The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблеми с волво С40

#31
Аз процедурата я правих на 71к км като почетох в английските сайтове, а никъде не съм виждал да пише че се прави такава профилактика.На тези километри какви гадории имаше вътре си представям на 108к какво ще е. Процедурата не изисква никакви сервизи, а общи технически познания и много внимателно при почистване на сензорите!!!! супер финни са а струват торба с пари. Спрей, памук на пинсета (клечки за уши колкото и смешно да звучи) и тънко пипане - това е рецептата. А тръбата от EGR към колектора бас ловя че вътрешния диаметър ще е станал 3 пъти по малък от натрупан нагар, но това е заради прекрасната нафта по българските бензиниостанции :evil:
Reply

#32
Колеги, а има ли такива подобни процедури и за моето волво 1.9 td 1998 ?? Ако има, кажете какво трябва да се прави, разглабя, почиства и какви препарати да се ползват, марка предназначение и т.н Благодаря ви.
d4192t 1998
Reply

#33
bong_666 Wrote:Колеги, а има ли такива подобни процедури и за моето волво 1.9 td 1998 ?? Ако има, кажете какво трябва да се прави, разглабя, почиства и какви препарати да се ползват, марка предназначение и т.н Благодаря ви.

Колега bong, принципно нямам познания за 1,9td мотора, но принципа е същия. Трябва да изчистиш MAF(Mass Air Flow) сензора който е непосредствено точно след въздушния филтър. Ето една подобна тема от колегите от пежо форума:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=14&t=25315">http://www.peugeotclub.info/forum/viewt ... 14&t=25315</a><!-- m -->

Как да почистиш EGR за какво е и т.н. има много теми в нета, но може да видиш тук - много добре е обяснено Wink

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=14441">viewtopic.php?f=26&t=14441</a><!-- l -->

Успех!
Reply

#34
MAF-а се чисти със спрей. Продават го по магазините за авточасти. Купувал съм си от Autohelp и се казва Air flow sensor cleaner. Сваля се сензора - може и с тръбата на която е. Духа се със спрея. Съхне и толкоз. Не е добре да се пипа, много е нежен. Друг сензор е за налягането на въздуха от кулера. Той трябва да е на въздуховода. Едва ли се замърсява, тук важно е да не е хлабав на мястото си. EGR-а е на колекторите за въздуха. През него минават изгорели газове, обратно към цилиндрите, в определени режими на двиателя. Поради това, в него се отлагат сажди, които след време затрудняват движението му. След време, могат да запушат дори отворите. При това, се нарушава, най-общо казано "въздушния баланс" на двигателя. Могат да се наблюдават вибрации, "забиване", загуба на мощност, дим от ауспуха и пр. Замърсяването зависи от състоянието на двигателя и качеството на горивото, но е неизбежно по принцип. Почистването е силно препоръчително през около 30к км или при симптоми. Обикновено дава добър резултат. В повечето форуми на различните марки, се обсъжда почистването, както и ефекта от елиминирането на този клапан. Едни от най задълбочените мнения съм чел във форума на Рено, където прекарах няколко години с една Лагуна-2. Общо взето се стигна до разбирането, че елиминиране на EGR не е добро решение, заради екологията и заради температурното натоварване на турбото.
S40 2,0D 2008
Reply

#35
gi.ivanov Wrote:MAF-а се чисти със спрей. Продават го по магазините за авточасти. Купувал съм си от Autohelp и се казва Air flow sensor cleaner. Сваля се сензора - може и с тръбата на която е. Духа се със спрея. Съхне и толкоз. Не е добре да се пипа, много е нежен. Друг сензор е за налягането на въздуха от кулера. Той трябва да е на въздуховода. Едва ли се замърсява, тук важно е да не е хлабав на мястото си. EGR-а е на колекторите за въздуха. През него минават изгорели газове, обратно към цилиндрите, в определени режими на двиателя. Поради това, в него се отлагат сажди, които след време затрудняват движението му. След време, могат да запушат дори отворите. При това, се нарушава, най-общо казано "въздушния баланс" на двигателя. Могат да се наблюдават вибрации, "забиване", загуба на мощност, дим от ауспуха и пр. Замърсяването зависи от състоянието на двигателя и качеството на горивото, но е неизбежно по принцип. Почистването е силно препоръчително през около 30к км или при симптоми. Обикновено дава добър резултат. В повечето форуми на различните марки, се обсъжда почистването, както и ефекта от елиминирането на този клапан. Едни от най задълбочените мнения съм чел във форума на Рено, където прекарах няколко години с една Лагуна-2. Общо взето се стигна до разбирането, че елиминиране на EGR не е добро решение, заради екологията и заради температурното натоварване на турбото.

+1 Wink
Елиминирането на EGR-а при нашия мотор няма как да стане - за повече информация във Вадис Wink
Reply

#36
Благодаря ти много, когато се захвана с голямото почистване ще пиша какъв е бил резултата.
d4192t 1998
Reply

#37
Радвам се, че сте дали линк към мойта тема в Пежо форума. Досега съм чистил няколко МАФ сензора и определено има ефект.
За ЕГР клапана трябва добре да се прочете при даден автомобил ако се изолира дали няма да влияе на компютъра. При моя Голф 4 от старо поколение е абсолютно безвредно, а даже препоръчително да се изолира или дори премахне, но при помпа дюза моторите на ФВ груп, НЕ търябва да се изолира а може да се ограничи софтуерно.
Сега се оглеждам за Волво В50 и се надявам Вие колеги от този форум да сте ми от помощ. Пък стана ли собственик на такова возило ще има доста теми със снимки - обещавам.
Засега форума на Волво е доста оскъден откъм информация и снимки на ремонти, да се надяваме да го обогатите.
Поздрави !!!
Reply

#38
Да не чува дявола да го обогатяваме! Wink
Като се дойдох тук от Рено, на мен също форума ми се стори малко скучен. В Рено има епични теми за сериозни ремонти, разгледани подробно и с разбиране. Тук...я някоя крушка изгоряла, я нещо от сорта...бедна работа Big Grin .
Но, аз лично бих предпочел липсата на теми за повреди.
S40 2,0D 2008
Reply

#39
gi.ivanov Wrote:Да не чува дявола да го обогатяваме! Wink
Като се дойдох тук от Рено, на мен също форума ми се стори малко скучен. В Рено има епични теми за сериозни ремонти, разгледани подробно и с разбиране. Тук...я някоя крушка изгоряла, я нещо от сорта...бедна работа Big Grin .
Но, аз лично бих предпочел липсата на теми за повреди.
Тази липса на такива теми мога да оправдая със класата и здравината на Волво пред Рено.Само една дума ще кажа-ВОЛВО и спирам.Мисля че е красноречиво.
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#40
здравейте колеги
и аз бих искал да споделя моя проблем
сутрин,когато паля колата пали без проблем дори и при -15 но
след като поработи 2-3 мин се усеща едно претрисане (все едно двигателя си губи ритъма на работа ) и започва да излиза син пушек през ауспуха
това го прави и при -15 и при +15
когато я покарам километър и 2 и се оправя
някакви идеи какво може да е
колата е В 50 2.0 136 2004 г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)