The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? (/showthread.php?tid=17791)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - vis - 11-30-2013

С дизелов. Всъщност това ми е първата дизелова кола и мисля, че няма да повторя. Никога няма да стана фен на дизела. Вече ми минават еретични мисли да се разделя с Волф (така се казва волвото ми Big Grin ), макар да сме заедно само от 9 месеца Smile .


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - che4ef - 11-30-2013

Quote:Все по-малко се забелязват и по филмите, а преди време си беше като закон, особено в семейните филми да се мяркат доста често автомобили на марката.

Има колега, но са малко на брой филми където марката присъства. Сега гледам пък е закон в сериалите само американски таралясници да има. Иначе Волво беше в последния Underworld (колата на инспектора), World War Z (началото на филма - V70, когато започват да бягат и после катастрофираха, естествено излязаха невредими и продъжиха да бягат).
Жалко че в Монреал не се карат колите, и аз с такова впечатление съм останал. Славата на колата, е скъпа подръжка, което не е вярно но механиците като видят марката и започват да изкарват едни цени.... а при механици индийци и филипинци не се ходи - закон. Другото е че и струва повече. Никой с който съм говорил не отрича че Волво са наистина хубави коли, но добавят че са скъпи. Говоря за Канада. Единственото място в САЩ където марката преобладава е Портланд, Орегон и малко съседния щат Вашингтон. Какво мислят там хората не знам, но на сбирките на клуба тук идват доста хора от там.

Quote:А ако един ден, недай Боже няма Волво и СААБ, то едва ли ще се насоча към хамерикански или японски автомобил.Всъщност американски таралясник НИ-КО-ГАШ :evil:

Опазил те Господ от американски автомобил, особено втора ръка. Това е уникален боклук и това което е още по-интересно, че не са толкова амеркикански. Само 30% от америкаската кола е правена в САЩ, останалите части идват от Мексико и Китай. Тука само се сглобяват. Единственото по-американско возило правени в САЩ на 80%, мисля че писаха, са грозните пикапи.
Волво имат фабрика в Нова Скошия, но не знам дали я използват. Аз лично съм виждал по-стари волва правени в Канада. С голямото червено листо и пише правено в Канада. Искам да виждам повече такива, но няма.

Тези които четат темата не трябва да остават с мнението че едва ли не критикуваме марката. Просто се опитваме да говорим реални неща, да бъдем реалисти и обективни., нали за това караме Волво. Аз не искам марката да изчезне и не вярвам че това ще стане, защото всеки ден ги виждам по улиците, а понякога и на талази - без майтап. Колата е машина и се нуждае от подръжка, без значение 20 000 или 500 000 долара струва, нова ли е, стара ли е. Волво за мен си е най-доброто по отношение на цена, издържливост и лесно за подръжка. Просто не трябва да се занемарява, като всяко нещо Wink

Има една интересна тенденция в Британска Колумбия, а и не само там, е да се карат стари коли. Намира стара кола и стяга я и я кара. Цялата лъщи и изглежда много по-яко от всяка нова кола. Същото е със Волво. Кола на старо - над 30 годишна беше, не се сещам кой модел, но в идеално състояние - 20 000 долара. На човека не му се занимавало повече.
Поздрави

п.с. Преди два дена станала катастрофа, на острова тука, челно Волво и Хонда. Човека в хондата - на място, волвото - в тежко състояние. Не коментирам как се е карало и кой е виновен, просто изнасям факти. Survival of the fittests.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - joro74 - 11-30-2013

vis Wrote:С дизелов. Всъщност това ми е първата дизелова кола и мисля, че няма да повторя. Никога няма да стана фен на дизела. Вече ми минават еретични мисли да се разделя с Волф (така се казва волвото ми Big Grin ), макар да сме заедно само от 9 месеца Smile .

Аз се мъчих 4 години да поддържам дизел и когато се предадох ми докара пневмония и акт за без фарове докато го откарвах на новия собственик при -15 градуса. :-). Новият собственик е от хората, за които щом пали значи всичко е наред и не му се връзва на бръмченето, тресенето, пушенето, миризмата ...

Всички фенове на дизела просто са късметлии, когато ти се падне нещо което след първата смяна на масло се опитва да излезе от колата влизаш в един безкраен ремонт. На бензиновия двигател в най-лошия случай правиш основен ремонт, сменяш някой друг датчик и забравяш за ядове, дизела като реши да е проклетник ти скъсява живота с нещо дребно днес, малък ремонт другата седмица, голям ремонт след който 2 седмици е чудесен и после пак малък ремонт ... Докато издържиш, аз се преродих когато ми замириса на бензин отново.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 11-30-2013

che4ef Wrote:
Quote:Все по-малко се забелязват и по филмите, а преди време си беше като закон, особено в семейните филми да се мяркат доста често автомобили на марката.

Има колега, но са малко на брой филми където марката присъства. Сега гледам пък е закон в сериалите само американски таралясници да има. Иначе Волво беше в последния Underworld (колата на инспектора), World War Z (началото на филма - V70, когато започват да бягат и после катастрофираха, естествено излязаха невредими и продъжиха да бягат).
Жалко че в Монреал не се карат колите, и аз с такова впечатление съм останал. Славата на колата, е скъпа подръжка, което не е вярно но механиците като видят марката и започват да изкарват едни цени.... а при механици индийци и филипинци не се ходи - закон. Другото е че и струва повече. Никой с който съм говорил не отрича че Волво са наистина хубави коли, но добавят че са скъпи. Говоря за Канада. Единственото място в САЩ където марката преобладава е Портланд, Орегон и малко съседния щат Вашингтон. Какво мислят там хората не знам, но на сбирките на клуба тук идват доста хора от там.

Quote:А ако един ден, недай Боже няма Волво и СААБ, то едва ли ще се насоча към хамерикански или японски автомобил.Всъщност американски таралясник НИ-КО-ГАШ :evil:

Опазил те Господ от американски автомобил, особено втора ръка. Това е уникален боклук и това което е още по-интересно, че не са толкова амеркикански. Само 30% от америкаската кола е правена в САЩ, останалите части идват от Мексико и Китай. Тука само се сглобяват. Единственото по-американско возило правени в САЩ на 80%, мисля че писаха, са грозните пикапи.
Волво имат фабрика в Нова Скошия, но не знам дали я използват. Аз лично съм виждал по-стари волва правени в Канада. С голямото червено листо и пише правено в Канада. Искам да виждам повече такива, но няма.

Тези които четат темата не трябва да остават с мнението че едва ли не критикуваме марката. Просто се опитваме да говорим реални неща, да бъдем реалисти и обективни., нали за това караме Волво. Аз не искам марката да изчезне и не вярвам че това ще стане, защото всеки ден ги виждам по улиците, а понякога и на талази - без майтап. Колата е машина и се нуждае от подръжка, без значение 20 000 или 500 000 долара струва, нова ли е, стара ли е. Волво за мен си е най-доброто по отношение на цена, издържливост и лесно за подръжка. Просто не трябва да се занемарява, като всяко нещо Wink

Има една интересна тенденция в Британска Колумбия, а и не само там, е да се карат стари коли. Намира стара кола и стяга я и я кара. Цялата лъщи и изглежда много по-яко от всяка нова кола. Същото е със Волво. Кола на старо - над 30 годишна беше, не се сещам кой модел, но в идеално състояние - 20 000 долара. На човека не му се занимавало повече.
Поздрави
.....
Колега, в World War Z присъствието на марката е по-скоро епизодично.Такива има все още доста.Аз имам пред за трайно, натрапващо се присъствие на Волво.Както например в Мисис Даутфайър.Комедията си я бива, но допълнителна наслада ми доставя всеки път, когато в кадър попадаше и онова червено Волво 850(моделът, който ме накара да се влюбя в марката).Също така няма как да забравя и онова С70, което Вал Килмър караше в Светецът.Друг пример е от онази сагата с вампирите(Здрач, или нещо такова), където една меланхоличка имаше пословични щения да стане вампирка.Там в първия филм имаше С30, а в 2-я филм имаше S60.За такова присъствие имам предвид - хората често да виждат автомобила на екран, да им се поиска и те да го карат.Да дадеш един вид моркова на магарето, за да го накараш да тръгне напред, в случая да иска да си купи този автомобил.

За мириканските коли съм без коментар.Форд за 2012-а е рекордьор по брой сервизни акции - 24 за една година.Отделно чух от жена ми за някакъв българин тук, който се излъгал да си купи чисто нов американски боклук и до момента се е изръсил към 10 000 доларес - всичко, което се чупело били части, които не се покриват от гаранцията. Не е като и при други марки да не се случват подобни неща, но са доста по-рядко и в по-прилични граници.

Виж това за стар модел Волво нещо взе и на мен да ми се върти в главата!Нещо от сорта на 960.Стари, истински автомобили на марката, преди брака с Форд.Пък и като видиш в обявата RWD сърцето някак подскача.Лошото е, че почти не се намират вече, а и не знам дали ще издържат това, което пак се готвим да направим.
Другата година да е живот и здраве мислим да поканим бабите на гости през лятото.Ако всичко е наред, пак ще предприемем и това пътуване от тук, та чак до прекрасния и изключително красив и приветлив Ванкувър.Та в тази връзка ме притеснява, че 4-ма възрастни и едно дете, едва ли ще се чувстваме чак толкова комфортно във коНбито и може евентуално да се наложи да се купи нещо по-голямо(естествено всичко е свързано и с финанси).Още отсега гледам ревюта за S80, ХС 70 и ХС90, но май само 70-та горе долу покрива, това което ще ми трябва - достатъчно ширина за двама възрастни+дете отзад с достатъчно място за краката им+ достатъчно ширина и пространство за шофьора и пътника до него.Една 960-а може добре да дойде, но 12 000 км са си изпитание за кола на 15+ години и това си е пречка.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - che4ef - 11-30-2013

Quote:Канада е голяма, но с малко население и тя никога не определя нищо, но искренно се надявах, че Канадците мислят по- различно от Американците и не са толкова промити, но нещата явно не са много различни!

JMI тъкмо се сетих че щях да ти отговарям, но нали ми е почивен ден хич не ми се мисли :lol:
Аз не мога да изразя мнение какви са американците и от там да ги сравня с канадците. Мнението ми е формирано на база наблюдения на хора които идват от америка и съседа ми например, който много често ходи там. В канада, на базата на това, мога да кажа смело че е доста по-добре. Има едно НО, най-големите консуматори тука са китайците, индийци, араби и филипинци. Те искат да бъдат турбо газарите и да имат най-новото. Редовия канадец е практичен човек и гледа най-напред парите. Отива в магазина и казва "имам толкоз пари какво мога да взема?". Не бих го нарекъл консуматорство. Сега, Канада е голяма държава и хора всякакви и общности много, но принципно така са нещата. Имаше една жена, един път съм я виждал при авера ми който има място и гараж и тя си купила Ауди. Казва ми "аз гледах и Волво ама Ауди ми хареса повече." Това е. Другата жена е колежка. Искат семейна кола и се заглеждат по мерцедеси, VW, Волво. Аз и казвам вземи Волво, ама още не са решили, и аз не ги знам какво търсят. Давам пример със жени, защото Волво казват че колите се предпочитат традинционно от жените в Северна Америка. Друг пример - пак колега - кара Ауди А4 2001, Разправя какви пари дава за подръжка, за части и как му трябва по-голяма кола за семейството. Казах му колко ще струват частите с ХС70 и той се хвана за главата - 2 до 3 пъти по-евтино, ако се поръчат от САЩ. Хората не знаят... Sad


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - jimvirtooza - 11-30-2013

44% сме на газ Big Grin. Наистина съм изненадан, че най-голям % са дизеловите Волва. Много мой познати, близки и приятели минаха на дизел, заради уж "икономията". Но... аз ще направя едно сравнение, малко по-късно. Другата ми кола е Сеат Купра Р бензин без газ. Еми ... ае Волвото може и да е 90коня, и някой да са каталясали, обаааааче, комфорта, возията, усещането, осветеността вечер (макар купрата да е с ксенон) нямат равни. Разликата им е 10 години обаче, с ръка на сърцето мога да кажа, че за 1995 година, Волво са направили кола изпреварваща времето си с цял век! На 22 ноември Волвото ми официално стана на 18 години. Преди 18 години е слязла от конвейра и без да знае е сбъднала една мечта - моята. За тези 18 години единствената ръжда е по задните вежди и то на малки балончета, от двигателя й съм много доволен. С фабрична газова уредба, която е целяла още преди 18 години да опазва околната среда с малко на брой вредни емисии разхода й е 8л/100км смесено. Но ... понеже тука сме в България, вместо да ни направят данъчни облекчения, че караме с алтернативни горива, те решават да ни затрупат с още данъци и измислени такси. Както и да е. Преди време, реших да я продавам, но това не е хлОпел да го шитнеш на другия ден. И разбрах защо. Скъпата поддръжка.. това често се бърка със скъпи части. Виж на Ауди излиза скъпа поддръжка, в период на време се разбира. Да се върна на дизела. Ще направя сравнение между моето Волво 1995год. и Сеат Леон 1.9 ТДИ 2002година и двете са 90коня. Моето Волво сега зимата ми гори 11литра / 100км. пак пълно-празно-пълно-празно от една и съща бензиностанция Шел. При цена 1.33 лева на литър това е => 11литра х 1.33лева = 14,63лева. Което ще рече, че за 100км градско ми е изгоря 14,63 лева. Нали? Отиваме на дизела Сеата е зареждан на Лукойл колата му даде разход зимата 7,6 - 7,8литра / 100км, взимаме по-ниската стойност 7,6литра/ 100км. При цена на дизела на Лукойл 2,58 лева => 2,58лв х 7,6литра= 19.6 лева. Тоест за 100км дизела му изяжда 19,60лв. Разликата е 5лева в полза на бензина. Едната кола е 1995 година, другата 2002 година. Е сега са вдигнали газта и дизела, но това беше сравнение преди 3-4 дена, защото имахме един такъв спор. Аз лично никога не бих минал на дизел. И съм предоволен от двигателя на Волвото. За купрата няма да коментирам, защото там е некъф хорор с бензиномелачката.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Dodo 155 - 12-01-2013

jimvirtooza Wrote:44% сме на газ Big Grin. Наистина съм изненадан, че най-голям % са дизеловите Волва.
Дизел - 45%
Бензин - 48% (сбор от бензин + бензин и газ)
Как дизелът ще е повече? Smile
Отделно от хиляди форумци, близо 200 човека са гласували ... явно на хората им е писнал този спор и сравнение :roll:


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - jimvirtooza - 12-01-2013

СПАМ!
Моя грешка!!!! 44 гласа на ГАЗ и 70 на дизел. А и аз не споря с никой, просто един приятел се опита да ме убеди в нещо не верно и му го доказах обратното нагледно. Просто дизелова кола не е добра инвестиция, вече за SUV и ванове си е изгодно.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - volvo s/v40 - 12-01-2013

1.8 benzin gaz no ne sam dovolen prekasva i si e dosta apetiten


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - mudancho - 12-01-2013

jimvirtooza Wrote:Моето Волво сега зимата ми гори 11литра / 100км. пак пълно-празно-пълно-празно от една и съща бензиностанция Шел. При цена 1.33 лева на литър това е => 11литра х 1.33лева = 14,63лева. Което ще рече, че за 100км градско ми е изгоря 14,63 лева. Нали? Отиваме на дизела Сеата е зареждан на Лукойл колата му даде разход зимата 7,6 - 7,8литра / 100км, взимаме по-ниската стойност 7,6литра/ 100км. При цена на дизела на Лукойл 2,58 лева => 2,58лв х 7,6литра= 19.6 лева. Тоест за 100км дизела му изяжда 19,60лв. Разликата е 5лева в полза на бензина. Едната кола е 1995 година, другата 2002 година. Е сега са вдигнали газта и дизела, но това беше сравнение преди 3-4 дена, защото имахме един такъв спор. Аз лично никога не бих минал на дизел. И съм предоволен от двигателя на Волвото. За купрата няма да коментирам, защото там е некъф хорор с бензиномелачката.
Малко офф:
Тва Сеата с тоя мотор сериозно ли харчи над 7 литра? Моята печка я засичам вече втори път на пълно пълно и харчи точно 6.96/100 разбира се без ръчкане и маршрута ми е един и същ - 12км отиване -12 връщане (Костинброд - Метростанция Бели Дунав).
Иначе да,стар дизел не е далавера за съжаление,ако не изпада нафта на черно.