The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Колко ни харчат Волвата - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Forum: На лафче (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Thread: Колко ни харчат Волвата (/showthread.php?tid=1149)



Re: Колко ни харчат Волвата - bell - 07-29-2013

1150 км. до Албена и обратно (вкл. 200 км. градско в Сф) - 80 литра нафта. Колата беше пренатоварена и имах чувството, че теглича опираше в асфалта на места Tongue
Сипах някаква добавка в дизела на тръгване уж за чистене на карантиите и колата изведнъж пропуши при изпържване, което доста ме озадачи. Чак като заредих чиста нафта в последствие нямаше тези черни пушеци :!: :?:
При умерено каране в диапазон 80 - 140 без резки движения, D5 цата ми даде 6,95, което го приемам за супер-еко!


Re: Колко ни харчат Волвата - Spurs - 08-03-2013

Хайде още един резултат от мен - 433,5 км., - Бургас - Ямбол - Бургас - Арапя - к-г Градина - Арапя - Бургас - 49,10 л. до изключване на същата колонка в Бургас (Еко). 150 км. магистрала със средно 170 км/ч и 283 км. междуградско, средно със 100 км/ч средно. Среден разход -11,326 пълно/пълно. По бордкомпютър - 10,5... Наздраве! :-)


Re: Колко ни харчат Волвата - jimvirtooza - 08-06-2013

bg_tiger1978 Wrote:
jimvirtooza Wrote:
yuckuJackD Wrote:То дали е 440 или 460 ...
Ама ей тъй, на - Сърдити сме за подвеждането! Бира с цаца ще реши проблема, ама ти как четеш толкова дребен шрифт?

Със copy - paste във notepad :mrgreen: :mrgreen:
Но за бирата с цацата имаме сделка, стига само с това да се размина Big Grin :mrgreen: Smile
Копи/пейст, сложно Джими, далеч по-лесно е с бутонче "Цитирай" :mrgreen: :mrgreen:


Въй да .... смятай, хич да не съм обърнал внимание :o :lol:


Re: Колко ни харчат Волвата - joro the driver 17 - 08-21-2013

Eto rezultata ot poslednoto mi zasichane palno-palno 5 pati pored - razlichni kolichestva, no edin rezultat 8,8-9,1 na 100 km - magistrala 90 procenta na kruise kontrol sas 130 kmH, 7-8 procenta izvangradski patishta s 90 kmh sredno i ostanaloto gradsko. I konkretno izminati pri poslednoto pribirane v bg , tam hodene na more i drugi i obratno tuk - izminati 4300 km, zaredeni litri po metoda palno do kapachkata i pak posle 383,1 lt. benzin, ili za otdelnite palneniq, kakto po-gore pisah. Volvo S 80, 2.0 T, 226 k.s. 1998 god. E ne e 4 na 100 kato na dizeljiite :mrgreen:
, ama za realen razhod na moshtna benzinova limuzina i poveche ot dobre. Bord komp. pokazva za celiq trip 9 na 100, t.e. e veren. Izvinqvam se za latinskite bukvi, znaete polojenieto, ako nqkoi mod ima vreme da mi opravi posta molq.


Re: Колко ни харчат Волвата - troy57 - 08-23-2013

Така,ето разход 4210кл. ,351л среден разход 8.33л.Колата беше почти постояно пълна ,около 1100км непрестанно включен климатик България Гърция .Толкова лоши пътища като в Гърция незнам може би само северна около Серес е така но нямам думи.Колата е Волво В40 1.6 109кв.


Re: Колко ни харчат Волвата - bell - 09-14-2013

За тези които не вярват в липсата на апетит на D5 към нафтовото гориво:
София - вила "Говедарци" (след Самоков нагоре по джендемите) V70 II (1650 кг.) - 4,6 на сто!
Засечено в адски натоварен вечерен трафик снощи при излизане от Сф и супер лежерно каране в рядка колона със скорост 60 - 90 през цялото време и без почти никакви резки натоварвания на мотора тип "кикдаун". Почти празна кола с мен и едно от дечинята...

Тъй като на връщане по-голямата част от пътя ще е спускане средно очаквам още по фрапиращи данни Big Grin


Re: Колко ни харчат Волвата - mudancho - 09-14-2013

Това предполагам е по бордови?

Аз като ходя до моето село ми дава 4.8 по бордови с 90 на магистрала,ама знам,че е поне 1л отгоре. Smile


Re: Колко ни харчат Волвата - bell - 09-15-2013

По принцип особено на градско ми е качвало и над 2 литра отгоре на бордкомпа, но подавам абсолютни данни след днешното завръщане от Мальовица:

Зареждане до горе на ЕКО Герена преди две седмици и зануляване на средния разход;
Каране само градско в Сф 200 км. предимно до работа и обратно - по борд 7,7л. на сто.
Каране до Мальовица оня ден и обратно 150 км. днес - по борд 4,1л. на сто. (Пак повтарям при супер спокойно каране и никакви изрязвания над 100 км.ч)
Спиране на ЕКО на Герена на същата колонка за зареждане до горе с моментно показание на стрелкичката две деления и половина консумирана нафта.
Наливане отново на макс - ТОЧНО 25 л за 350 км. смесено от данните по-горе!
Колкото и да не ми се искам да призная - бордкомпа беше като швейцарски часовник този път...


Re: Колко ни харчат Волвата - Maxijaz - 09-15-2013

200 км София е 2х7,7=15,4 +
150 км Мальовица оня ден и обратно 6 литра и малко не прави 25 Smile


Re: Колко ни харчат Волвата - Maxijaz - 09-15-2013

Примерно 200км София по 8л на100 = 16 литра
и извънградско ако дава 6 - 1,5х6л =9литра
= 25 литра общо :mrgreen: