The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/printthread.php 207 get_post_attachments



Волво Клуб - България
Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори (/showthread.php?tid=8435)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - coupe fen - 03-18-2011

Здравейте Роби!
От известно време съм собственик на за мен една от колите с най-чаровен мотор от гамата на Волво- модела С70, от първото поколение.
Колата е базовия 5 цил турбо вариант, с ръчни скорости, модел 1999 година.
Въпроса ми към вас е- Може ли да се използва при смяна, друго качествено трансмисионно масло, вместо предписаното по норматив заводско Волво спецификация?
Предполагам, че макар и да е с ръчни скорости, вискозитетен клас Декстрон 2 или 3 биха били съпоставими?
Разбира се, вашето мнение за мен ще е определящо.
Сега мисля да сменям маслото в скоростите, и ако няма проблем със взаимозаменяемостта, бих го сменил със стандартна спецификация на Общ масло-производител.
А другия ми въпрос е- като въпросния модел С70 е с турбомотор, съотв има отн по-висок въртящ момент, възможно ли е диференциала да е с процент самоблокаж, и това да изисква доливане на добавка към ориг. трансмисионно масло?
Благодаря ви предварително.
Smile Поздрави...


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 03-19-2011

coupe fen Wrote:Здравейте Роби!
От известно време съм собственик на за мен една от колите с най-чаровен мотор от гамата на Волво- модела С70, от първото поколение.
Колата е базовия 5 цил турбо вариант, с ръчни скорости, модел 1999 година.
Въпроса ми към вас е- Може ли да се използва при смяна, друго качествено трансмисионно масло, вместо предписаното по норматив заводско Волво спецификация?
Предполагам, че макар и да е с ръчни скорости, вискозитетен клас Декстрон 2 или 3 биха били съпоставими?
Разбира се, вашето мнение за мен ще е определящо.
Сега мисля да сменям маслото в скоростите, и ако няма проблем със взаимозаменяемостта, бих го сменил със стандартна спецификация на Общ масло-производител.
А другия ми въпрос е- като въпросния модел С70 е с турбомотор, съотв има отн по-висок въртящ момент, възможно ли е диференциала да е с процент самоблокаж, и това да изисква доливане на добавка към ориг. трансмисионно масло?
Благодаря ви предварително.
Smile Поздрави...
За точната спецификация на маслото мога да видя в Понеделник.А блокаж няма ,тоест не е необходима добавка,


Re: Проблем с турбината - stoqnn11 - 03-20-2011

От Мото Пфое нищо не откриха казаха само че е записало грешки но не ми казаха какви. 2 дни стоя при тях пробвали я но не могли да намерят проблем. Преди да им я закарам е качих на магистралата и я настапах колкото може за около 100 км. След това не ми е правила този проблем. Момчето от Мото Пфое ми каза че можеби проблема е бил в филтъра за твърди частици и като съм я карал извън градско с повече изрязване се е самопочистил. Да се надяваме че е бил прав. Преди това ходих в един друг сервиз кадето ми почистиха тръбите към турбото от нагар и там на техният компютър искара грешка - проблем с байпаса на датчика на потока за въздуха към турбото. Почистиха тръбите и датчика, напръскаха с контактен спрей всички букси но нямаше промяна. Надявам се че проблема е бил от задръстването. Ако мога да ти задам и още един въпрос: Преди няколко месеца си смених маслото на скоростната кутия (имам ръчна 5 степенна) сложиха ми Valvoline синтетично за скорстна кутия. Мисля че системата беше за 2.1 литра. Въпроса ми е дали съм згрешил че съм сложил такова масло и дали трябва да се сложи някаква добавка.
moruna Wrote:
stoqnn11 Wrote:Здравейте, нов съм в форума ако можете да ми дадете някакъв съвет какво да правя. От 2 години имам Volvo S60 D5 2002 г. преди една година ми беше направило този проблем веднъж, както си карам всичко е нормално решавам да дам малко повече газ и колата достига до 2500 - 2600 оборота, при това едвам едвам, и спира а съм натиснал до край все едно нямам турбина. Изгасих колата след 1 минута запалих и всичко се беше оправило. Закарах я в Мото Пфое - Бургас казах им за проблема но нищо не можаха да намерят. И така една година без проблем до преди няколко дни бях карал половин час всичко беше наред изведнъж пак същият проблем карах така още 5-6 минути и се оправи пак сам в джижение. Днеска пак ми го направи както карах реших да я пробвам дадах газ нямаше проблем но като намалих после пробвах пак и пак сащата работа максимум до 2500-2700 оборота на която и да е предавка и няма почти никакво ускорение на по висока предавка все едно турбото го няма. Поддържам си колата и нямам някакви други проблеми а понеже съм от Бургас тука е малко кът от към хора разбиращи от Волва ходих на един двама само вдигат рамене. Ако дадете някакъв съвет ще съм много благодарен.
Каква грешка беше записал на диагностиката?Според мен е проблем с управлението на турбото.



Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - sttefan6 - 03-20-2011

Здравей Роби , притежавам волво V40 2.0 140 кс. 1997г бензин .За трети път имам проблем със скоростната кутия и съм решил да потърся втора употреба и да я сменя . Може ли информация по какво се различават скоростните кутии .Предлагат ми от волво V40 1.6 Кутията е ръчна.


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - coupe fen - 03-21-2011

Роби, благодаря ви за отговора за липсата на добавка! Smile Ще очаквам мението ви, ще се радвам ако може заводската спецификация на маслото за ръчните скорости на Т-5 да е заменима с обща спецификация специализирано масло...


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 03-27-2011

coupe fen Wrote:Роби, благодаря ви за отговора за липсата на добавка! Smile Ще очаквам мението ви, ще се радвам ако може заводската спецификация на маслото за ръчните скорости на Т-5 да е заменима с обща спецификация специализирано масло...
C70 кутия M56-масло PN.VOLVO-1161745,SAE W-80(synthetic),или PN1161645 75W(synthetic)


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - coupe fen - 03-28-2011

Благодяря ви много за навременния отговор за спецификациите на маслото... Поздрави, Л. Smile


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - stefpetkov - 03-28-2011

здравей наскоро си купих Волво 960 2.5 24 кл.95г. колата е с скоростна кутия М90 и след като я отворих открих една счупена част но по номера на ния не излиза нищо затова ти пращам снимки ,на тази част е закрепен избирача на вилките , ако можеш да я откриеш дай цена то е ясно че е на поръчка


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - vesko - 03-30-2011

Здарвей Роби аз съм Веско от Бургас обаждах ти се вече. Извинявай за това подмятане за кражбите от МП не исках да цзасягам тебе лично. Но направо не мога да си намеря място след като развалиха колата. Обаждах ти се вече по този въпрос ти сам знаеш как перфектно вървеше волвото. Какъв извод да си направя? Съжалявам че така стана сега съм извън България но като се прибера ще намеря начин да ти се обадя в София.


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - vladimir62 - 04-10-2011

Добър ден!
Можели схема на връзване на вакумните маркучета?!
ВОЛВО850 ГЛТ 2;20клапана,92година
Благодаря предварително!