Волво Клуб - България
Относно Бензина - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Общ технически форум (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: Бензин (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Thread: Относно Бензина (/showthread.php?tid=25531)



Относно Бензина - dido666 - 01-23-2019

Ако имате въпроси за бензина може да ме питате знам доста неща за производството му и т.н.


RE: Относно Бензина - Spurs - 01-23-2019

Къде е най-добре да зареждаме? Това е въпроса май за бензина! Дай ако имаш инфо за бензиностанции... Поздрави!


RE: Относно Бензина - dido666 - 01-23-2019

На ОМВ Бензин 100+ и Алпин дизел се внасят от Австрия другите горива се зареждат в Лукойл Нефтохим Бс с тяхна добавка 1л на цистерна каква е не се знае пише ОМВ на бутилката
Ромпетрол и Еко зареждат горивата от Румъния
Петрол и Лукойл Бензиностанциите сиреч Лукойл България зареждат от Лукойл Нефтохим Бс
Shell зареждат от Лукойл Нефтохим Бс като им слагат някаква тяхна добавка на всяка цистерна около 1 литър каква е не мога да кажа фирмена тайна
Като качество на горивата от Лукойл Нефтохим Бургас са добри отговарят на всички Евро стандарти но гаранцията е до портала от там нататък правете си изводите
Лукойл България и Петрол са основните разпространители на горивата от Лукойл Нефтохим Бс в България но Рафинерията не може да гарантира качеството на техните горива от колонките (правете си изводи сами)
Ще ви кажа с няколко думи зареждайте от нови бензиностанции на които резервоарите им са нови не забравяйте, че на всички резервоарите са под земята ако е стара бензиностанция резервоарите корозират пълнят се с води и механични примеси и т.н. както бензиностанции с повече коли поток на възлови места


Относно Бензина - ivobivo - 01-24-2019

Колега, благодаря за информацията... имаш ли инфо за бензина на Газпром?

Sent from my mobile using Tapatalk


RE: Относно Бензина - Spurs - 01-24-2019

Да включа и въпрос за Круиз, че 99% зареждам от тях, когато съм в София...
Казвали са ми че зареждат от едно място с ОМВ ама дали е вярно...


RE: Относно Бензина - zorba - 01-25-2019

А относно керосина и авиобензина?


RE: Относно Бензина - v40born - 01-25-2019

Колега а за бензина и газта в бензиностанций ,,Дега,,Бургас


RE: Относно Бензина - dido666 - 01-31-2019

Нямам информация за всички търговци, но повечето вериги бензиностанции зареждат от Лукойл Нефтохим Бургас не забравяйте, че в Румъния рафинерията е част от ОАО Лукойл. За летището в Бургас знам че зареждат от Лукойл Нефтохим Бургас но нищо повече като инфо не знам освен че сменят режима на фабриката да произвеждат керосин .Искам да ви кажа че има лятна и зимна спецификация на горивата и има разлики които може да окажат значение на по капризните двигатели, винаги зареждайте препоръчителните стойности на горивата от производителя на автомобила във наръчника на автомобилите пишат с какви параметри горе долу трябва да са горивата.Не зареждайте и шано горива които са стояли незнайно къде и колко време независимо от тяхната цена после ремонтите ще ви струват повече от спестените средства за гориво. Горивата които престояват повече от 2 месеца си губят част от характеристиките .