The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? (/showthread.php?tid=17791)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 02-26-2014

<!-- m --><a class="postlink" href="http://topgear.bg/?go=article&p=detail&tg_articleId=5150">http://topgear.bg/?go=article&p=detail& ... cleId=5150</a><!-- m -->


Quote:Volvo обещава революция в икономичността на двигателите и това е очаквано, понеже в последните няколко години всички ни обещават това. .........Само че разликата при шведите е, че не мислят пестеливостта да бъде съчетана с липса на мощност. Новите два мотора, които ще видим във V40 и V40 Cross Country, имат 190 и 245 к.с.

Хм, дали няма да е яко да си настроиш бензинката на V40 да ти доставя максималните 302 к.с. :twisted:


Quote:D4 е четирицилиндров двулитров дизел със 190 к.с. и среден разход от фантастичните 3,3 л/100 км (85 г/км въглероден диоксид) във V40.
Кой ли ще иска да си купи хибрид, ако този разход е близък до реалния, при положение че хибридите са и с няколко хилядарки по-скъпи :lol:


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Spurs - 02-26-2014

Ev-V50 Wrote:http://topgear.bg/?go=article&p=detail&tg_articleId=5150


Quote:Volvo обещава революция в икономичността на двигателите и това е очаквано, понеже в последните няколко години всички ни обещават това. .........Само че разликата при шведите е, че не мислят пестеливостта да бъде съчетана с липса на мощност. Новите два мотора, които ще видим във V40 и V40 Cross Country, имат 190 и 245 к.с.

Хм, дали няма да е яко да си настроиш бензинката на V40 да ти доставя максималните 302 к.с. :twisted:


Quote:D4 е четирицилиндров двулитров дизел със 190 к.с. и среден разход от фантастичните 3,3 л/100 км (85 г/км въглероден диоксид) във V40.
Кой ли ще иска да си купи хибрид, ако този разход е близък до реалния, при положение че хибридите са и с няколко хилядарки по-скъпи :lol:
3,3 л/100 :o , са заводски изчислен разход, но дори и с два литра да се вдигне на пътя, и 5,5 (смесен) да е реалния, за 190 кс си е постижение! Респект!
Аз искам поне 250 дизелови коня за новото ХС90 и отсега започвам да събирам парички... Smile


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 02-26-2014

Spurs Wrote:
Ev-V50 Wrote:http://topgear.bg/?go=article&p=detail&tg_articleId=5150


Quote:Volvo обещава революция в икономичността на двигателите и това е очаквано, понеже в последните няколко години всички ни обещават това. .........Само че разликата при шведите е, че не мислят пестеливостта да бъде съчетана с липса на мощност. Новите два мотора, които ще видим във V40 и V40 Cross Country, имат 190 и 245 к.с.

Хм, дали няма да е яко да си настроиш бензинката на V40 да ти доставя максималните 302 к.с. :twisted:


Quote:D4 е четирицилиндров двулитров дизел със 190 к.с. и среден разход от фантастичните 3,3 л/100 км (85 г/км въглероден диоксид) във V40.
Кой ли ще иска да си купи хибрид, ако този разход е близък до реалния, при положение че хибридите са и с няколко хилядарки по-скъпи :lol:
3,3 л/100 :o , са заводски изчислен разход, но дори и с два литра да се вдигне на пътя, и 5,5 (смесен) да е реалния, за 190 кс си е постижение! Респект!
Аз искам поне 250 дизелови коня за новото ХС90 и отсега започвам да събирам парички... Smile

Конете ще ги имаш, че може и да са повече, а разхода му задължително ще е под 10/100! Smile


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 02-27-2014

Spurs Wrote:Аз искам поне 250 дизелови коня за новото ХС90 и отсега започвам да събирам парички... Smile
Тц :mrgreen: Чист дизел ще е максимум 230 к.с.
За повече хибрид или бензин Wink


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Dodo 155 - 02-27-2014

Spurs Wrote:3,3 л/100 :o , са заводски изчислен разход, но дори и с два литра да се вдигне на пътя, и 5,5 (смесен) да е реалния, за 190 кс си е постижение! Респект!
Аз искам поне 250 дизелови коня за новото ХС90 и отсега започвам да събирам парички... Smile
В ХС90 ще е около 10/100, но си заслужава Smile
Събирай ... аз вече започнах :mrgreen: но ще изчакам поне 2-3 год. след излизането на модела, за да изчистят бъговете 8-)

Иначе колегата е прав за хибридите - това са коли за хора с подобен начин на мислене, не, защото ще харчат 2/100.
Дори новият Голф 7 GTE (хибрид) харчи 6/100 реално, а му дават 1,5/100 по книжка Confusedhock:
Но всичките тези данни са, за да плащат по-малко глоби самите концерни и да привличат клиенти с рекламата си Wink
Реално хибридът може да се избие като разход само ако се кара като такси ... иначе двойната цена е неоправдана.


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Dodo 155 - 02-27-2014

Ev-V50 Wrote:
Spurs Wrote:Аз искам поне 250 дизелови коня за новото ХС90 и отсега започвам да събирам парички... Smile
Тц :mrgreen: Чист дизел ще е максимум 230 к.с.
За повече хибрид или бензин Wink
230 к.с. ще са заводски ... после стават 250+ :mrgreen:
Това имаше предвид Мони Smile


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - JMI - 02-27-2014

Dodo 155 Wrote:
Ev-V50 Wrote:
Spurs Wrote:Аз искам поне 250 дизелови коня за новото ХС90 и отсега започвам да събирам парички... Smile
Тц :mrgreen: Чист дизел ще е максимум 230 к.с.
За повече хибрид или бензин Wink
230 к.с. ще са заводски ... после стават 250+ :mrgreen:
Това имаше предвид Мони Smile

Да, те с 230 заводски ще започнат! След това ще "цедят" по 15кс. през някоко години! Smile


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Spurs - 02-27-2014

Такаааа, 230 к.с. според мен за 4 цилиндров дизел, никак не са малко! Но като цяло няма са конкурентни. VW, Audi, BMW и Jeep предлагат 245, 250 до 381 к.с., да от 6 и 8 цилиндрови двигатели и 8-степенни автоматици, но все пак... Сравнявам го с "паркетници", защото истинските високопроходими "джипки" са с много по-малко коне 190 -200 к.с. за Pajero, LC или Pathfinder и всичките с 5-степенни автоматици, но те по презумпция са офроуд...
Но, като начало ще се навия и на 230 к.с. и около 550 Нм... Също така, ако може, и 8-степенен автоматик няма да откажа. ;-)
...btw (както обича да пише Влади :-) ), от къде се взеха тия 230 к.с., аз не помня официално да са споменавани от VOLVO за дизел... Big Grin
Сега дано пак не настане поредната престрелка от разнопосочни мнения и да я докараме до други познати теми... :-)


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Dodo 155 - 02-27-2014

Spurs Wrote:Такаааа, 230 к.с. според мен за 4 цилиндров дизел, никак не са малко! Но като цяло няма са конкурентни. VW, Audi, BMW и Jeep предлагат 245, 250 до 381 к.с., да от 6 и 8 цилиндрови двигатели и 8-степенни автоматици, но все пак... Сравнявам го с "паркетници", защото истинските високопроходими "джипки" са с много по-малко коне 190 -200 к.с. за Pajero, LC или Pathfinder и всичките с 5-степенни автоматици, но те по презумпция са офроуд...
Но, като начало ще се навия и на 230 к.с. и около 550 Нм... Също така, ако може, и 8-степенен автоматик няма да откажа. ;-)
...btw (както обича да пише Влади :-) ), от къде се взеха тия 230 к.с., аз не помня официално да са споменавани от VOLVO за дизел... Big Grin
Сега дано пак не настане поредната престрелка от разнопосочни мнения и да я докараме до други познати теми... :-)
До момента, това, което съм чел е, че бензиновите двигатели ще бъдат от 130 до 306 к.с. (турбо+компресор), а дизелите от 120 до 230 к.с. (с 2 турбини).
Може и да се разминават данните, т.к. ХС90 щяло да бъде показано през есеннта и после да се продава, което означава в началото на 2015 ... така може да има и промени Wink
Почвай да събираш :mrgreen:


Re: С Какъв двигател е сегашното ви VOLVO и доволен ли сте? - Ev-V50 - 02-28-2014

Spurs Wrote:...btw (както обича да пише Влади :-) ), от къде се взеха тия 230 к.с., аз не помня официално да са споменавани от VOLVO за дизел... Big Grin
Сега дано пак не настане поредната престрелка от разнопосочни мнения и да я докараме до други познати теми... :-)
На предната страница има видеоклип с презентация на новите двигатели.Там си казват какви ще са бензиновите и дизеловите двигатели!
А щом 230 са ти малко ще трябва да се насочиш към хибрид.За С. Америка ще е бензинов, който ще е 370+ кончета, а за Европа ще е дизелов и ще е към 300 кончета.