The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? (/showthread.php?tid=17791)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Carburettor - 11-20-2013

Преди няколко месеца бях на тест на фейслифта на Нисан Лийф в Берген, Норвегия.

В този град (втори по големина в Норвегия) на първо място по регистрации при нови автомобили е Тойота Приус Плъг-ин, на второ място е Нисан Лийф, на трето място е Тойота Приус. От всички регистрирани автомобили въобще - само Лийф бяха продадени 60 000 екземпляра или нещо подобно.

И само за сведение - в Норвегия 98% от електроенергията се добива от възобновяеми източници при 0% емисии на СО2.

Още въпроси?


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Dodo 155 - 11-20-2013

Да добавя още нещо към моя пост, за да онагледя "ползата" от еко екстрите ...
Същото е и с политиката, т.е. с политиците - Всички казват, че мислят и работят само в интерес на обществото, но само техните банкови сметки се увеличават :lol:
Какъв е проблемът на всички производители да правят коли на CNG (метан)? Ами никакъв, но петролните компании тогава ще имат проблем и то сериозен - финансов :lol:
И като намесихме хибридните технологии - как ви се струва ДВГ на метан, който да работи и с батерия? Е, по-екологично от това няма. Добивът на метан е най-чист, а за тока произведен от рекуперацията - Zero емисии Smile
Да не говорим за въглеродното гориво, при което с 1 чаша ще си караме цяла седмица ... но трябва да се изхарчат всички запаси от петрол преди това, което няма да сме живи да го видим Smile

п.с. Само ще ви кажа, че днес сме изгорили над 500л. нафта в единия завод (влак, мотокари, камиони, фадроми), а аз само 7л., за да се прибера до София :mrgreen:


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Yankov - 11-20-2013

JMI Wrote:
Yankov Wrote:JMI,
Не съм виждал автомобил, който да прави същото като ТЕЦ...надявам се и да не видя. Мащабите са огромни, за да се опитваме да ги сравняваме.


Напротив, когато имаш едно градче като София от 2милиона и в него се карат около 3 милиона коли, прави и още как. Ако това не е достатъчно можем да използваме за пример Лондон около 9милиона със около 15 милиона коли :o ! Ами Истанбул 14 милиона, а Ню Йорк………
Искаш да ми кажеш, че в един голям град замърсяването от изгорелите газове на автомобилите е по-голямо от замърсяването от промишлеността (в това число е енергопроизводтсвото)?
Пак не гледаме с еднакви мащаби на нещата.
Транспорта с конвенционалните горива е скандално малък...в сравнение с истинските потребители/замърсители - промишлеността и битовия потребител.

Ако живеем в страна като Норвегия с почти 100% енергопроизводство от алтернативни източници на енергия, тогава си заслужава. Даже си е престъпление да се ползват пушеци...
Но, аз като се огледам, около мен няма много зелени "неща".
Така че като всеки един жив организъм, приобщавам се към заобикалящата ме средата...за да не ме боли главата.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - joro74 - 11-20-2013

В България понеже има една икономика и едни големи комини пушат по фризьорските салони и масажите с щастлив край. :-) Не бъркайте EGR с екология, той служи за намаляване на температурата в горивната камера и предпазва гарнитурата на главата от прегаряне. Страничен ефект от това са намалени азотни емисии, но тях чиновниците не ги гледат. В момента в България има 5 града с най-голямо прахово замърсяване в Европа при напълно умряла индустрия.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Dodo 155 - 11-20-2013

joro74 Wrote:В България понеже има една икономика и едни големи комини пушат по фризьорските салони и масажите с щастлив край. :-) Не бъркайте EGR с екология, той служи за намаляване на температурата в горивната камера и предпазва гарнитурата на главата от прегаряне. Страничен ефект от това са намалени азотни емисии, но тях чиновниците не ги гледат. В момента в България има 5 града с най-голямо прахово замърсяване в Европа при напълно умряла индустрия.
И с колко градуса намалява температурата в горивната камера - 1,2, или 3 градуса? Айде стига, сам знаеш, че причината не е в предпазване на двигателя от прегряване, защото ЕГР-а затваря след 2000 оборота Wink
Всичко е, за да се покрият Х норми и толкова ... останалото са маркетингови глупости - предпазвал природата, намалявал температурата ... а най-голямата е, че двигателят харчел по-малко с ЕГР ... КОГА? :lol: На празен ход - 0,6л./час вместо 0,65л./час :mrgreen:


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - momcho00 - 11-20-2013

И в крайна сметка че оказва че трудно ще свикнем със електричките , аз им викам тролеи или електрокари.Що пък света ще хаби ресурс да прави батери и други подобни неща , като можем да си сложим по едни тиранти като тролеите и да си бръмчим ..смешно е.Двигатели с вътрешно горене ще има винаги и ще се използват завинаги! Поне докато земните недра не си кажат думата.Доколкото патентоването на електричките ще бъде малко трудно щото арабите с чалмите няма да го позволят.Дубай ще стане като Перник със замрелите мини.Пари няма да има.
ПП: Тролеите имат еба*ти въртящия момент Big Grin


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - joro74 - 11-20-2013

Dodo 155 Wrote:
joro74 Wrote:В България понеже има една икономика и едни големи комини пушат по фризьорските салони и масажите с щастлив край. :-) Не бъркайте EGR с екология, той служи за намаляване на температурата в горивната камера и предпазва гарнитурата на главата от прегаряне. Страничен ефект от това са намалени азотни емисии, но тях чиновниците не ги гледат. В момента в България има 5 града с най-голямо прахово замърсяване в Европа при напълно умряла индустрия.
И с колко градуса намалява температурата в горивната камера - 1,2, или 3 градуса? Айде стига, сам знаеш, че причината не е в предпазване на двигателя от прегряване, защото ЕГР-а затваря след 2000 оборота Wink
Всичко е, за да се покрият Х норми и толкова ... останалото са маркетингови глупости - предпазвал природата, намалявал температурата ... а най-голямата е, че двигателят харчел по-малко с ЕГР ... КОГА? :lol: На празен ход - 0,6л./час вместо 0,65л./час :mrgreen:

На Форда ми ЕГР беше механичен и на празен ход беше затворен, отваряше на около 1500 оборота. На Аудито на брат ми е електронен и на диагностика му виждам статуса, на празен ход е затворен, отваря заедно с турбото. Според теоретиците намалява температурата с около 50-70 градуса. Пак в теорията пише, че намалява азотните емисии, а еко нормите гледат само въглеродни (парникови), азотните емисии не са 'парникови', а просто причина за киселинни дъждове. След забраната на въглища за домашно нужди в Англия киселинните дъждове спряха и затова никой не гледа азотните емисии. За разлика от азотните емисии където не бяха вложени милиарди за борба при въглеродните емисии няма да се дадат лесно. Никога няма да признаят, че кравите отделят повече парникови газове от колите, нито пък ще сложат еко норми на самолетите и корабите. ЕГРто не пречи когато нафтата не е от Лукойл :-)


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Dodo 155 - 11-20-2013

joro74 Wrote:ЕГРто не пречи когато нафтата не е от Лукойл :-)
Ето това е отговорът :lol:

btw ... 50-70 градуса на ЕГТ е доста, така че надали успява толкова да го свали, защото при JTD на италианците няма почти никаква разлика (няколко градуса само) с/без ЕГР, по отношение на ЕГТ-то Wink


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - cc20t - 11-20-2013

Четох, четох, четох ...... и все пак не ми стигнаха нервите да изчета всичките мнения по темата. Карам V40 2.0 T и съм адски радостен от автомобила и разходите по него ( гориво и поддръжка) . Гледам много колеги карат " нафтови печки " и се радват на еластичност, динамика, нисък разход ..... ОК ! Карал съм различни дизели на различни производители и да - някои доставят доста голямо удоволствие, НО ! Ще дам пример за спор между мен и един познат, собственик на БМВ Е46 2.0Д , което стандартно е 136 к.с. , но след намесата на някой си е станало близо 160 - 170 к.с. ( и той не е мн сигурен колко са ). Колата върви, но не и чак толкова, колкото си мисли. Та, един ден ми заразправял как дизелите вървят много в сравнение с бензина. При което го попитах с какъв бензинов мотор го сравнява и от там стана ясно, че турбодизела масово се сравнява с атмосферен бензинов мотор с идентична кубатура. Тук е момента да попитам : Защо не сравнявате турбинираните дизели със същите такива бензинови !? Да, от към въртящ момент и разход на гориво бензина изостава малко, но пък в много други аспекти е с много гърди напред. И другото, което искам само да добавя по повод издигането на пиедестал на италианците и французите и порицаването на VAG групата ..... Има едни хора, които заслужават уважение според мен, едни хора, които все още се борят сами срещу цялото семейство VW, срещу Mercedes и Япония и всички останали - и те са БМВ ! Хората неведнъж спечелили награда за най-добър мотор и различни иновации. Да, естествено, че ще ме порицае някой за изказването ми, но според мен те заслужават да се нарекат премиум производител. Къде бяха италианците и французите, когато на пазара се появи 3.0 d с двете турбини и каскадното пълнене !? Къде са италианците и французите сега, когато вече има М50d вече с 3 турбини !!! Не искам да се заяждам с никого, просто никъде не видях нищо написано за баварците и реших да напиша. Това е относно дизелите от мен, бих карал, но само и единствено да съм първи собственик, защото безплатен обяд няма, а не искам аз да плащам сметката накрая Smile Поздрави на всички Smile


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 11-20-2013

Yankov Wrote:
JMI Wrote:
Yankov Wrote:JMI,
Не съм виждал автомобил, който да прави същото като ТЕЦ...надявам се и да не видя. Мащабите са огромни, за да се опитваме да ги сравняваме.


Напротив, когато имаш едно градче като София от 2милиона и в него се карат около 3 милиона коли, прави и още как. Ако това не е достатъчно можем да използваме за пример Лондон около 9милиона със около 15 милиона коли :o ! Ами Истанбул 14 милиона, а Ню Йорк………
Искаш да ми кажеш, че в един голям град замърсяването от изгорелите газове на автомобилите е по-голямо от замърсяването от промишлеността (в това число е енергопроизводтсвото)?
Пак не гледаме с еднакви мащаби на нещата.
Транспорта с конвенционалните горива е скандално малък...в сравнение с истинските потребители/замърсители - промишлеността и битовия потребител.

Ако живеем в страна като Норвегия с почти 100% енергопроизводство от алтернативни източници на енергия, тогава си заслужава. Даже си е престъпление да се ползват пушеци...
Но, аз като се огледам, около мен няма много зелени "неща".
Така че като всеки един жив организъм, приобщавам се към заобикалящата ме средата...за да не ме боли главата.

Здравей,

разбира се, неискам да те убеждавам, че замърсяването от автомобили е по- голямо, но всяко нещо има принос и то не малък. Въпроса е, че ако разсъждаваш по този начин и малкото зелени неща няма да ги има около теб и утре като жив организъм няма да имаш към какво да се адаптираш!

Иначе, какво ли не бих наравил България да е като Норвегия, но каква полза от това, че те добиват енергията си по-еко начин, след като цяла источна Европа използва технологии от преди 50-60 години в повечето отрасли на икономиките на отделните държави. Може би утехата остава в това, че такива като Норвегия поне балансират до някъде в Европа, защото не само те, Дания, Швейцария, Исландия са също много добре устроени в това отношение, както във всяко друго всъщност!

Поздрави