Mодели XC60, XC70, XC90

Модератор: Група модератори

Проблем в скоростната кутия tcm-002f

Мнениеот samoel4o » Чет Яну 11, 2018 6:34 pm

Здравейте, колеги! Днес направих диагностика на Volvo XC90 2004г. автоматик 163коня и ми излезна tcm-002f,ако някой знае какво е тва, моля да даде съвет.Според мен това е надгробният камък на скоростната кутия, но дано да греша. В другата тема която вчера писах ме бяхте посъветвали да я свържа с Vida, но така и не намерих, но с друга програма успяхме да намерим кода на грешката.,а между другото на таблото ми изписва "Cambio rich. Asistenza" и жълто триъгълниче. Понеже съм от Крумовград и от скоро съм собственик на XC90, моля някой да ме насочи към добър сервиз или ако някой се е сблъсквал с това да помогне.Благодаря предварително.
samoel4o

Горд собственик на: Volvo XC90

Re: Проблем в скоростната кутия tcm-002f

Мнениеот Tisho » Съб Яну 13, 2018 9:29 am

1. Сменяно ли е маслото на кутията?
2. Тресе ли при превключване?
3. На 4-та или 5-та при подаване на газ колата мудна ли е или ускорява нормално?

Всъщност грешката означава, че има проблем с lock-up. Не сработва по някаква причина.
Tisho
Аватар
Модератор

Горд собственик на: XC90 D5

Мнениеот relaksa » Нед Яну 14, 2018 5:29 pm

Имах същия проблем с скоростите и се наложи да я отремонтирам
relaksa

Мнениеот samoel4o » Вто Яну 16, 2018 8:56 pm

Tisho написа:1. Сменяно ли е маслото на кутията?
2. Тресе ли при превключване?
3. На 4-та или 5-та при подаване на газ колата мудна ли е или ускорява нормално?

Всъщност грешката означава, че има проблем с lock-up. Не сработва по някаква причина.

1.Маслото е сменено. 2.Да тресе но не при превключване а при определени обороти или предавка така и немога дая разбера но със сигурност тресе. 3.Да ускоряваси нормално но минали над 80 90 влиза в авариен режим и зацепва на 4 та.После трябва да загася мотора и запаля на ново и скоростите пак се оправят докато не вдигна 80 или 90 и пак същия филм почва а иначе така плавно превключва... Но решали да засиля над 80 и оп готово зацепила е и буквичката д на таблото изчезва и на нейно място излиза чертичка. Ако можеш да помогнеш с съвет благодаря предварително
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
samoel4o

Горд собственик на: Volvo XC90

Форум Статистика