдига КПД-то на генератора и един път като модулирах с песента на Soulfly -Inflikted се получи КПД от порядъка на 721.1934127е10% и вместо да тръгна с колата като подадох повече газ за да изпреваря една каруца с два коня, си изтърках гумите и джантите в асфалта, а каруцата пропадна в образувалите се от това кратери и все още водещи археолози я издирват къде е. Някой теории на водещи учени свързват случката и с земетресението в околностите на Перник, но аз не мога категорично да потвърдя или отхвърля подобна теория. :roll:
Както и да е нека се върнем на технологията, като следващото което ще прочетете е супер секретно и трябва да остане в тайна. След като го прочетете е необходимо веднага да го забравите, да нацепите компютъра с тесла, а монитора да сложите в микровълновата на 900W за половин час за да го изпечете, защото това е много опасна технология и от сайта мазето точка ком няма да ми простят, че съм я разкрил и ще пратят агент под прикритие за да ме анихилира.
Модулирайки честотата на ток-а амплитудно с звука от песента Радка пиратка вие трябва да изместите ток-а спрямо напрежението с 0,02%, като по този начин се получава икономия от 101.5%
Задължително измерванията трябва да бъдат извършени с следния строго секретен уред:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
В противен случай(мерейки с друг уред) няма да можете да постигнете необходимите настройки и абсOлютно никаква икономия.
С постигната икономия от 101.5% се получава така, че като върви колата вместо да харчи бензин то тя връща. За момента съм си решил проблема като използвам върнатия бензин да го наливам в колата на жената -> тя е дизел ама той върнатия бензин е много специален може да го сложиш и на дизелова кола като се постига икономия от 3-4л на 100км. Колата става два пъти по мощна и 10 пъти по тиха.
Време е да спирам с писането за сега, защото се налага да слизам в гаража за да калибрирам със супер секретния уред, като ще се опитам да постигна икономия от 101.62%.
Преди малко промених програмата на управляващия процесор като на адрес 0xF4A102 написах командата nop. Така с промените и предстоящата калибрация се надявам да постигна желаната икономия.
Май си си объркал професията,с твоя стил на писане спокойно можеш да пишеш статий в наякой вестник или сайт.Беше ми забавно да го чета.А иначе съвсем не съм толкова наивен,че да си мисля че стават чудеса.Аз имах предвид за производството на чист водород чрез електролиза,там троблема е че за процеса се изразходва повече енергия от колкото се произвежда.Твърди се че някой учени са открили "някакъв" катализатор и с някаква честота на тока процеса става смислен,но това е малко по средата между науката и митовете.АЗ по-принцип не вярвам (око да види ръка да пипне).
Иначе не е далеч времето в което вярвам,че ще караме на водород,постоянно се ръботи по въпроса ето и един пример-http://greenjotter.org/producing-hydrogen-water-sunlight.
Reply

#90
Кокото до водородните клетки полза от тях има.Колко зависи от колата,клетката и от задкормилното устройство.
Всеки който има такава клетка говори и за различни икономий.Не голями,но икономий.А да ли си струва да си сложиш това чудо май трябва всеки сам да си прецени.Аз ще си сложа пък да става каквото ще.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)