The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "3gp" - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Trying to access array offset on value of type null - Line: 4611 - File: inc/functions.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 4611 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 995 get_attachment_icon
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



Re: Колко ни харчат Волвата - momcho00 - 08-12-2012

100Y0 Wrote:
momcho00 Wrote:
100Y0 Wrote:Утре ще видя на колонката Wink :mrgreen: . Всеки разход на газ под 10л./100км. е радост за джоба ми :mrgreen: .
И да споделиш ! :mrgreen: и дано има радост за джоба Wink

Разхода на газ е следния: изминати 514км. с две зареждания на бутилката-общо 47,55литра. Среден разход-9,25л./100км. ,общо платени 54,50лв. Разхода не бензин въобще не го калкулирам, защото при топлото време прехвърля на газ за под минута и то при първо палене. Аз съм доволен :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Доволно , доволно Wink Smile


Re: Колко ни харчат Волвата - volvoT4 - 08-12-2012

war_hawk Wrote:
Razsipnik Wrote:Не знам, кой модел е твоето Волво Пламена, но съотношението : ,,разход на гориво-вървеж-динамика" при Волво Куца....
Има и изключение като двигателите D5 например, но за разхода който прави Волво, вървежът е недостатъчен.
Ти например, на какво отдаваш факта, че ФВ Голф4-ка или 5-ца е по-уважавана кола на пазара втора ръка в България, отколкото Волво?

Извинявам се, че повдигам пост от 2-3 страници назад, но просто заради тези думи не се сдържах!
Колега, официално те каня да сравним вървежа и разхода на гориво на моята Т4ка и твоето ауди.

И за да не съм off/ по темата за разхода -> София - Поморие - Равда - Поморие - Бургас - Поморие - Бургас - Поморие - София = 979.5км със 77л. бензин
Магистрално каране - 120 км/ч с климатроник на отиване и 130-140км/ч без климатроник на връщане. Имаше и брутално задръстване между Петолъчката и Карнобат на отиване - визирам спри-тръгни и на моменти влачене с 10-15км/ч (<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1492748">http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1492748</a><!-- m -->)

Колеги, само да споделя още нещо... не смятайте разходите по колата само с горивото, а и частите, които са се счупили и сте сменили( не визирам и консумативите, но е хубаво и тях да сложите).
Това го казвам по простата причина, че имам приятел с уважавания голф 5 2.0 ТДИ 140к.с. с чип ~ 170, който от 2006г. до сега смени махових 1500лв, дроселова клапа 500лв, цилиндрова глава 2000лв (2.0 ТДИ моторите помпа-дюза имат дефектни глави и като мине пробег от над 100-120 000км се пукат) и т.н. и т.н. и т.н.. Та на тази цялата сметка като й тегля калемчето излиза още 4000лв. отгоре( тук не визирам парите за труд, които са дадени при ремонтирането, както и за другите малки дефекти като ЕГР на турбо и т.н.), което са 1515л. нафта. Обръщате всичко това като разход на гориво, а не като пари дадени за части и се получава изведнъж, че за 140те хиляди, които е навъртял реалния му среден разход не е примерно 6.5, а гони 8. Казвам го по простата причина, че аз до сега по моята съм сменил семеринг на хидравлична помпа - 13лв, маншон на кормилна рейка - 7лв и 2те задни втулки на носачите по 25лв броя + труд, който е 100лв за всичко( всичко общо 170лв) на фона на поне 4000те хилки вложени там излиза, че средния ни разход е с литър до два разлика, тъй като моят е между 8.5 и 9.5, зависи от стила на шофиране.
Сравнихме ги и по вървене, но за съжаление пича с голфа не пожела да се снима, защото знаеше какъв резил го чака, както и стана.
Та халал да са ви VW-тата и тем подобните... за мен от ВАГ групата само ПОРШЕ е марката!


Абе халал да са...ама си хващат окото, красиви, спортни...модерни...за младите правени, с една дума народна кола, пък Волво е за малко по улегнали мъже...пък и визията им е една по делова, сдържана, с една дума направена за клуб 50+. То и сигурно пазарния им дял е съсредоточен точно там. На волво са готини двигателите и то не всички рабира се
Направи едно проучване и виж защо като си купиш ново волво и на следващия ден е с повече от половината от сумата загубила стойността си. А ваг групата нека и се трошат маховиците цените и си остават високи и не е феномен само в БГ.
Тоя пример дето си го дал е на един твой приятел, ами останалите примерно 95% примерно които са над 300000км и средния разход е бил 5-6 дали не са били на далавера? Нали занеш кола и жена....на късмет се взимат. По тая логика и BMW имат проблеми примерно на някои модели с веригата конкретно на 1 серия и ремонта им излиза над 10000лв...прави ли ги лоши коли или май напротив всеки иска да има ново БМВ? То и ти ако досега си дал 200лв за части, не означава, че няма хора с т4-ки които да нямат проблеми и да не излизат от сервиза...то не че ги има толкова много де Smile то и с тоя разход дето го дават...извинявай ама колко са хората които могат да си позволят разход извънградско 8 на бензин??? Много от колите в БГ които са на годинки и са по мощни се карат на газ, а останалите не се карат толкова често...даже въобще. По тая логика дай да си караме Волво щото е безпроблемна, ефтина за поддръжка и гори само 8 извънградско...да не говориме градско сигурно в някое адско задръстване какъв ще да де разхода. Да 200 коня е и за 200 коня разхода е ок но пак ти казвам в БГ с тия заплати надали. Не говоря за сравнително нови коли, каквито ти даваш за пример, а за такива на по 12-13години. То нова кола се купува и ако можеш да я поддържаш, мощен дизел се взима ако ще му се навъртат много километри, не случайно е и по скъп от бензинов на същите коне с няколко хиляди лева отгоре. То ако така беше всички нови за коли в средния клас щяха да са около 200 коня бензин и хората щяха да се трепат за купуват мощни бензини, а то е обратното всички марки се опитват да направят мощни дизелите си точно заради ниската си консумация на дизел.
А за тая гонка дето сте правили... ми то какъв е смисъла да се снимате...гонка на века?...равностойни автомобили? Ти къде си видял (или ако има да ме прощаваш) една марка, едни коне и еднакви времена примерно на 0-100 или на 400 или на 1км колите да са равностойни??? Теглото на дизеловия двигател не го ли пресмяташ? или оборотния диапазон...там където дизела умира над 2500 бензина се развърта и като превключите на селдващата предавка бензина пак е с предимство, а дизела по дефолт умрел щото пак е над 2500-3000. Това не е гонка с която да се хвалиш с кола по слаба от теб с 30 коня...разликата е огромна едната прави 7 и малко до 100 другата около 9сек. Това си е било някакво сравнение точно както го казваш...а за мен си е колко аджеба ще остане голфа назад...друго обяснение не си давам.


Re: Колко ни харчат Волвата - raceteam - 08-13-2012

От вчера маршрута е: крепост Траянови врата, Костенски водопад, водопад "Скаловитец" - с.Костенец и пак София. Навъртяни километрни 180 (като има предвид че доста от тях са си баири) разход 11/100. На магистралата под 120 не съм падал, а най-много 160. Колата 850 94г. 2.0 20V с обикновена газова.


Re: Колко ни харчат Волвата - Ev-V50 - 09-20-2012

Дъ съ пухваля.В последните няколко дни моето Волво ме изненада доста приятно.За 253,7 км в тукашно градско, автомобилчето ми изпи само 23,81 литра Confusedhock: Big Grin Дано така да продължава Tongue Пу да не му е уроки :mrgreen:


Re: Колко ни харчат Волвата - metallista - 09-24-2012

Здравейте,
малко документален материал от една (моя) Т4ка от последната Неделя...
340км среден разход в последствие 6,5литра.. Имам и филмирано доказателство, само че е 34мб, а форума не поддържа над 30..София-Петрохан-Лом-Враца-София.


Re: Колко ни харчат Волвата - Sk1walker - 09-25-2012

След махане на катализатор - от 11/100 градско скокна на 12/100... колата поне се усеща доста по-пъргава и звука е доста по-спортен.


Re: Колко ни харчат Волвата - war_hawk - 09-25-2012

metallista Wrote:Здравейте,
малко документален материал от една (моя) Т4ка от последната Неделя...
340км среден разход в последствие 6,5литра.. Имам и филмирано доказателство, само че е 34мб, а форума не поддържа над 30..София-Петрохан-Лом-Враца-София.

И брат ми онзи ден е направил постижение Ботевград(Център)-София(предвижване по околовръстното до кръговото на Черни връх)-Ботевград(Център) - 5.7/100 по инфоцентър, само че не каза с каква средна скорост само спомена, че е карал с 90 по магистралата на връщане, а на идване 100-110.
Преди 2месеца се прибирах към София с неговата Т4ка, че моята я оставих за смяна на ремъци и ролки и Ботевград(Център)-София(с/у летището) 6.3/100 със средна скорост по инфоцентър 78км/ч.
   


Re: Колко ни харчат Волвата - joro the driver 17 - 10-21-2012

Новата ми кола ес 80, 2.0, 20 кл., турбо, 226 к.с., 1998 г. - за момента гори по борд 13,5 л / 100 км градско и 9,5 извънградско смесено - 150 км магистрала / при 130 км/ч на темпомат /, 50 км междуградски пътища / при средно 80 км/ч с доста трафик / и към 50 км високопланинско / при средно 50 км/ч / - та за тия 250 км извънградско даде 9,5 л / 100 км по борд. Иначе в града откакто я имам - 400 км дава по борд - 13,5 л / 100 км. Когато имам по дълго пътуване или възможност да направя истинско засичане - пълно - пълно, тогава ще пиша дали има разлика от дотук установените по комп. стойности.


Re: Колко ни харчат Волвата - Vin_Diesel_9_0 - 11-08-2012

Придобивката от подписа 215 изминати км. 135 км. извън градско В.Търново-Плевен средна скорост 78км/ч. и 80 км. градско Плевен падна на 54км/ч. средна скорост. 18 литра Газ. по борт комп ми даде извън града 10,4 в града 13.9 на което въобще не вярвам за извън градското ми показва от 1 до 2 литра горница. В града при занулен борд ми дава 17-19 на което вярвам. Колата е 1500кг. точно на гуми 225/45/17

Та по мое изчисление колата ми минава с 20 лева газ 100км. градско и с около 11-15 лева извън града в зависимост от карането Smile


Re: - bokosama - 11-10-2012

rokoko Wrote:Не знам как е при вас, но при мен, когато двигателят работи на празен ход, т.е. колата не се движи - инфоцентъра не показва моментен разход на гориво. А този сезон доста се налага тази ситуация - за да е топло в купето. Та се питам, когато примерно един час или два двигателят е работил, а инфоцентъра през цялото време не е показвал разход, отчита ли се при изчисляване на средния разход? Защото ако не се изчислява ще се окаже следната ситуация - инфоц. показва среден разход 7,2л/100км, а като отидеш да допълниш резервоара се оказва, че разходът е примерно 8,2 ?! И за да не задавам много излишни въпроси следващият път като пълня резервоара ще си направя изчисленията и с инфоцентъра, и с пресмятане на изразходваното гориво за изминатите километри.
И все пак, ако някой вече го е направил - да каже!

Аз съм го правил ... ще си неприятно изненадан Sad
Аз съм същата кола като теб и моя крак не е най лекия, но компютъра ми казва 8.2/100 градско, ама като сипа излиза 10/100.
Извън града ми показва 4.9 - 5.5 но реалното е около 6.5-6.7/100 при скорост 140-150 км/ч.