The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$archive_pages - Line: 2 - File: printthread.php(287) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/printthread.php(287) : eval()'d code 2 errorHandler->error_callback
/printthread.php 287 eval
/printthread.php 117 printthread_multipage



Волво Клуб - България
Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Printable Version

+- Волво Клуб - България (https://volvoclub-bg.com/forum)
+-- Forum: Volvo cars (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Серии S/V/Cxx на Volvo (https://volvoclub-bg.com/forum/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Thread: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори (/showthread.php?tid=8435)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Dodo 155 - 10-01-2013

Yankov Wrote:
dimitar76 Wrote:Здравей Роби,прецака ми се ключа за късите и габаритите на Волво С40 1.8 98г.сега нямам къси само на халогенни и габарити карам.Можеш ли да ме насочиш къде може по евтино в София да ми зачистят ключа (преди около месец един познат майстор ми го отвори,зачисти и тръгнаха късите но сега пак поради нагряване отказаха) и да се сложи евентуално някакво реле за автоматично включване на късите с което да не натоварва ключа и да се отстрани този проблем с нагряването на ключа.Страх ме е да питам в Мото-пфое,защото сигурно ще ме накарат да купя нов ключ което не мога да си позволя,тъй като си е цифра и ще ми смъкнат кожата. Благодаря ти предварително!!!
Леле колега, ама как го каза само...
Ти сериозно ли го наговори това за МП? Че те е страх да ходиш там???
Егати представите имаш за нещата, честно.
Иди в магазина, питай. Никой няма да те изяде. Най-много ключ да си купиш и доволен да останеш.
Относно твоя проблем с ключа за фаровете - според мен си му е време за подмяна.
Всяко нещо си има ресурс, няма как. А и това "зачистване" не ти е решение на проблема, а само временно залъгване, защото покритието на контактните повърхности одавна си е заминало.
Нещо друго - според мен, силовата верига на фаровете не се комутира от ключа, а от реле. Но не мога да твърдя без да съм сигурен.
Както и да е. Иди до МП, виж си вариантите и прецени струва ли си да зачистваш...
Да добавя - в МП имат намаление на частите за по-стари коли, както и за по-нови ... може да се окаже, че един нов ключ ще е по-евтин от 2-ра употреба Wink


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - Dodo 155 - 10-01-2013

yamaha-racing Wrote:Здрасти Роби,Можеш ли да ми кажеш дали е възможно да сменя менюто на колата от Немски на Английски език,колата е XC 60 2009г.,на навигацията го намерих в менюто и си го смених,ама на таблото и инфо центъра не мога.Също така дали може да подкарам видео на фабричната навигация???
Не знам колко често влиза Роби и ще го заместя :mrgreen:
Менюто се сменя със софтуеър, т.е. трябва да отидеш и Роби да ти го инсталира.
Можеш да подкараш видео, но трябва модул да се сложи ... пак при Роби Wink Има някои афтърмаркет варианти, но нашите коли са капризни откъм модули и електроника, затова те съветвам да му звъннеш или отидеш на място с колата и да ти каже с точност.


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 10-01-2013

Dodo 155 Wrote:
yamaha-racing Wrote:Здрасти Роби,Можеш ли да ми кажеш дали е възможно да сменя менюто на колата от Немски на Английски език,колата е XC 60 2009г.,на навигацията го намерих в менюто и си го смених,ама на таблото и инфо центъра не мога.Също така дали може да подкарам видео на фабричната навигация???
Не знам колко често влиза Роби и ще го заместя :mrgreen:
Менюто се сменя със софтуеър, т.е. трябва да отидеш и Роби да ти го инсталира.
Можеш да подкараш видео, но трябва модул да се сложи ... пак при Роби Wink Има някои афтърмаркет варианти, но нашите коли са капризни откъм модули и електроника, затова те съветвам да му звъннеш или отидеш на място с колата и да ти каже с точност.
Понеже не влиза често който иска нещо да пита 0888492227.На въпроса за смяната на езика околу 300лв е софтуера....за сега няма друг вариант.За ключа за фаровете...звънни и ще проверя колко струва...няма смисъл от ремонт.Пак казвам не влизам често тук,така че ако някой има питане да се обажда Wink


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - yamaha-racing - 10-07-2013

А какви езици има щом трябва да е със софтуер??? А за видеото какъв е варианта???


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 10-07-2013

yamaha-racing Wrote:А какви езици има щом трябва да е със софтуер??? А за видеото какъв е варианта???
руски,чешки,шведски,немски,френски,английски,италиански,испански,холандски,китайски,японски....за други не се сещам Wink


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - iogo - 11-11-2013

Здравей Роби, имам Volvo V70 XC AWD 2001 година 2,4 турбо бензин.
От година насам при по-рязко подаване на газ се осещат вибрации на педала на газта и по цялата кола които после затихват, отдавах го на това че по ходовата част имаше проблеми като разбити селентови втулки ,шарнири и биелети.
Оправих предницата но проблема с тресенете не изчезна, а като че ли се засилва.
Огледаха го няколко майстора но за сега не сме открили проблема.
Би ли ни насочил къде би могъл да бъде проблема, по кардани, мостове.......?
Благодаря предварително!


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - moruna - 11-11-2013

Само в движение ли го има,или и на място?Как са тампоните на мотора?


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - iogo - 11-12-2013

Само в движение като подам по-рязко газ и после като понабере скорост автомобила вибрациите изчезват.
Като подавам плавно газ с по-малки обороти почти не се усещат.
Тампоните са добре, този най-отгоре който се вижда като отвориш капака беше разбит но го смених с оригинален от Мотопфое.


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - popsy - 11-15-2013

Привет Роби,
колата ми е Волво С40, 2.0д, автоматик, 2008 година.
Вчера, при поредното запалване през деня, ми изписа следната грешка "SRS AIRBAG SERVICE URGENT".
Днес минах на диагностика през колега от форума и се оказа, че проблема идва от модула на еърбега.
Колко струва нов от Мото Пфое. Разбрах, че има и програмиране на новия модул - колко е самото програмиране?

Възможно ли е да не се нуждае самият модул от смяна, а да има примерно някое окислено кабелче и за това да дава грешката?

п.п. Преди да покаже грешката, акумулатора ми беше за смяна. Вчера, след като ми изписа съобщението смених акумулатора, но грешката остана.
Също така днес, след като я изтрихме при диагностиката пак си остава същата грешка.

Поздрави,


Re: Роби (Moruna) от Мото Пфое - въпроси и отговори - gorokhan - 11-22-2013

Здравей Роби. От скоро съм собственик на с60 2004 година, д5 двигателя, 163 коня. Имам следния проблем: по време на движение и на място при достигане на 1800 - 2500 оборота се появяват вибрации, които се усещат както на волана, така и на самите седалки, дори сенника видимо се тресе. Според италиянския преглед от преди 3 месеца, колата имаше нужда от смяна на преден тампон на двигателя. Смених го, като мислех че проблема ще се оправи. Наистина на място при достигане на горепосочените обороти вибрацията изчезна, но в движение, като карам с 120-130 км/ч се усеща същото тресене, както преди. Не знам какво да направя. Ходих да гледат и другите тампони, уж са добре, макар да не знам доколко може да се прецени без да се свалят. Моля за съвет. Предварително благодаря!