The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



Re: Колко ни харчат Волвата - Martin Petrovich - 07-16-2012

Darkstorm Wrote:..Нормално около 13-15л/100км.

Това за градски разход ( ..как звучи само Big Grin ) си е перфектно. Не ти трябва Газ. Какви кочини има, де горят същото в града.. а ти си тръгнал, да мислиш за газифициране. Карай си хубавата кола и се кефи. Като ти дойде много бензина ще си я оставиш само за уикендите :lol:


Re: Колко ни харчат Волвата - Razsipnik - 07-16-2012

Plami_to Wrote:Тия неща са празни приказки и можем да си чешем езиците до утре.

В наши дни НИКОЯ кола не е това, което е била преди 20 години например. Сега всички цъкаме с 10-20 годишни таратайки, които се поддават на ремонт, а я си представи днешните автомобили, които масово се чупят преди 100 000км, какво ще представляват след 10г и дали въобще ще доживеят до тази не чак толкова преклонна възраст.
БМВ, Ауди, Волво, Фолксваген, Порше ако щеш... всичките са вече под един калпак като здравина, не говорим за екстрите.

Просто открито ти казвам, че супер много ме дразни тая твоя необятна любов към БМВ. Возила съм се в ново БМВ, да, яко, ако обаче също не му покриваш поддръжката - бензин, части, прегледи... Не съм сигурна, че БМВ харчи по-малко, или ако да, то поне разликата с Волво не вярвам да бъде особено осезаема - все пак и двете марки са по-скоро ориентирани към високия клас, което предполага, че последният проблем на собственика на която и да е от двете марки е горивото. Мисълта ми е, че има много по-красиви, комфортни и авторитетни автомобили от БМВ.

Новите модели на БМВ ме кефят, красиви са, новите модели на Волво също ми харесват... Откъм визия и екстри 95% от новите автомобили го докарват и нямам против никоя марка. Проблемът ми се корени там, че от сума ти време наблюдавам, как все теглиш към БМВ - лошо няма, но просто не го натрапвай на любителите на Волво - това е! Всички разбрахме, че си много емоционално привързан към БМВ Big Grin Big Grin Big Grin

Като изключим екстрите, вече всички нови коли са боклуци, направени да устискат до края на гаранцията, евентуално... И всичко това поради простата причина, че никой няма сметка да ти продаде автомобил, който не се чупи. Нали бизнесът им трябва да продължи да съществува, респективно те трябва да продължат да си продават по-новите и по-новите модели?


Това, че никой няма сметка, респективно не иска и не ти продава много здрав автомобил, който изобщо не се чупи го знам.....Това не е пазарната логика...СЕГМЕНТЪТТ НА РЕЗЕРВНИТЕ ЧАСТИ Е МНОГО ГОЛЯМ КАТО ОТНОСИТЕЛЕН ДЯЛ ОТ ПЕЧАЛБАТА НА АВТОМОБИЛНИТЕ КОНЦЕРНИ.
По отношение на здравината Волво за мен е много корава, надеждна и здрава марка автомобили. Две мнения няма.
Не можеш обаче да обобщаваш така, че едва ли не в чисто новите автомобили няма смисъл...Ако мога да си го позволя-ще купя чисто нов автомобил..Парите ми стигаха за нова Дачия или базова Шкода Фабия....но не благодаря..
Със сигурност, Пламена удоволствието и комфорта, който ще изпиташ, ако се качиш в чисто ново Волво, на което ти лично да смъкнеш наелоните от седалките, е несравнимо. така че, новото кола си е много добре, кой каквото ще да казва.
Хората са го казали отдавна ,,НАЙ-ХУБАВАТА КОЛА Е НОВАТА КОЛА"!
Волво...Волво какво и да се напише за марката няма да бъде достатъчно ...Волво си е Волво...Като собственик на такъв автомобил ми е неприятно обаче това, че колите ни на пазара са със слаби позиции.
чак емоционално привъзран към БМВ не съм....за 8000 евро, които броих за Ауди-то можех да купя базово БМВ Е60 520I 2004......
Интериорът на базовите БМВ е60 не ми допада обаче. Не превъзнасям БМВ-ците, които зимата не е препоръчително да се карат. Просто анализирам пазара на автомобили.
Не може обаче Волво С60, което е в един клас с Ауди А6, на задните седалки да е тясно

Не знам, кой модел е твоето Волво Пламена, но съотношението : ,,разход на гориво-вървеж-динамика" при Волво Куца....
Има и изключение като двигателите D5 например, но за разхода който прави Волво, вървежът е недостатъчен.

Ти например, на какво отдаваш факта, че ФВ Голф4-ка или 5-ца е по-уважавана кола на пазара втора ръка в България, отколкото Волво?


Re: Колко ни харчат Волвата - mar7ooo_92 - 07-16-2012

Не знам за другите колеги ,но на мен ми писана да слушам глупост след глупост в тази тема! Темата е "КОЛКО НИ ХАРЧАТ ВОЛВАТА" ! Тук не е мястото да водите този спор !
Quote:Ти например, на какво отдаваш факта, че ФВ Голф4-ка или 5-ца е по-уважавана кола на пазара втора ръка в България, отколкото Волво?
В България има някаква такава изкривена представа за автомобили "щом не е немско или японско не става"..... Според мен ВОЛВО не е популярна марка в България защото не залага на ГЪЗАРИЯТА ,а най-вече на сигурността на пътниците ,мнозина казват че волво е скучна марка за дъртаци но не е така! ВОЛВО Притежават хора интелигентни хора сигурни зад волана и винаги знаещи какво правят на пътя. А в България това не се взема под внимание ,тук целта е колата да е немска най-често шибания голф.. може да си говорите каквото си искате ,но Голф, А3, фабия и Леон са абсолютно едни и същи ,което на мен никак не ми харесва !... А между другото преди време четох за изследване което е направено от една уважавана компания (изследването е правено за ГЕРМАНИЯ),та целта на това изследване е била да се разбере на коя марка хората имат най-голямо доверие,колко са доволни от марката ,колко биха я сменили и с коя.В това изследване ВОЛВО не е само сред първите ,а Е НА ПЪРВО МЯСТО! Също така вървеше и статистика в сервизите(ГЕРМАНИЯ) за най-надежден автомобил ,там отново ВОЛВО е сред първите 5 марки водещи класирането ....!

АЗ ПРЕДЛАГАМ ТОЗИ РАЗГОВОР ДА ПРИКЛЮЧИ И ДА СЕ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ НА САМАТА ТЕМА ,А НЕ НА СТРАНИЧНИ НЕЩА. И КОЛЕГА ТИ АКО СИ ИСТИНСКИ ФЕН НА МАРКАТА НЯМА ДА ГОВОРИШ ТАКА ПРОТИВ НЕЯ ,А С ОТНОСНО ТОВА КАКВА КОЛА СИ СИ КУПИЛ ЗА 8000 ЕВРО ,А БИХ ТИ ПРЕДЛОЖИЛ НЯКОЕ V70 ИЛИ XC70....НО ТИ СИ ЗНАЕШ И МНОГО БЕЗАВАРИЙНИ КИЛОМЕТРИ С ТАЗИ КОЛА КОЯТО ТИ ХАРЕСВА ,НО НЕКА ДА ПРЕСТАНЕШ СЪС КРИТИКИТЕ ОТНОСНО ВОЛВО В ТОЗИ ФОРУМ....


Поздрави , и без лоши чувства Smile


Re: Колко ни харчат Волвата - Razsipnik - 07-16-2012

mar7ooo_92 Wrote:Не знам за другите колеги ,но на мен ми писана да слушам глупост след глупост в тази тема! Темата е "КОЛКО НИ ХАРЧАТ ВОЛВАТА" ! Тук не е мястото да водите този спор !
Quote:Ти например, на какво отдаваш факта, че ФВ Голф4-ка или 5-ца е по-уважавана кола на пазара втора ръка в България, отколкото Волво?
В България има някаква такава изкривена представа за автомобили "щом не е немско или японско не става"..... Според мен ВОЛВО не е популярна марка в България защото не залага на ГЪЗАРИЯТА ,а най-вече на сигурността на пътниците ,мнозина казват че волво е скучна марка за дъртаци но не е така! ВОЛВО Притежават хора интелигентни хора сигурни зад волана и винаги знаещи какво правят на пътя. А в България това не се взема под внимание ,тук целта е колата да е немска най-често шибания голф.. може да си говорите каквото си искате ,но Голф, А3, фабия и Леон са абсолютно едни и същи ,което на мен никак не ми харесва !... А между другото преди време четох за изследване което е направено от една уважавана компания (изследването е правено за ГЕРМАНИЯ),та целта на това изследване е била да се разбере на коя марка хората имат най-голямо доверие,колко са доволни от марката ,колко биха я сменили и с коя.В това изследване ВОЛВО не е само сред първите ,а Е НА ПЪРВО МЯСТО! Също така вървеше и статистика в сервизите(ГЕРМАНИЯ) за най-надежден автомобил ,там отново ВОЛВО е сред първите 5 марки водещи класирането ....!

АЗ ПРЕДЛАГАМ ТОЗИ РАЗГОВОР ДА ПРИКЛЮЧИ И ДА СЕ ОБЪРНЕ ВНИМАНИЕ НА САМАТА ТЕМА ,А НЕ НА СТРАНИЧНИ НЕЩА. И КОЛЕГА ТИ АКО СИ ИСТИНСКИ ФЕН НА МАРКАТА НЯМА ДА ГОВОРИШ ТАКА ПРОТИВ НЕЯ ,А С ОТНОСНО ТОВА КАКВА КОЛА СИ СИ КУПИЛ ЗА 8000 ЕВРО ,А БИХ ТИ ПРЕДЛОЖИЛ НЯКОЕ V70 ИЛИ XC70....НО ТИ СИ ЗНАЕШ И МНОГО БЕЗАВАРИЙНИ КИЛОМЕТРИ С ТАЗИ КОЛА КОЯТО ТИ ХАРЕСВА ,НО НЕКА ДА ПРЕСТАНЕШ СЪС КРИТИКИТЕ ОТНОСНО ВОЛВО В ТОЗИ ФОРУМ....


Поздрави , и без лоши чувства Smile

Колега, аз не говоря против марката! напротив!
Когато обаче кажеш изследване, за да удостовериш трябва да посочиш източника, от който си черпил информация / .....
Само да не е ,,Аутобилд", защото в тях превъзнасят всичко немско...
По темата: мисля че така както е зададена / общо / следва да се включат в разходите и парите, хвърлени за части, за ремонти и т.н.

Действително като части и консумативи Волво са НЕскъпи автомобили....Рядко да се развали нещо.
Бензиновите волво горят...моето специално, гори толкова и заради скоростна кутия на Рено.


Re: Колко ни харчат Волвата - Carburettor - 07-17-2012

Ето тук разхода за последните 9 месеца (почти единствено и само градско, щото всеки уикенд пътувам с тестови коли):

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/492232.html">http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/492232.html</a><!-- m -->

Днес го чипосах на 440 Нм и 230 к.с., чипа е Eco, сега се очаква разхода да падне малко (но то това си зависи от десния ми крак де).


Re: Колко ни харчат Волвата - jimvirtooza - 07-17-2012

Миналата зима карах само на бензин и ми даде 13л/100км само градско каране, но не бях сменял бензиновия филтър. Тази зима ще го засека пак след като смених вече бензиновия филтър.

п.с. Все известен факт е, че много от новите коли дават фира още в гаранционен срок. Дали е мениджърски трик или заради конвейерното изпълнение незнам. При служебното Рено Меган на 30 000км. отказ на електроника последствие блокаж на автоматичната скоростна кутия, другата Тойота Авенсис още в гаранция на 500км чисто нова изчезна осветлението на таблото, оправиха го след няма и 3000 км пак изчезна и работи наполовина. Чисто нов Мерцедес Е класа, излиза от магазина в Бургас и на няма и 300км хвърлят двигателя заради сдухани датчици и колата прегрява и затяга двигателя. На тези съм бил свидетел, а сигурно със сигурност има и други. Кола и жена са на късмет.


Re: Колко ни харчат Волвата - Martin Petrovich - 07-17-2012

jimvirtooza Wrote:Кола и жена са на късмет

За жената си много прав :!: Например, Аз от Плевен съм спрял да взимам :lol: В две сочни "прасковки" съм се утърквал и се "червиви" излизаха Wink


Ехх, взеха да ми липсват тия бурни и млади години.. :mrgreen:


Re: Колко ни харчат Волвата - mar7ooo_92 - 07-18-2012

Martin Petrovich Wrote:
jimvirtooza Wrote:Кола и жена са на късмет

За жената си много прав :!: Например, Аз от Плевен съм спрял да взимам :lol: В две сочни "прасковки" съм се утърквал и се "червиви" излизаха Wink


Ехх, взеха да ми липсват тия бурни и млади години.. :mrgreen:


Спаммм Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin


Re: Колко ни харчат Волвата - jimvirtooza - 07-18-2012

Martin Petrovich Wrote:
jimvirtooza Wrote:Кола и жена са на късмет

За жената си много прав :!: Например, Аз от Плевен съм спрял да взимам :lol: В две сочни "прасковки" съм се утърквал и се "червиви" излизаха Wink


Ехх, взеха да ми липсват тия бурни и млади години.. :mrgreen:


... ще остана без коментар, само ще добавя и Сливен, Кюстендил и Варна, случая е подобен, не само червиви ами и изгнили... малко спам Idea


Re: Колко ни харчат Волвата - 100Y0 - 08-05-2012

След смяна на бензиновата помпа реших да покарам само на бензин и разхода доста ме учуди. Казанлък-Тетевен и обратно /409км./ разхода по инфоцентър бе 7,3л./100км., като повечето време показваше 7л./100км. Другата седмица ще покарам малко повече този път на газ и ще сравня разхода.