The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



- 850t5r - 01-02-2008

За много години и километри на всички колеги и най вече на колегите с 850-ките.Леко отлонение ;моят борд компютър е ноооого точен ,чак се кефя ,вече му имам 100 процента доверие.Проверявах го хиляди пъти и накрая се предадох; ТОЧЕН.КЕФ никога повече елки и математики. :lol: Smile


- 850t5r - 01-02-2008

За много години и километри на всички колеги и най вече на колегите с 850-ките.Леко отлонение ;моят борд компютър е ноооого точен ,чак се кефя ,вече му имам 100 процента доверие.Проверявах го хиляди пъти и накрая се предадох; ТОЧЕН.КЕФ никога повече елки и математики. :lol: Smile


- BOYCH - 01-02-2008

Сигурно и моя е точен, ама ми дава картинката: "Мили пер галон" ...
И това е същото като да ти кажа: в София тея дни ще е 25-27 градуса по Фаренхайт ... Трябва да си смяташ по една формулка С= 5/9(Ф-32) ...
Та Така и така ще има сметки - по-добре е да са най-старите шофьорски такива, които са изпитани. Затова ги и препоръчвам.

И аз понеже си мисля, /а и след консулт в сервиз - не ми препоръчаха, щото може и други модули да трябва да сменям/, че не е добре да си барам излишно Борд-РС-то ... за част от опцийте все едно го няма. Показва, но еди колко си мили за галон /и резервоара ми побира 18 галона .../ Това е като да смяташ в... лакти или либри ...

И в заключение, закачката ми: Бях впечатлен преди време, че въпреки точните измервателни уреди по бензиностанцийте, знаете ли как си мерят количествата бензинджийте ... с пръчка-метър!
Бензинът е доста летлив и се разширява и свива. Зимно време е по-далавера да се купува :twisted:
Вярно, че там умножават с коефициенти според обема на вместимостта, но затова прагматичната хватка е - не колко ти показва уреда, а колко реално трябва да дозаредиш, когато ти се струва че нещо не е наред.
Първобинто, но ... око е видело и ръка е пипнала... :twisted: Big Grin :lol:

Добре е да имаш уред на който да вярваш! 8)


- BOYCH - 01-02-2008

Сигурно и моя е точен, ама ми дава картинката: "Мили пер галон" ...
И това е същото като да ти кажа: в София тея дни ще е 25-27 градуса по Фаренхайт ... Трябва да си смяташ по една формулка С= 5/9(Ф-32) ...
Та Така и така ще има сметки - по-добре е да са най-старите шофьорски такива, които са изпитани. Затова ги и препоръчвам.

И аз понеже си мисля, /а и след консулт в сервиз - не ми препоръчаха, щото може и други модули да трябва да сменям/, че не е добре да си барам излишно Борд-РС-то ... за част от опцийте все едно го няма. Показва, но еди колко си мили за галон /и резервоара ми побира 18 галона .../ Това е като да смяташ в... лакти или либри ...

И в заключение, закачката ми: Бях впечатлен преди време, че въпреки точните измервателни уреди по бензиностанцийте, знаете ли как си мерят количествата бензинджийте ... с пръчка-метър!
Бензинът е доста летлив и се разширява и свива. Зимно време е по-далавера да се купува :twisted:
Вярно, че там умножават с коефициенти според обема на вместимостта, но затова прагматичната хватка е - не колко ти показва уреда, а колко реално трябва да дозаредиш, когато ти се струва че нещо не е наред.
Първобинто, но ... око е видело и ръка е пипнала... :twisted: Big Grin :lol:

Добре е да имаш уред на който да вярваш! 8)


Re: Колко ни харчат Волвата - krasiii - 01-03-2008

[quote=
"angelov"
az karam S 70 TDI D5,2,5
na 100mili 10 litra oboroti 2200,2300-skorost 130km/4
gradsko11-12litra


Re: Колко ни харчат Волвата - krasiii - 01-03-2008

[quote=
"angelov"
az karam S 70 TDI D5,2,5
na 100mili 10 litra oboroti 2200,2300-skorost 130km/4
gradsko11-12litra


Re: Колко ни харчат Волвата - stefpetkov - 01-03-2008

моето добиче е 850 2.0 20 кл.на не по малко от 500 000 хил.е в града е около 11 на дълго е 8 при нормално каране с бензин от ОМВ от друго место не ми се мисли


Re: Колко ни харчат Волвата - stefpetkov - 01-03-2008

моето добиче е 850 2.0 20 кл.на не по малко от 500 000 хил.е в града е около 11 на дълго е 8 при нормално каране с бензин от ОМВ от друго место не ми се мисли


Re: Колко ни харчат Волвата - polidim - 01-17-2008

angelov Wrote:Предлагам тук всеки да напище какво Волво кара (година, на колко километра е , модел, кубатура , и какъ разход му дава граско , при 90 км, при 130 км и нагоре)
аз моето пще не съм го засекул ,но като го засека ще пиша.

MichaelLeRoi според мен това ще е доста полезно, ако някой е решил да си купи волко .Първото нещо което ще направи е да влезе в някой форум, и да прочете повече за дадения автомобил. И във форума на Меерцедес , БМВ и Ауди има същите теми, само тук забелязах че няма такава тема. Моля изтрий всички други мнения който не са свързани с темата.
Относно харченето в повечето случаи е виновно задкормилното устройство :lol:


Re: Колко ни харчат Волвата - polidim - 01-17-2008

angelov Wrote:Предлагам тук всеки да напище какво Волво кара (година, на колко километра е , модел, кубатура , и какъ разход му дава граско , при 90 км, при 130 км и нагоре)
аз моето пще не съм го засекул ,но като го засека ще пиша.

MichaelLeRoi според мен това ще е доста полезно, ако някой е решил да си купи волко .Първото нещо което ще направи е да влезе в някой форум, и да прочете повече за дадения автомобил. И във форума на Меерцедес , БМВ и Ауди има същите теми, само тук забелязах че няма такава тема. Моля изтрий всички други мнения който не са свързани с темата.
Относно харченето в повечето случаи е виновно задкормилното устройство :lol: