The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



Re: Колко ни харчат Волвата - metallista - 07-15-2012

Моята от 1месец харчи по 10лв на сто градско и 7извън. Как го смятам ли? Айде тука малко реклама на Шел и Лидл- зареждаш газ 15л и ти дават ваучер за Лидл за 5лв, при покупка от последния за 30лв. Лошото е, че в повечето Шел станции газта е шит. Мога да споделя обаче, че на станцията на Цариградско шосе до Макдоналс (от страната на Дъ мол) газта е много добра и дори с климатроника колата не се замисля толкова при потегляне... От друга страна Шел-а на 212 (Орландовци) за нищо не става газта..
В Лидл няма кой знае какво, да не кажа нищо, но няколко неща ме карат да ходя там- имат бира 3% (изненадващо добра) за 69стинки, хубав слайс салам, евтина лютеница, хубав кашкавал и няколко немски глезотийки- тамън да ги докараш до 30кинта.

Най-вече дрги колеги смятайте ги в бира тия 5кинта- 7бири...


Re: Колко ни харчат Волвата - Maxijaz - 07-15-2012

metallista Wrote:Моята от 1месец харчи по 10лв на сто градско и 7извън. Как го смятам ли? Айде тука малко реклама на Шел и Лидл- зареждаш газ 15л и ти дават ваучер за Лидл за 5лв, при покупка от последния за 30лв. Лошото е, че в повечето Шел станции газта е шит. Мога да споделя обаче, че на станцията на Цариградско шосе до Макдоналс (от страната на Дъ мол) газта е много добра и дори с климатроника колата не се замисля толкова при потегляне... От друга страна Шел-а на 212 (Орландовци) за нищо не става газта..
В Лидл няма кой знае какво, да не кажа нищо, но няколко неща ме карат да ходя там- имат бира 3% (изненадващо добра) за 69стинки, хубав слайс салам, евтина лютеница, хубав кашкавал и няколко немски глезотийки- тамън да ги докараш до 30кинта.

Най-вече дрги колеги смятайте ги в бира тия 5кинта- 7бири...

Да обаче 2 литра бира се връзва 2,76 като всички други бири в 2 литра бутилка на пазара Smile че даже е по скъпо и не е по хубаво от родното.


Re: Колко ни харчат Волвата - Maxijaz - 07-15-2012

Razsipnik Wrote:
Martin Petrovich Wrote:
Батко Радко Wrote:Мойта Берта ( 460 1.8 моно ) направо ме учудва : 10 - 11л. газ градско с климатика (нон-стоп) и около 8л. газ извън градско - пак на климатик при 90 - 110км/ч. ! Струва ми се много-добре ?! :geek:

П.п. На бензин не знам как харчи - не съм толкова богат за да си позволя да я карам на бензин ... :mrgreen: Като я взех преди месец "капнах" за 20лв. - 8 кила в резервоара и мисля с тях да иззимувам ! :ugeek:

Докато карах моята на Газ и тя харчеше толкова - около 12 литра. В последствие я подкарах само на бензин и средния разход ми е бил около 8 литра на 100 километра - с предимно градско каране. Но натискаш ли я, ще те разори с 90-те си коня :lol:

Сменяй я колега! Сменяй я!
За съжаление Волво не е това, което беше!
Надеждни коли са, верно! Но нямат продаване! Много харчат/бенздиновите/, а в България не са на почит / за съжаление /...
Добра марка коли, но нещо има, за да не са толкова желани като БМВ например.

На теб твоята кола не ти харесва още от началото. Щом си такъв фена на BMW защо не си купи а си взе АУДИ ?
Само който не е карал BMW не знае каква пръчка е .


Re: Колко ни харчат Волвата - bell - 07-15-2012

mar7ooo_92 Wrote:Мерси колега Smile

Сега вече разбрах колко xарчат 2.0 140кс остана само да ми кажете 1.8 115кс колко харчат Smile
Градско 10 - 14 (бензин) в зависимост от нервен крак и сезон, зимата в големите студове и над 14 ми е давала.
Извънградско 6 - 8 макс.


Re: Колко ни харчат Волвата - Razsipnik - 07-15-2012

Plami_to Wrote:
Razsipnik Wrote:Сменяй я колега! Сменяй я!
За съжаление Волво не е това, което беше!
Надеждни коли са, верно! Но нямат продаване! Много харчат/бенздиновите/, а в България не са на почит / за съжаление /...
Добра марка коли, но нещо има, за да не са толкова желани като БМВ например.

Мило, мое, Разсипниче...
Просто си изтъркай акаунта от този форум, даваме ти карт бланш - ходи се регистрирай в сакралния БМВ форум, защото за обикновените хора, като теб, БМВ е не просто автомобил, то е КЛАСА, МАШИНА, МЕЧТА и тн., и не на последно място МАЗНАТА ГЪЗАРИЯ!

Вече започвам да си мисля, че умишлено пропагандираш това иначе толкова уникално БМВ. Не се хаби бе човек! Тук хората обичат Волво!

Влизам веднъж на няколко месеца в този форум и все изскачаш от някой ъгъл с празна рекламка на това чудотворно БМВ и ме караш да бия хикса - овидя ми се бре!

Моля те, спести ми мъките и просто замълчи в този форум веднъж завинаги!

ПП Мен пък си ме изпълва Aston Martin, но не съм тръгнала да се рея из форума да натрапвам на останалите предпочитанията си. Think about it...

Пламена, както винаги арогантна и настъпателна..Нищо простетно да ти е.Хубавите жени сте така!~
Само ще кажа, откакто имам Волво-то МИ Е ДОНЕСЛО САМО ПРИЯТНИ ЕМОЦИИ И СИГУРНОСТ НА ПЪТЯ!
Карал съм си колата по всякакви поводи и ме е измъквала от много лоши ситуации зимата!? С Волвото съм излизал от преспи..Това ми е първата лична кола, която си взех с много мерак и вложих в нея бая пари....
И Волвото досега не ме подведе нито веднъж....Надеждно, здраво, гласувам му доверие....

Е висок разход, недобро ниво на обезшумяване на купето.....започнаха да се разскърцват някои пластмасови детайли!
Пак ти казва- Волво за мен има особено място във възприятията ми като шофьор.....
Обаче ми е много гадно, като човек притежател на Волво и можещ да оцени достойнствната намарката- защо в марката не етолкова популярна, както немските например? / Тук не говоря за гадния Голф /....

Да аз обичам Волво! Марката си я бива, обаче има едно, но.........май наистина Волво не е това, което беше....
Защо така ставе, че в България ФВ Голф 4-ка държи4 повече цена, прри това по-ълго време от Волво С40, което е пъти по-кола / говоря за автомобилите от 2002-2004г./..
Иначе понеже темата е за гориво.
С Волво С 40 с 60 литра бензин А-95 ,,Премиум" / това е с добавки / изминавах 720-730 км.
Сега с Ауди A6 4F със 70 литра бензин А-95 ,,Премиум" изминавам 600-620 км.


Re: Колко ни харчат Волвата - Plami_to - 07-15-2012

Тия неща са празни приказки и можем да си чешем езиците до утре.

В наши дни НИКОЯ кола не е това, което е била преди 20 години например. Сега всички цъкаме с 10-20 годишни таратайки, които се поддават на ремонт, а я си представи днешните автомобили, които масово се чупят преди 100 000км, какво ще представляват след 10г и дали въобще ще доживеят до тази не чак толкова преклонна възраст.
БМВ, Ауди, Волво, Фолксваген, Порше ако щеш... всичките са вече под един калпак като здравина, не говорим за екстрите.

Просто открито ти казвам, че супер много ме дразни тая твоя необятна любов към БМВ. Возила съм се в ново БМВ, да, яко, ако обаче също не му покриваш поддръжката - бензин, части, прегледи... Не съм сигурна, че БМВ харчи по-малко, или ако да, то поне разликата с Волво не вярвам да бъде особено осезаема - все пак и двете марки са по-скоро ориентирани към високия клас, което предполага, че последният проблем на собственика на която и да е от двете марки е горивото. Мисълта ми е, че има много по-красиви, комфортни и авторитетни автомобили от БМВ.

Новите модели на БМВ ме кефят, красиви са, новите модели на Волво също ми харесват... Откъм визия и екстри 95% от новите автомобили го докарват и нямам против никоя марка. Проблемът ми се корени там, че от сума ти време наблюдавам, как все теглиш към БМВ - лошо няма, но просто не го натрапвай на любителите на Волво - това е! Всички разбрахме, че си много емоционално привързан към БМВ Big Grin Big Grin Big Grin

Като изключим екстрите, вече всички нови коли са боклуци, направени да устискат до края на гаранцията, евентуално... И всичко това поради простата причина, че никой няма сметка да ти продаде автомобил, който не се чупи. Нали бизнесът им трябва да продължи да съществува, респективно те трябва да продължат да си продават по-новите и по-новите модели?


Re: Колко ни харчат Волвата - Iliev - 07-15-2012

Plami_to Wrote:Като изключим екстрите, вече всички нови коли са боклуци, направени да устискат до края на гаранцията, евентуално... И всичко това поради простата причина, че никой няма сметка да ти продаде автомобил, който не се чупи. Нали бизнесът им трябва да продължи да съществува, респективно те трябва да продължат да си продават по-новите и по-новите модели?

Абе това от къде я черпите тази информация - сигурно директно от маркетинговите отдели на VAG, Daimler и т.н. ... щото доста се коментира този въпрос, пък на мен вече на няколко коли ми е изтекла гаранцията и сериозно се притеснявам :roll:

Предлагам хора които не са имали допир с нова кола да не говорят ГЛУПОСТИ !


Re: Колко ни харчат Волвата - Darkstorm - 07-15-2012

Лозенец - София, днес в най-голямата жега на магистралата показваше 42 градуса! Разход с климатик 12,9 при пристигане в София.
При 120 по магистрала 9,7 може да се направи ако си търпелив, аз не съм.
средна скорост 108км/ч. с 2 спирания Smile
Колата е от подписа с малко подобрения! повече от 240 не успя, имам да ремонтирам турбина.


Re: Колко ни харчат Волвата - bell - 07-15-2012

Darkstorm Wrote:Лозенец - София, днес в най-голямата жега на магистралата показваше 42 градуса! Разход с климатик 12,9 при пристигане в София.
При 120 по магистрала 9,7 може да се направи ако си търпелив, аз не съм.
средна скорост 108км/ч. с 2 спирания Smile
Колата е от подписа с малко подобрения! повече от 240 не успя, имам да ремонтирам турбина.

Колега, оправи ли това с придърпването.... от турбината ли е било?
Иначе голям звяр направо ме напълни като го опнахме на околовръстното преди време Wink


Re: Колко ни харчат Волвата - yuckuJackD - 07-15-2012

Plami_to Wrote:...
Не го бутна. Направо го съсипа!
Iliev Wrote:ГЛУПОСТИ
Отвори един учебник по маркетинг и ще разбереш за какво иде реч. "Планирано остаряване" - може и чичо Гуугъл да попиташ, за по-мързеливата.
Продуктът, било то автомобил, си има експлоатационен цикъл след което трябва ти, в качеството си на клиент (пациент) да си с желанието да си ЗАКУПИШ неговия аналог в нова версия. Затова и ти и аз спадаме в категорията "Потребители", а посетителите на настоящия форум пълно и точо описват целевата аудитория за регион България на Volvo Cars Corporation.
За автомобилите този цикъл по една или друга причина се скъсява все повече и повече до достигането на идеалната цел - край на гаранцията = край на цикъла.
Хората са изписали и продължават да пишат по тази тема литература съизмерима като количество с наличностите от всички жанрове в Библиотека "Любен Каравелов" - Русе (например).