The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
проблем с мотора губи мощност

#31
Между другото като писах поста по горе все още силикона беше в процес на съхнене и колата седеше пред блока .....час два след тва като се качих в нея и ми се стори леко спъната на малките обороти. Качвам снимка за да няма недоразумения. А няма ли начин тази прахосмукачка да се оправи или поне да разбера със сигурност работи ли или не .

P.S. А опашката я сложих за да държи маркуча на място


Attached Files Thumbnail(s)
   
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#32
Прахосмукачката се намира под кутията с бушони при двигателя. Включва се за 120 секунди след палене ако температурата на антифриза е под 40 градуса. Когато работи се чува.

Цялата тази сложна система за 1200 евро има за цел да подгрее катализатора при студен старт. 1998 година е махнато защото освен да се разваля друго не прави.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#33
Колеги, хайде да ви помоля някой да снима тази прословута прахосмукачка :mrgreen: . Има я на схемата, но снимката ще свърши повече работа.Предварително благодаря!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#34
Ам виж са аз за първи път тук видях че и викат така но иначе се казва въздушна помпа а мястото и е много калпаво и не се стига лесно или поне често до нея ,затова свалих снимка от нета. А след не много дълго ровене открих и предназначението на системата за която Жоро говори:

"Система за впръскване на въздух се използва, за да се инжектира свеж въздух в изпускателните колектори чрез контролиращ клапан (3). Въздухът се създава от въздушна помпа(1).Системата използва спирателния вентил(2), който се използва за предотвратяване на обратен ефект в изпускателната система по време на внезапно намаляване на скоростта. Когато педалът на газта се натисне внезапно има вероятност да се създаде твърде богата гориво-въздушна смес , която обикновено не може да бъде изгорена. Тази смес става горима, когато достигне ауспуха и се смеси с инжектиранив въздух Спирателен кран усеща внезапно повишаване на вакуум в смукателния колектор, който кара клапана да се отвори, позволявайки на въздуха от въздушна помпа, да премине през вентила и заглушителя в атмосферата"

Абе с две думи дрън дрън та пляс .. по мое мнение <придобито от Жоро и от самия мен след подробен оглед и проби> само пречи.

Извинения на Жоро че изкривих неговото обяснение по темата,


Attached Files Thumbnail(s)
       
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#35
Не си го изкривил само, че обяснението кога се включва не важи за B4204S и B4184S - там работи само 120 секунди след запалване на студена кола, което прави системата още по безмислена.

Единствената врътка при махането е да се остави релето - компютъра си го търси и се оплаква ако го няма.

На всичкото отгоре всичките клапани са патент на Pierburg и няма ментета. Аз се бях разровил колко ще ми излезе да я възстановя - 1400 лв. С прахосмукачка от Ауди след преправяне на конекторите за въздух и преправяне на клапани от форд и Ауди - 400 лв.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#36
При мен клапани 4 и 2 бяха сдали багажа, като 4 беше заял отворен, а 2 беше "разпрашен" и се дочупи като взех да го свалям . След сваляне на системата неможах да си позная колата, при мен оказваше огромно влияние Wink например умерено нагорнище на 5-а неможех да качвам... за разлика от сега :twisted:, а и беше твърде тромава в ниските, сега се оправи. Иначе моя "прахосмук" е здрав Big Grin не е скапан
Reply

#37
А как може да се разбере дали клапаните за здрави/работещи/ или не ?
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#38
Като духаш през тях, ако духаш през ауспуха - заминали са. Още ли не си разкарал това еко недоразумение?! Ако не го разкараш докато караш тази кола само с него ще се занимаваш. Волво са го разкарали ти още го бавиш.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply

#39
Незнам дали си въобразявам или не , но като му махна силикона <от долу е счупен и аз го залепих > тоя черния датчик номер 2 на схемата по горе и ми се струва, че колата, като че ли има повече "ряз" от колкото, като е запушен,но въпреки това си карам със тая система.Утре обаче ще пробвам по твоя начин с духането и ако се окаже не работещо ще пиша в тази тема за консултация, как да го разкарам и кое да оставя понеже четох някъде че комп-а си търси маф сензора май беше и ако го няма мрънка Smile
Сега се сещам обаче, че един път надух маркуча, който отива към двигателя и нямаше никакво съпротивление, като от преграда по пътя създадена от клапан 4 или с други думи той, или си седи отворен при неработещ двигател, или е дал фира.
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#40
Клапан 2 се разваля като се развали клапан 4 - клапан 4 пази горещи газове да не достигат 2, обикновено блокира отворен от корозия и горещите газове тръгват към въздушния филтър като прецакват всичко по пътя.

Като махнеш силикона колата поема свеж въздух с кислород, когато има силикон колата поема изгорели газове - в цилиндрите има въздух беден на кислород, който не успява да изгори сместа. Ламбда сондата засича недоизгоряла смес и намалява бензина.

МАПа няма нищо общо с тази система в тази кола - при новите коли е специално програмиран да следи тази еко щуротия, но при тази кола не е така. Единственото което се следи от компютъра е релето на самата прахосмукачка и соленоида 3. Оставяш им конекторите включени и компютъра приема всичко за работещо.

За махането - сваля се клапан 4 с ключ 22 и се запушва тръбата на която е навит с метална водопроводна тапа 1/2 цола. Може да уплътниш тапата с тефлонова лента, но не с кълчища. Аз не съм я уплътнявал. Маркучето от двигателя към соленоида 3 се запушва. Маркуча между прахосмукачката и въздушния филтър се запушва с тапа за PVC водопровод 40 мм.

Ако наистина държиш да поправяш системата най-евтината оферта е 850 лв с части от ebay. Системата е актуален патент на Pierburg и няма ментета. Всичко е оригинална част на Pierburg. Аз си мислех да я поправям, но реших да си купя нови гуми за тези пари.
------------------------------------------
Volvo V40 1997, 2.0
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)