The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



Re: Колко ни харчат Волвата - Sk1walker - 07-25-2011

Няма да видя, но не само видях ами е сверено с колонката на ОМВ + бордовия компютър. Явно значи колата ми е магическа! Big Grin


Re: Колко ни харчат Волвата - ico_kosara007 - 07-25-2011

Кой каквото ще да казва с 200км/ч,разход под 17-18/100 е смешен.Гледал съм клип на Ауди с 300км/ч на газ разхода е 30/100.


Re: Колко ни харчат Волвата - Sk1walker - 07-25-2011

Както казах в миналите постове това е разхода от София до Русе... карал съм със 180-200 където може да се кара с толкова, а не през цялото разстояние. Имам 11 разход за тази отсечка и съм я взел за 2 часа и 15тина минути. Се ми е тая кой-какво си мисли за смешно или не... Споделям разхода защото такава е темата.


Re: Колко ни харчат Волвата - Cavalera - 07-25-2011

Sk1walker Wrote:от София до Русе... карал съм със 180-200 където може да се кара с толкова, а не през цялото разстояние. Имам 11 разход за тази отсечка и съм я взел за 2 часа и 15тина минути
По мои сметки се получава средна скорост около 140 км/ч, и разход от 11л/100км е повече от добре за натоварена кола с пуснат климатик. За което благородно ти завиждам(предполагам и колегите също Wink )


Re: Колко ни харчат Волвата - 100Y0 - 07-25-2011

Вече с новата екстра-инфо център/макар и без показване на температура/, вчера до Узана и обратно в Казанлък даде среден разход на газ 8,3л. Сега ако някой даде инфо от къде се вземат данните за средния разход цена няма да има. Питам това, защото все пак съм на газ, но и при зареждането даде почти същия резултат, така че съм склонен да вярвам на инфо-центъра.Поздрави на всички.


Re: Колко ни харчат Волвата - yuckuJackD - 07-25-2011

Стана ли бе. Честито!


Re: Колко ни харчат Волвата - Tisho - 07-25-2011

Sk1walker Wrote:Както казах в миналите постове това е разхода от София до Русе... карал съм със 180-200 където може да се кара с толкова, а не през цялото разстояние. Имам 11 разход за тази отсечка и съм я взел за 2 часа и 15тина минути. Се ми е тая кой-какво си мисли за смешно или не... Споделям разхода защото такава е темата.

Хубаво де, ама я сметни колко ти е била средната скорост и сам ще си отговориш на въпроса защо разхода на гориво ти е такъв.Wink

Елементарна математика. Tongue


Re: Колко ни харчат Волвата - Kangalov - 07-25-2011

Да,математиката е елементарна,за тези които я знаят.Ала никой не отчита факта,че момчето е спирало поне два пъти за кафе и закуски... Idea


Re: Колко ни харчат Волвата - Sk1walker - 07-26-2011

Аз още в първия пост казах че 200 км/ч не са средна скорост а са развивани където може, тъй че е ясно че средната скорост е към 140-150. Не е имало спирания за кафета и закуски иначе нямаше как да го взема тоя участък София-Русе за 2 часа и 15тина минутки. Smile Горивото от ОМВ MaxMotion също си е казало думата за ниския разход. Също и перфектното техническо състояние на колицата. Smile


Re: Колко ни харчат Волвата - joro the driver 17 - 07-26-2011

Като се има в предвид, че това разстояние, а именно София-Русе е между 300 и 320 км, в най-прекия му вариант, а именно през Плевен и в зависимост от коя до коя точка в градовете се ходи, предполагам че това времево засичане е от края на града до началото на другия, а горивното такова е от пълно до капачката до пълно до капачката, то разход от 11л предполагаемо хубаво гориво на 100км е съвсем нормален, но не перфектен за този автомобил, при получаващата се средна скорост от 135-140 км за Волво S 60 с двигател 2.4 и съответните к.с. и н.м., пък било то с климатроник и хора, тези неща са премислени принципно, перфектен разход при тези условия би бил 9.5-10.5л на 100км, но както всички знаем перфектен разход се постига много трудно и в зависимост от много фактори-трафик, терен, стил на шофиране, натоварване, състояние на двигател и купе и много други. Та колегата може да е доволен, че е постигнал нормален разход при тези условия, а не е влязъл в прекален преразход, но за перфектен разход трудно може да се говори в тази ситуация. Примерно моята кола е на 20 год. и около 460-470000 км, на газ, тествал съм своя разход при пълно натоварване на двигателя Пловдив-София чисто магистрала, с наклон към Пловдив, преди да сложат камери с постоянна, с изключение на тунела, скорост от 180 км.ч и разхода беше 14.8 л на 100 км газ, пристигнах за 48 мин., а в колата бяхме 4 души с багаж, без климатик, поради което аз не бих казал че автомобила ми има перфектен разход, а нормален такъв за този автомобил, на газ, натоварен и т.н. На връщане сам, без багаж всичко друго същото, скорост, без клима, обаче с наклон в моя полза 41 мин. и постоянно около 190 км/ч, без тунела, разход 13.8л газ на 100км., което вече е перфектно, за този автомобил, в тези условия. Извинявам се за дългия пост, но мисля че случая е подобен относно разхода и това дали той е перфектен или нормален според условията, при които е постигнат.